Captain Marvel (2019)

Captain Marvel je ženská verze Thora. Blbá, namyšlená p*zda, která působí divně, když si nasadí na obličej masku. Vypadá jak divná rocková hvězda. Děj filmu je předvídatelný. Sem tam se nějaká scéna podobá filmu Star Wars a komické prvky, které se vyskytují ve filmu jsou podprůměrné a hudba působila nevýrazně. Nechci urážet tvůrce, ale takovou patlaninu by dokázalo vymyslet i desetileté dítě. Fury ve filmu je nesmírně trapný a nepůsobí vůbec drsně. Celý film je jako jedna velká urážka.

Bohemian Rhapsody (2018)

Herci se fakt podobají skutečným lidem, o kterých film byl. Rami Malek fakt podával dobrý výkony a fakt dobře zahrál Freddieho Mercuryho. Po filmu jsem se podíval na pár vystoupení skupiny Queen a blbiny, který dělá Rami Malek na pódiu fakt Freddie dělal. Co se týče hereckého ztvárnění, tak jsem byl nadšený i ohledně ostatních složek ve filmu, až na scénář. Spousta věcí, která byla ve filmu vůbec nezapadala do toho co se doopravdy dělo v zákulisí. Neříkám, že to nepřiblížilo ke skutečnému životu skupiny Queen. Přiblížilo vás k jejich životu hodně blízko, ale ve filmu se občas vyskytla postava, která nikdy neexistovala a měla vliv na děj a sem tam pozměnily události, které se buď stali úplně jinak, nebo časově naprosto nedávali smysl. Prostě se tvůrci rozhodli, že udělají film podle skutečného života a udělají z něho doják.

Loupež po italsku (2003)

Začátek filmu byl trochu pomalý, ale dostal vás do děje. Parta lidí ukradne trezor se zlatem a docela i zajímavým stylem. Pak přijdou scény, s momentem překvapení a děj se začne vyvíjet. Pak děj se zase zpomalí a začne se plánovat další akce. A závěr je dokonalý a napínavý. Slušný kousek. Sem tam se najde věc, kterou bych vytkl, ale ten závěr vše změnil a ve finále vás to i bavilo.

Věc: Počátek (2011)

Když jsem narazil na filmové databázi na Věc, tak jsem si řekl, že se na to podívám, jak by to správně mělo jet za sebou. Pochopitelně jsem začal tímto dílem. Začátek byl snesitelný. Parta vědců objeví signál pod ledem, propadnou se skrze led a objeví vesmírnou loď. Pak jak se děj zaměřil na Mary Elizabeth Winstead (hlavní hrdinku tohoto filmu) tak scénář začal působit zmateně, protože způsob konverzace, který vedli během pitvy na začátku filmu mi přišli hodně nereálné (rozhodně za to mohlo to jak se postavy vyjadřovali). Tohle se pak táhlo celým filmem až do konce. Jako kdyby se herci ztratily na ostrově, kde neví co se děje, ale nejen mezi ostrovem a herci. Spíše to vypadalo, jako kdyby po ztroskotání si herci zapálili doutník místo toho, aby skutečně začali panikařit. - Neberte to doslova. Je to spíše něco jako přirovnání. Když dojde na zápletku, že ta věc se začala mezi tu posádku rozšiřovat a my jsme viděli co to s lidmi dělá, tak jsem trochu nevěděl, která bije, protože jsem během té scény, kdy se začalo něco dít usnul, protože mě to unavovalo sledovat. Pak jsem se, ale zase dostal do obrazu a to velmi rychle. Děj potom už přestával postupně být zvláštním a začal být předvídatelný, ale hezky se sledovalo. Závěr byl zbytečně zdlouhavý a později i zmatený. Ve finále po titulcích jsem to pochopil. Kdyby film měl aspoň nějak ty scény méně předvídatelný a více napínavější, tak bych určitě zvedl laťku, ale už tím, že to nebylo vůbec napínavé, tak to nepůsobilo jako horor.

The Cloverfield Paradox (2018) odpad!

Musím říci, že tohle je ten nejpropracovanější a nejprofesionálnější horor na světě. 100x děsivější než samotný Vetřelec a Predátor a 100x chytřejší než Návrat do budoucnosti! Pro mě byla ve filmu nejvíce děsivá scéna, kdy se sami od sebe začali otáčet figurky na stolním fotbálku. Ne vážně jsem se málem celý pos*al strachy, když jsem to sledoval na televizi. Prostě nejlepší horor EVER! xD

Všechno nejhorší (2017)

Je až neuvěřitelný, jak lidi můžou točit tak příšerné parodie na různé filmy. Tohle je kombinace filmu Na hraně zítřka a Scary Movie (a Scary Movie je parodie na horory sama o sobě). Začátek filmu je strašně nezajímavý. Tvůrci vás seznámí s postavou jménem STROM, která vás neskutečným způsobem vytáčí. Nenávidíte ji a tu smrt ji přejete. Postava se najednou z ničeho nic začne vracet do bodu, kdy se vzbudila (ve filmu vůbec nebylo vysvětleno PROČ!!! a DÍKY ČEMU!!!! se vracela v čase o proti filmu Na hraně zítřka). Zhruba po 10 minutách sledování mi okamžitě došlo, kdo pořád tu ženskou zabíjí. Dál už ten průběh komentovat nehodlám. Jsem rád, že jsem tu blbost dokoukal. Tohle pobaví maximálně některé TEENAGERY. Filmu chyběl kousek od odpadu.

28 týdnů poté (2007)

Kdyby nebyl tak blbě udělaný závěr, tak bych dal 4 hvězdy i přes ty blbý kecy vedlejších postav a za ty žertovné fóry. Začátek byl udělaný fakt skvěle. Bylo to zvláštní nechutný a hrozný. Pak přišly úvodní titulky po datech jak nákaza postupovala napříč Velkou Británií. Působilo to velmi zajímavě. Tohle už nebylo o přežívání v nákaze. Tohle bylo zajímavý tím, že šlo o re-kolonizaci státu po pandemii. V půlce filmu to bylo ještě super. Nákaza se zase rozšířila, protože byla uchovávána v těle jiné osoby. Jméno postavy mé oblíbené herečky Rose Byrne si nepamatuju, ale ona považuje, že krev přenašečky má cenu k záchraně, protože to měla za lék proti nákaze. Pak se nakonec, ale virus rozšířil a armáda začala podnikat kroky proti šířící se viru. Film ztratil smysl sledovat v době, kdy Rose zavedla dětska do metra a šly po schodech dolu a nahrávali to z pohledu zbraně s nočním viděním. Odtud to kazilo zbytek filmu do konce. Ten průběh říkal 4 hvězdy a závěr říkal odpad!. Tak dávám 3 za Rose a Jeremyho.

28 dní poté (2002)

Hrozně mi to připomínalo začátek seriálu Živí mrtví akorát s minimálním počtem mrtvol, nezajímavým vývojem děje a s vysokým počtem trapně udělaných scén. Když to dokoukáte do konce, tak vás potěší už jen konec, kdy vidíte jak zbylí přeživší se snaží, aby je viděla nadzvuková stíhačka.

První člověk (2018)

Nedokážu ani vlastními slovy popsat, jak je tento snímek dechberoucí. Od začátku je děj nesmírně zajímavý a tak trochu i depresivní. Jak postupně se děj vyvíjí a začínají přibývat historické události, tak tím víc vnímáte ten film. Když dojde na přistání na měsíci a Neil Armstrong vystoupí z modulu a vidíte tu krajinu, tu pustinu tak začnete pomalu dýchat jak ti astronauti. Tak trochu je tento film i psycho, protože tvůrci vám to všechno ukazují z pohledu astronautů a ve finále si připadáte jako v kovové rakvi (což byl taky záměr tvůrců). Dle mého si snímek zaslouží plný počet.

Re-Play (2009) (pořad)

Jediný z herních pořadů v České republice, který se fakt povedl. Při sledování jsem se nikdy nenudil a ta dvojice moderátorů (na kterých stál celý pořad) mě neskutečně bavili. Bohužel i někdy musí nějaký pořad skončit a u Re-Playe mě to fakt mrzí. Nástup Re-Playe 2.0 mě nehorázně vytočilo, protože ti nový moderátoři si neudrželi ten šarm jako Mikoláš Tuček a Alžběta Trojanová.