K zemi hleď! (2021)

Tenhle film není fikce, ale realita současné společnosti. Zachycuje to jak komickým způsobem, tak dramatickým. Snímek nahodí na začátku znepokojující pocit, který je lehce potlačován komickou stránkou lidí a následně vyvrcholuje do extrémního závěru, který by v určitých částech předpovídal náš osud do jaké prdele směřujeme, když nic neřešíme co nás může zabít a snažíme se to zužitkovat. Vlastně ono se to i děje. Spousta lidí v tom filmu vidí, že meteor ve filmu představuje Covid-19, ale pravda je, že je to o ničení životního prostředí, díky kterému zabijeme život na planetě. Máme možnost náš zánik zastavit, ale stavíme se na stranu peněz, díky nimž děláme jakoby nic nehrozilo a zároveň se i pravdu snažíme zapřít mediální manipulací. Ten film je super, ale taky by jsme se mohli k tomu dokopat a řešit naše současné průsery, než bude pozdě. Originální znění super, ale musím vyzdvihnout i český dabing, který se taky náramně povedl.

Hawkeye (2021) (seriál)

S tím závěrem jste se krapet posrali.. Ne? Záporák Kingpin z Daredevila dostane zde štěk a rázem ho odpraví. Následně Charlie Cox aka Daredevil dostane štěk ve Spider-Man: No Way Home a to je všechno. Tak hloupý uzavření této linky jsem opravdu nečekal. Marvel to fakt zabil. Dospělácký záporák je najednou záporák pro dítě a zabije ho němá ženská... Opravdu, ale opravdu fakt excelentní dílo... Yelena na to že je agentka, tak se neumí ani prát. Kate Bishop je zajímavá a Hawkeye taky, ale kurva tohle napsal nějaký pičus, který se zhulil marihuanou (hlavně co se týče zakončení).

Spider-Man: Bez domova (2021)

Na Spider-Mana s představitelem Tomem Hollandem jsem vždy koukal s lehkým odsouzením na základě zpracování charakterů v sérii. Ačkoliv na tenhle film jsem se vážně těšil, jelikož se zde měli spojit hrdinové a záporáci ze všech Spider-Manů. Děj byl do jisté míry zajímavý, ale v jistých momentech strašně divný. Například jsem nechápal tu zbytečnou bitku ve zrcadlové dimenzi mezi Strangeem a Parkerem. V ten moment jsem si říkal, že jim asi zbylo ještě dost rozpočtu na CGI efekty, a že se ještě asi mohou vyřádit. Vizuál byl fakt hezký, ale já si říkal What the fuck?? Vážně tohle muselo být?? (obzvláště když tam padaly nesmyslné řeči). Film hodně zachránilo hraní Alfreda Moliny. Co mi zde vadilo, tak asi výsledné zpracování hudby, která mi ke spoustě momentů nesedí (mimo závěru, tam sedla fakt dobře) stejně jako některé zpomalovačky (kdy už se odnaučí tvůrci využívat to zasrané slow-mo klišé... už je to fakt trapné). Se závěrem filmu jsem nakonec spokojený.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Celý seriál je pojatý docela zajímavým způsobem vyprávění. Tvůrci věděli jak mají seriál zakončit, aby z toho diváci byli odvaření. I po uzavření samotného seriálu jsem byl rád, že to skončilo, tak jak to skončilo. Zachovalo si to důstojnost. Ale je fakt, že seriál si neudržel v druhé polovině myšlenku, kterou měla ta první polovina seriálu. Druhá polovina seriálu už fungovala jako koncept fotbalového zápasu, kdy neděláte nic jiného, než fandíte týmu, který je na obrazovce. Záporáci se bohužel vymknuli kontrole a místo toho, aby jste si na nich našli něco, čím by jste si je oblíbili, tak jste nemysleli na nic jiného, než jak by jste je zadupali do země. Proto zůstávám u čtvrté hvězdy, protože od třetí série bylo v seriálu hodně přešlapů v chování postav. Ale proces výroby seriálu byl pozoruhodný. (Poznámka: V seriálu je hodně vidět, že hudba je hodně inspirovaná od známějších hudebních skladatelů. V první sérii jste mohli slyšet inspiraci ze skladeb Hanse Zimmera z filmu Interstellar a v poslední sérii jsem hodně vnímal inspiraci ze skladeb Daft Punk z Trona Legacy)

Přátelé - Po svatbě (2001) (epizoda)

Věnováno obyvatelům New Yorku… tak to jsem si nespojil s 11. zářím.

Cesta za smířením (2021)

Ačkoliv se mi tomu nechce vůbec věřit, tak tahle ptákovina na mě docela dost zapůsobila. Není divu, že natočili takový námět! Začátek filmu šel na to zlehka, a pak přišli zvraty. Bylo to plný překvapení a nervů až do konce. V závěru filmu jsem si řekl "Ti bastardi." :D

Válka zítřka (2021)

Docela dost dobře odvedená práce. Do děje jsem se ponořil a vtáhlo mě to. Práce se CGI byla super obzvláště cinematika v závěru před skokem do minulosti (možná i umělecky zpracovaný moment). Je to fakt zajímavá podívaná. Jediné za co strhávám bod je za hudbu, která ve finále zněla dost zle. Prostě tam neseděla. 4 hvězdy. (PS: Dabing je trash)

Griffinovi - Peter, Peter, kaviárovej fotr (1999) (epizoda)

Já ten seriál vážně nemusím, ale zrovna tuhle epizodu považuji za dokonalou. Když si mám připomenout něco pozitivního na tomhle seriálu vzpomenu si na tuto epizodu. :D

Papírový dům (Netflix verze) - Spousta životů (2021) (epizoda)

Spoiler alert: Po nějakém čase jsem se rozhodl přehodnotit tuto epizodu. Akce seriálu je fajn, ale je fakt, že nechápu smysl vypravěčky v ději, když ji zde zabili. To není normální, aby hlavní postava vyprávěla příběh ze záhrobí. Nic méně konec některých záporných postav se mi líbil a ulevilo se mi, když všichni v té místnosti zhebli.

Kód za miliardu dolarů (2021) (seriál)

V podobným zpracováním byl stvořený seriál Halt and Catch fire, jenže rozdíl mezi těmito seriály je ten, že Kód za miliardu dolarů je podle skutečných událostí. Nic méně princip je stejný. Poukázali na to, jakým nevinným způsobem vznikaly nápady na prostředky co již dnes běžně používáme, a pak je tu výsledek co se s tím nápadem pak stane. Už tato myšlenka není jen ve prospěch společnosti, ale ve prospěch zájmu vydělat a parazitovat na ostatních. Styl vyprávění mě potěšil, stejně tak jako výsledek. Kdo ještě neviděl, tak mohu pouze doporučit. Tenhle seriál by měl dostat daleko víc pozornosti než jakou má. :D