Ms. Marvel (2022) (seriál) odpad!

Tak trochu mi unikla myšlenka celého seriálu, nějaká hloubka a vyvrcholení bylo o tom, že všem totálně jeblo. Bezmyšlenkovitého jednání je tu mnoho. Scénáristi nevěděli podle mě vůbec co píšou. A režie?? Co to kurva mělo bejt??? Stejné emocionální projevy jsem viděl i ve filmu Titanic 666 (ale od toho jsem čekal, že to bude sračka, ale zasmál jsem se tomu). Tvůrci obou projektů by měli přestat hulit co co hulí. Ve výsledku se jedná o nudný nezajímavý paskvily.

Dárce (2014)

Přiznám se, že tentokrát přilepšuji tento průměrný filmeček (který by nebyl průměrný, kdyby závěr nebyl šíleně uspěchaný). Přilepšuji kvůli skvělé myšlence toho co film předává.

Všechno, všude, najednou (2022)

Přeneste se přes tu první půlku hodně divné (a v určitých momentech opravdu trapné) řežby či nápady ukázané ve filmu a dostanete v druhé půlce opravdu skvělý rozuzlení s jistou hloubkou. Tenhle film dokazuje, že se dají i Marvelovky zakončit skvělou myšlenkou a ne stupidním finálním soubojem, které vedou do teď, a které nemají úroveň. Na co narážím? Řekněme, že filmy Marvelu (až opravdu na výjimky) jsou opravdu jen o akci bez žádných hodnot, a když se je snaží mít, tak šíří do společnosti jen sračky (viz poslední Doctor Strange). Všichni bojují pro nic za nic bez jakéhokoliv smyslu a posunu, či dospění k určitému bodu proč tohle vlastně všichni dělají a nedokážou dospět nebo normálně jednat, komunikovat. Tenhle film je přesně pravým opakem toho co předvádí Marvel Entertainment.

Včela na mušce (2022) (seriál)

Po oznámení tohoto námětu jsem čekal trošku dobovější projekt. Víc by to mělo grády, kdyby se to odehrávalo ve dvacátém století a hlavní představitel by byl sluha co hlídá panství. Bylo by tam víc živo, víc postav a kolegů, se kterými by pracoval apod.. Moderní vila s honem na včelu mi moc nesedí a už vůbec ne, jak se závěr rozuzlil. Ale přiznám se, že některé momenty byli vtipné, jako třeba ta, kdy se do baráku dostali lupiči. Jinak je to takové béčko co si nezaslouží ani třetí hvězdu, ale dáváte ji už pouze z důvodu, že Rowanovi fandíte jako hercovi. Postava Trevora je vám šíleně nesympatická. A opravdu tu kameru z pohledu včely udělali jak z robota?? Chvíli jsem si vyloženě myslel, že ta včela je dálkově řízená a čekal jsem i nějaké takové rozuzlení, když to pojali takovým stylem.

Lest (2021) (seriál)

Dialogy postav jsou absolutně mimo kontrolu, stejně tak jako výprava. Není to vůbec nějak zajímavý ani dobře zahraný. Vyloženě u toho necítíte nic ve srovnáním se seriálem The Fall.

Top Gun: Maverick (2022)

Já absolutně nechápu, kde ti herci vzali kuráž na to létat ve skutečných bojových stíhačkách a při tom hrát. Absolutně nechápu jak se jim to podařilo takhle natočit a je to senzační. O proti původnímu dílu (který jsem viděl hned po tomhle) má děj vysvětlený dostatečně, že máte přehled nad tím co se tam děje, a kam tahle dějová zápletka směřuje. Taky oceňuji, že to tvůrci pojali dost logicky (hlavně scény jak Maverick učil piloty). Na filmu není nic co by mi vyloženě vadilo. Je to vskutku povedená práce a vžijete se do toho poměrně dost. To napětí, které bylo během začátku závěrečné mise je skvostné. Parádní atmosféra. Kosinski je skvělý tvůrce.

Top Gun (1986)

Po stránce děje je ten film strašný podprůměr, ale na dobu v jaké vznikal tak si perfektně vyhráli s vizuálem. Tu práci musím ocenit. Nic méně děj je hrozně plochý a finále nevýrazný. Po prvním shlédnutí jsem ani nevěděl z jakého důvodu jdou vlastně bojovat, protože jsem si nedokázal udržet všechny smysli pohromadě. Taky je fakt, že třetí hvězdu zanechávám, protože mě k tomu donutil skvěle povedený sequel.

Zmizení (2013)

Emocionálně mě to zasáhlo dost. Denis Villeneuve ví, jak rozhodit diváka z hlediska atmosférické i emocionální stránky. Bohužel mě, ale zklamal závěr. Uvedl mě do takového pocitu, že to tvůrci nedotáhli do konce. Zbytek filmu je super.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Práce s kamerou a vizuálními triky opravdu tvůrcům jdou. Potíží je střih, režie, samotný děj a jeho zakončení. Téma multiverse je poměrně dost nevyužitý a dost se mi nelíbí jak Marvel nedává energii do prostoru pro témata, která by mohla být absolutně lépe využitá. V podstatě se rozhodnou rozpracovat projekt tak, aby obsahoval jednu scénu, která bude vyzdvihávat film nahoru z horších čísel, ale zbytek filmu je jim absolutně u prdele. Prvních 60 minut jsem se nudil, protože postavy vedli konverzace, které neměli žádnou hloubku a děsně to kazilo atmosféru filmu. Přišlo mi, jako kdyby neměla ani jedna jediná postava nějaký kus charakteru. V momentě, kdy záporák začne bojovat s Ilumináty tak začne film být (opravdu) poměrně zajímavý, ale postupně najede zpět na staré koleje nezájmu a lhostejnosti vůči ostatním. Neměl jsem důvod fandit ani jedné jediné postavě (a to mám rád Wandu, kterou ztvární skvělá Elizabeth Olsen). Často se tam objevovali předvídatelné, klišovité scény, které jsou typické u hororů, ale většinou nefungovali. Když hlavní protagonisti nechali zavřít ocelové dveře v tunelu vedoucí pod řekou (jako několik dalších X dveří před tím), tak se najednou zastaví, aby mohla nastat jumpscare scéna, ale vy když to sledujete, tak si říkáte "WTF.. jako proč??". No a samotný závěr je už jakýmsi hřebíčkem do rakve pro fanoušky WandaVision. Možná by bylo lepší, aby se producenti zamysleli nad samotnými koncepty, které produkují. Produkují filmy, které mají (kurva dost) nevyužité potenciály. Můžou si produkovat X filmů kolik chtějí, ale ať se zamyslí nad jejich kvalitou.