Vader: A Star Wars Theory Fan Series (2018) (seriál)

Sice nejde o až tak takový zázrak, ale rozhodně mě to nenudilo. Prvních pět minut filmu jak Vader bojuje proti Darthovi Sidiousovi je naprosto zbytečně dlouhý. Mohly to shrnout do 1 nebo do 2 minut a nic by se nestalo, ale co... Jde přece o krátký snímek fanoušků Star Wars. Na to že to není od Disneyho je to super. Jen lituji, že jsem si toho snímku nevšiml už dříve. Hezky fanoušci poukázali na Vaderův rozpor v jeho mysli a to velmi oceňuji. 4 hvězdy.

Hotel Artemis (2018)

Po dlouhé době se konečně na plátnech ukázala Jodie Foster, která měla dlouhou pauzu po filmu Elysium na dobu 5 let. Trailer mě zaujal. Prezentovali to jako komedii, ale vzniklo z toho drama. Fóry ve filmu nefungovaly. Některé scény byly i trapné. Děj ve filmu nedával logiku jako chování postav. Z větší části to vypadala jako přelidněná apokalypsa. Bohužel... Kdyby to chování a děj mělo nějakou logiku, tak bych dal mnohem víc, ale jakmile tyhle dvě věci nefungují, tak je to průser.

Upgrade (2018)

Film není horor. Je pouze brutální a násilný. Na tohle by měl vzniknout nový žánr. Docela to působilo zajímavě. Mělo to pomalý rozjezd, ale pak se děj vyvrcholil na samotném konci. To co vám ze začátku přijde jako úplná pitomost, že si umělá inteligence vycucá z prstu kód z rozmazané digitální kamery se vám nakonec rozumně vysvětlí. Přijde mi to jako kombinace Deadpoola, Robocopa a Venoma (až na to, že tenhle film vyšel cca o 2 měsíce dříve do kin než Venom). Je to celkem povedený hnus, ale není to tak udělaný, abych to sledoval víckrát. Doporučit to mohu pouze těm uživatelům, který mají žaludek na nechutnosti.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Jsem rád, že Harry Potter skončil. Tahle epizoda byla daleko zajímavější než předchozí díl, ale závěr mě vytočil, a to takovým způsobem, že mi z toho praskaly nervy. J. K. Rowlingová si za Harryho zaslouží cenu pro nejhorší spisovatelku všech dob. Kdyby byl závěr filmu nějak inteligentněji zpracován, tak by to byli tři hvězdy, ale takových chyb si tvůrci dopouštět nemají. Zazvonil zvonec a kouzel bylo konec.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Děj nebyl opakovaný jako u těch předešlých a ani jednou jsem nezamhouřil oko. Sice jsem u toho neusínal a ani mě to nenudilo, ani jsem to nechtěl vypnout, ale děj byl hrozně hloupý stejně jako dialogy postav. Nevadí když film vykrádá prvky jiných (například zde v jednom momentě si hráli na Mission Impossible). Uvítám to tehdy, když ten děj prožíváte a baví vás to. Jakmile film neprožíváte a máte u filmu pocit, že je to trapný a říkáte si proč na to koukáte, tak už je to problém.

V pasti (2018)

Sarah Paulson tu měla ze všech tu nejmenší roli. Začalo to zajímavě, ale jak se děj vyvíjel... Lépe tohle prostě neokomentuji. Když ten chaos nastal a lidi začali umírat, tak žádná z postav nezpracovala reálně vyrovnání se smrtí. Příšera ve filmu vůbec nebyla jen načmárané obrázky. Nevysvětlilo se jak tato katastrofa vznikla a co bylo její příčinou a dalším mínusem je to, že námět je lehce okopírovaný z filmu Tiché místo.  Když přišel konec, tak mě film nutil, abych mu hodnocení zvedl na tři hvězdy, ale to se nestane nikdy, protože kdybych si to pustil znovu, tak ve výsledku by zůstala jedna hvězda.

Po čem muži touží (2018)

Na českou komedii to není zlé. Není to takové, že bych se trhal smíchy. Jde pouze o průměrný film. Není nějak chytrý, ale není takový, že by vás znechutil. Dnešní české komedie vážně stojí vyloženě za prd, ale přesně takhle si představuji normální průměrný film. Naše republika by se měla držet na nějaké inteligentní úrovni a to jak se poslední dobou prezentujeme mě fakt znechucuje. ČSFD jako doména vznikla na tvorbu recenzí a projevení názorů na snímky. Zde se napíše spousta komentářů, kde kritik popisuje co se mu na filmu líbí a co ne. Naši tvůrci by se měli z této databáze učit, aby netvořili takové odpady. Ono ani není divu, že naše filmy mají tak nízkou sledovanost, když jedou pořád to samé dokola. Strašně to pak vymývá mozek!

TRON: Legacy 3D (2010)

O proti předchozímu dílu je film vybavený výbornou vizuální technikou. Souboje jsou díky tomu parádní a ta hudba je skvost! Jediné čeho lituji je to, že i když film je vizuálně překrásný, tak se jim nepodařilo omládnout Jeffa Bridgese. Na něm jde vidět, že je vizuálně nedodělaný, a tak působí ve filmu jako figurka z videohry. Příběh je hodně zvláštní, ale není hloupý. Bavilo mě to, ale chtělo by to ještě pár drobností vyladit.

Červený trpaslík - Fotostroj času (1989) (epizoda)

Tahle epizoda fakt nemá chybu. Spousta pasáží je zde povedená, ale mě stejně dostal ten Hitlerův deník: "Nesmím zapomenout vypnout plyn, zaplatit účty a napadnout Československo." (Díky hackstolle)

Červený trpaslík - Pozpátku (1989) (epizoda)

Moje nejoblíbenější epizoda. Z ní se doslova pos*rete smíchy! Nejlepší scéna je pro mě jak Kryton čte noviny v kavárně: "Tři lidé oživeni při bankové loupeži. Maskovaný muž s upilovanou puškou zítra vysál náboje ze dvou pokladních a člena ostrahy v jedné bance v jižním Londýně. Lupič pak přinutil vyděšené zaměstnance, aby přijali 10 000 liber, a požadoval, aby je dali do bankovního trezoru. Lupič Michael Ellis si přede dvěma lety za tento zločin odpykal patnáctiletý trest.“