Reminiscence (2021)

Do jisté míry má tenhle film hloubku a není daleko od reality dnešního zkorumpovaného světa. Ano někomu to může připadat k smíchu, ale dnes jsou fakt lidi dost šílení a blbý zároveň. Tenhle film nám jen připomíná, že aby jsme byli vyrovnaní s tím jaký svět skutečně je, tak unikáme před realitou a vzpomínáme na dobré chvíle, kdy bylo všechno jednoduché nebo hezké a nechceme si připustit fakt, že ten svět, ve kterém žijeme je takový jaký je. Kdyby Lisa vynechala ty některé monology hlavní postavy a neudělala akční scény ujetý, tak by šlo o dobře zpracovaný snímek. Hvězdu přihazuji kvůli té myšlence a kvůli scéně, kdy Mae komunikovala Nickem skrze Reminiscenci. Ta scéna neměla chybu.

Moonfall (2022) odpad!

Je to prakticky Den nezávislosti: Alternativní realita Nového útoku. Opět tu máme otevřený konec pro pokračování, všichni v závěru jsou šťastný přestože zemřela minimálně půlka planety, emzáci jsou stvořitelé lidské rasy, a Fyzika je tu přiměřeně jeblá jak v Rychle a zběsile. Mě už fakt tam chyběla jen ta famílie Dominika Toretta, aby začala jezdit v těch vlnách tsunami a řvali jaká jsou rodina. Proč tam rovnou třeba nemohli létat i žraloci? :D Mohli spojit síly s tvůrci žraločího tornáda a vytvořit Moonnádo. :DDD

Moon Knight - Vyvolej oblek (2022) (epizoda)

Přijde mi to, jako kdyby koupili Low budget projekt a dosadili do toho jen lepší vizuální efekty. Zatím mi nejsou postavy v seriálu vůbec sympatické. Nechápu co na tom všichni vidí...

Star Trek: Do neznáma (2016)

Já ani nevím jak reagovat, ale průběh filmu byl super. Tvůrci se se scénářem moc nesrali, ale myšlenku to mělo dobrou. Je hezké, že tímhle filmem se snažili dát úctu původní posádce Star Tracku, ale prostě z nějakého důvodu ve mě závěr zanechává jakýsi ne úplně příjemný pocit prázdnoty. Fakt u průběhu jsem se bavil. Mělo to drive a napětí, ale závěr mi prostě pocitově rve srdce. Možná je to tím uvědoměním, že někteří herci nežijí, nebo protože jsem to cítil jako úplný závěr této luxusní Sci-Fi ságy. A hudba v titulcích od Rihanny taky úplně není povzbuzující, a taky klade hodně na ten nepříjemný pocit. Mám prostě z toho takový blok, který mi nedovolí ten film víckrát opakovat i přes fakt, že se jedná o dobře propracovaný snímek ve všech směrech. A to mě mrzí.

Moon Knight - Problém s akvarijní rybkou (2022) (epizoda)

Musím se přiznat, že po střihové stránce mě fakt zatím seriál nezaujal. Ba naopak mě odradil a ještě nevím jestli budu mít chuť pustit další epizodu. Třeba se to zlepší, ale moc tomu nevěřím.

Vychováni vlky - Série 2 (2022) (série)

Na mě to z nějakého důvodu nepůsobí, že to zapadá do té nové Vetřelčí ságy. Spíš se jen přiživuje na některých myšlenkách z ní. Z nějakého důvodu jsem si vzpomněl při sledování závěru série na film Vetřelec: Covenant, který byl kritiky docela hezky bezdůvodně odsouzen. :)) No co... Každý má rád něco jiného. ;)

Vřískot (2022)

Byla to hovadina na entou jako ostatní díly Vřískotu. Narozdíl od tohoto dílu byli ostatní koukatelné a některé z nich dokonce fungovali. Jako například druhý a čtvrtý díl. Hvězdu nechávám za závěr, kdy si hlavní představitelka vytvořila pravidlo requelu. To celkem pobavilo, ale bylo fakt těžké se k závěru dokopat. Scénář stál fakt za hovno i atmosférické zpracování filmu.

Slunovrat (2019) odpad!

To jaký psychopat vymyslel tenhle příběh??? Jako nic proti. Zpracování po stránce kamery je good, ale logika postav + ještě koncept příběhu, na kterém tento film stojí se mi prostě hnusí. Já na tenhle film nemám žaludek. Tenhle film mě přesvědčil, že ať už Ari Aster natočí co natočí, tak to bude doslova pořádná píčovina.

Trans (2013)

Jsem po čase musel filmu zvednout hodnocení po opakovaném shlédnutí. Dospěl jsem k názoru, že snímek je po všech směrech perfektní i přes jeho zakončení. Hudba, kamera, brutalita, vývoj děje a jeho rozuzlení... Celý film je pojatý jako skvělý mindfuck, který si hraje s vaší myslí. Z některých momentů vám leze intenzivně mráz po zádech, že vám způsobí husí kůži viditelnou i na vašich rukou. :D Za mě je to povedená práce i po herecké stránce. Rosario Dawson a James McAvoy zahráli svoji roli excelentně. Ani logika filmu nechyběla. Všechno do sebe zapadlo. 5 hvězd.

V nemilosti (2021)

Chvíli jsem myslel, že za ten béčkový závěr filmu dám tři hvězdy, ale musím to o něco zvednout, kvůli začátku a průběhu filmu. Film hezky poukázal, do čeho se dostávají lidi po propuštění z vězení po skončení jejich trestu a není to vůbec pěkný pohled. Spoiler alert: Kdyby to zakončení nebylo takové jaké bylo, tak bych tomu dal možná i plný počet, ale tvůrci se rozhodli udělat z hlavní protagonistky nevinnou osobu a tudíž význam filmu se skoro ztratil.