Pět dní v nemocnici Memorial - Den třetí (2022) (epizoda)

Po té co se scénář odsunul od běžné činnosti lékařů se všechno posunulo jiným směrem a tvůrce scénáře pravděpodobně zapojil mozek. Najednou už to začalo vypadat věrohodně. Žádný pokusy o trapné dramatizace s výjimkou na závěr epizody, dobře budované napětí dodáním naprostého pocitu izolace od okolního světa. Možná proto začali být epizody víc delší, protože konečně věděli o čem to má být.

Pět dní v nemocnici Memorial - Den první (2022) (epizoda)

Zatím jen první epizoda dokáže ukázat, jak tvůrci se vynasnažili na kvalitě zpracování bouře, než na zpracování scénáře. Dějové schéma je blbé. Co to zachraňuje jsou herecké výkony a snaha udělat bouři víc realistickou. Character developing je úplně mimo. Všichni se v nemocnici moc smějí a flákají se. Trapné pokusy vytvořit drama tím, že ukážou doktorovu bouchačku je při nejmenším přes čáru. Chovají se tam všichni jako debilové a neví jak mají správně jednat, protože ten scénárista nevěděl jak opravdu lidi pracovali v té nemocnici a pravděpodobně neměl ani žádné zkušenosti se setkat s opravdovým povoláním. CHYBA JAKO KRÁVA, když píšete scénář podle skutečné události a nemáte ani základní znalosti...

Maniak (2018) (seriál)

Dobře. Krapet víc přilepšuji, ale má to svůj důvod. :D Začátek je poměrně na diváka pomalý a krapet divný. Občas se tam vyskytují prvky, které vám připadají dost ujetý, ale postupně tato minisérie nabírá takovou hloubku, že si ty hlavní protagonisty zamilujete (především postavu Emmy Stone ale i ostatní si oblíbíte). Závěrečné rozuzlení je strašně dojemný. I slza ukápla a to se mi moc nestává. :D Z toho důvodu to musím vyzdvihnout a rád si to někdy i znova zopakuji.

It's Not You, It's Me (2012)

Kupodivu se to jednu chvíli tvářilo, že se to zaměřuje do hlavy hlavní protagonistky, aby jsme zjistlili, čím si musí procházet vaše partnerky, když žijí s vámi. Jakmile dojde na první zvrat, tak všechno vezme hned úplně za jiný konec. Za mě to fungovalo a i pobavilo. Černý humor jak prase. :D

Westworld - The Choice (2022) (série)

Přiznám se, že mi moc nedává smysl existence této řady. Možná jde jen o těžení peněz z úspěšného seriálu, protože v určitých částech se podepsal nižší rozpočet na vizuální triky v seriálu. Logika šla tentokrát také hodně stranou. Jak kdysi jednou psal recenzi POMO o filmu Interstellar, tak zde to bylo stejné. Série se tváří strašně epicky a podkres hudby dodává divákovi jistotu, že tvůrci seriálu ví co dělají, ale není tomu tak a potvrdili to silně poslední dvě epizody seriálu, kdy došlo k takovým dějovým otočkám, že to až nedávalo smysl. Podle mě tvůrci ani neví jak to mají zakončit (což se mi i potvrdilo, když jsem se dozvěděl, že zrušili finální řadu seriálu). Za mě seriál mohl skončit třetí řadou. Ten konec by byl důstojný.

Bullet Train (2022)

David Leitch zachutil natočit si Pulp Fiction po stylu Marvelu.. Proč ne? Ale stejně si myslím, že polovina z vás zapomnělo při hodnocení tohoto filmu na ten filmeček, který jsem před chvílí jmenoval. Dost mě iritovalo vesrávání konverzací o Lokomotivě Tomáš. Někoho to pobavilo. Mě moc ne. Za mě to nemělo ve filmu vůbec co dělat. Závěr je moc přeboostěnej CGI efekty a nesmyslností udělat z hlavních protagonistů ve vlaku nesmrtelné. Lehce to kazilo dojem. Všeho chce trochu s mírou. Co pochválím, je zpracování kamery a stylu vypravování. Do jisté míry všechno dobře fungovalo. I herecké výkony. (Já opravdu tentokrát nebudu zvedat hvězdu jen kvůli tomu, že se tam objevilo tři prdele známých herců jako posledně)

The Gray Man (2022) odpad!

Oni to snad fakt dělají naschvál. V Praze kromě Mission Impossible se nikdy nenatočí žádný dobrý snímek. Děj je tak primitivní, střih a kamera se nedají sledovat a herecké výkony jsou průměrné. O tomhle filmu si dovolím napsat, že je to totální sračka. Musel jsem se dokopat k té scéně v Praze. Z nudy jsem to před ní vypnul. Na tomhle filmu není nic zajímavého. Dialogy jsou totální odpad.

Pojď si hrát (2020)

Některé nápady na určité jumpscarey nebyli k zahození. Zároveň si říkám, že kdyby to neprodukoval debil a scénárista by nebyl idiot, tak by mohlo jít o docela povedený snímek. Áčkový herci, skvělý kameraman, i v určitých momentech dobrá režie. Gillian Jacobs skvělá herečka. Zaslouží si lepší snímky než v jakých hraje. Zakončení bylo skvělé. Zahřálo u srdíčka.

Bratři (2009)

Ze začátku bylo pro mě těžce uvěřitelné výkony herců. Dále jsem měl za to, že Tobey Maguire se na tu roli vůbec nehodil, ale následující druhá polovina filmu dokázala pravý opak, že nikoho lepšího na tohle opravdu vybrat nemohli. Všichni to zahráli skvěle. Nemám co moc vytknout. Hlavně musím vyzdvihnout proměnu postav. Závěr udělaný dokonale. Máte pochopení pro hlavní představitele. Prošli si peklem jako spousta rodin, které ovlivní válka.

Titanic 666 (2022)

Aspoň scénárista měl v jedné scéně odvahu napsat do scény divákům jak jednají tihle producenti. Parazitace na lidech co zemřeli na moři při totální katastrofě. Určitě si scénáristi si představovali ve hlavních rolích ty producenty, co přišli s myšlenkou natočit tento film (a taky mám dojem, že se snažili navázat dějem na Titanic II, protože v tomhle filmu je ta loď Titanic III <- dokonce využili i stejnou kulisu lodě pro natočení filmu a to je lodička jménem Queen Mary). Jo a tohle je první film, ve kterém jsem fandil démonovi, aby zabil všechny na palubě. Všichni si totiž tam zasloužili umřít (Hlavní postavy: Tik Tok influenceři, Dealer majetku co chce a zároveň nechce rozprodat majetek mrtvých z Titanicu I (a zloděj co ukradl Rose z moře její modrý kámen), špatná kapitánka, která se nestarala o to kam loď vlastně pluje a následně když přišla katastrofa, svěřila velení kormidelníkovi v rámci reference na Star Trek, čarodějnice, které jebe stejně jako záporné postavě v Doctor Strange 2 a zkorumpovaný člen ochranky). :DDDDD