Bodyguard (2018) (seriál)

Ještě se mi nikdy nestalo, že bych dal všem dílům v celé minisérii 5 hvězd. Od začátku do konce je tato minisérie zcela pohlcující. Průběh děje neustále překvapoval a udržel vaši pozornost až do konce. Za mě plný počet.

Thor: Temný svět (2013)

Bohužel u filmu mi vadili komické prvky a chyběla mi tu nějaká hloubka v příběhu. To byl důvod, proč jsem po čase snížil hvězdu. Nakonec ten film zachránila bombastická hudba Briana Tylera a vizuál filmu.

Na hraně zítřka (2014)

Když jsem tento film sledoval prvně, tak jsem o něm vůbec nic nevěděl. Pro mě se tento film zjevil náhle a dost mě překvapil. Děj měl logiku a skvělou akci. Neuvěřitelný, že je to už deset let.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Akce, vypravování funguje až na samotný závěr, kde bojuje hlavní hrdina se záporákem. Dost to zabila v závěru sad hudba. Dost se mi ta scéna protivila. Když už se film nesl v jistém stylu vypravování, tak jsem nečekal, že tam vlepí sad pasáž. Hodně to rušilo závěr filmu. Co mě potěšilo, byla přítomnost herce Danny Pudi, který hrál Abeda ze seriálu Zpátky do školy. Téže tento seroš produkovali bratři Russoovi.

Captain America: Občanská válka (2016)

Film uměl překvapovat a i vyprávět. Akční pasáže působily skvěle. Trhaná kamera dodala na efektu a bylo vidět, že někdo nad tím přemýšlel, aby to vypadalo vizuálně skvěle a drsně. I dějová zápletka se mi líbila. Potěšila přítomnost Jima Rashe (děkan Pelton ze seriálu Zpátky do školy, se snažil prodat Starkovi nápad jak se sám má uvařit Hot Dog).

Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Koukal jsem na to jen protože jsem se těšil na Gillian Jacobs (Zpátky do školy). Další pubertální vyvražďovačka, která nemá logiku. Důvod proč nechávám jednu hvězdu je ten, že závěrečné zabití některých puberťáků v obchodě mi zvedl žaludek a zafungoval, ale ostatní je děsná blbost.

Loki (2021) (seriál)

První série nadchla. Docela mě překvapilo, že závěr, se obešel bez trapných epických bitek, které je známo na Marvelu, že dělá. Místo toho jsme dostali zajímavý story telling, který mě nadchnul. Zároveň mě potěšila práce s kamerou. Občas se ukazovali v seriálu prvky, které se dali předvídat, ale za mě je to seriál, který měl v tomto universu potenciál. Jenže co mě bude děsit je to s čím přijde druhá řada. Aby zase produkce nesklouzla ke starým trapným kořenům, které například zničili film Black Widow.

Black Widow (2021)

Tak odkládání premiéry, kvůli koroně už skončilo a Black Widow nám ukázala, jak její akční scény najednou nefungují. Na rozdíl od předchozích marvelovských akčňáků, zde její akce přepískla jisté hranice, až to nabralo trapnosti. Co mě iritovalo na filmu byli děsné zpomalovačky, kterých tam sice nebylo tolik, ale i tak to kazilo atmosféru filmu. Od začátku jsem věděl, že Taskmaster bude žena. Už od loňských trailerů mi něco napovídalo, že to tak bude. Neříkám, že to bylo úplně pitomý. Já se prostě do toho filmu nevžil, kvůli blbě propracovanému příběhu a přehnaně moc vizuálních efektů. A to jsem ujetý na agentské filmy. Každopádně si udělejte názor na tento film sami a nedělejte si názor na film dle mého komentáře. Každý člověk vidí filmy úplně jinýma očima a třeba se vám ten film bude líbit.