Letuška (2020) (seriál)

Seriál mi byl prezentován jako Kriminální drama, ale ve skutečnosti je to komedie / drama s kriminální zápletkou. Seriál je pojatý velice zajímavým a svižným tempem. Jsou skvěle zeditované přechodové momenty a dává to seriálu jistou atmošku. Nejlepší na tom je to, že se v tom seriálu furt něco děje a nedokážete od toho odtrhnout oči, dokud to nedokoukáte do konce. Závěr seriálu je dobře rozuzlen, ale postava Mirandy zůstala takovou záhadou. Když pominu tento fakt, tak seriál byl téměř dokonalý. Dlouho jsem se nezažral do takového kriminálního seriálu jako je tento.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Musím říct, že jsem ze začátku měl obavy ohledně toho, jak lidi budou akceptovat tento snímek. Tentokrát jsem trochu překvapený. Musím říci, že Zackův směr měl daleko větší potenciál, než který má Warner Bros se svým rozvojem vesmíru, který jim nepatří. Trochu mě zklamala scéna, ve které Wonder Woman zachránila ty děti na exkurzi. Ne že by byla úplně zlá, ale myslel jsem, že tuhle pasáž viděl Zack Snyder trochu jinak, při tom byla jen hrozně moc ořezaná. Doufal jsem, že Wonder Woman pomocí sražení svých rukou do kříže vytvoří tlakovou vlnu, která ochrání ty lidi v ohrožení od té exploze bomby, ale to už byla jen moje představa. Každopádně velký plus je souboj na Temisciře. To si potrpělo na velmi dobré dramatičnosti a uměla i nahnat hrůzu. Mínusový je pro mě formát 4:3. Musel jsem si udělat manuální výřez obrazu na 16:9 a i tak to bylo perfektně sledovatelný. Průběh v některých momentech kolísal a v určitých momentech zesílil. Aquaman není v této verzi takový debil a má taky nějaký mozek. Dost mě v téhle verzi překvapil. Finální souboj jsem jedině nadšeně prožíval s tím, že jsem si i málem kousal nehty na rukou. Za mě je to super snímek. 4 hvězdy. Pokud už tahle vize se nenaplní a půjde to cestě těch debilů co to teď vedou, tak do kina na další film od Warneru nejdu a tečka.

Morgan (2016)

Není to film, pro každého diváka, ale závěr nasadil zajímavé zvraty, které fungovali a i dobře to rozuzlili. 4 hvězdy

WandaVision (2021) (seriál)

Začátek seriálu začal áčkově. Seriál vás provázel vývojem natáčení sitkomů (od černobílých v poměru 4:3 až po současné barevné v 16:9). Každá epizoda měla svoji určitou atmosféru. Za nejlepší považuji epizodu 4. Jenže po téhle epizodě začalo jít všechno z kopce a ve chvíli, kdy ukázali záporáka seriálu, tak jsem myslel, že tomu nasadili hřebík do rakve. Naštěstí to zachránila epizoda 8, která se hrabala v minulosti Wandy a došlo k určitému rozuzlení problému, které vzniklo. Poslední epizoda už byla jenom divný akční výblitek. Přišlo mi to celkově neuzavřené hlavně jsem celkem naštvaný, že nedali prostor Darcy (Kat Dennings) na konci série. Po opakovaném shlédnutí seriálu jsem se ale přiklonil ke 4 hvězdě, protože seriál má svoje kouzlo.

Halt and Catch Fire - PC Rebelové (2014) (seriál)

Seriál mapující zrod myšlenek nad zlepšením počítačové techniky z korporátního a vývojového prostředí. 4 géniové, kteří pracují pod jednou firmou s tím že občas někdo z nich vybočí z cesty a řeší mezi sebou vztahy. Začátek seriálu vás do děje uvede poměrně rychle. Má to spád od pilotní epizody až po závěrečnou první série. Druhá a třetí série občas v některých momentech chátrá, ale i tak fungují. Závěrečná řada nenaplnila moje očekávání, v jaké jsem doufal, ale důstojnost měla a poslední epizoda se závěrem vám vykouzlí úsměv na tváři a jste rádi, že to skončilo, tak jak to skončilo. Skvělý seriál. Čtyři hvězdy si to zaslouží. :)

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Děsivý dokument, ve kterým je perfektně vystižena naše situace. Řítíme se do propasti, ze které se zřejmě nevyhrabeme. Dokument ukazuje kritický stav, ve kterém jsme a co bude následovat, když nebudeme jednat. Zároveň nabízí také řešení, díky kterému naše existence bude pokračovat, ale bude jedině zázrak, když se pro tohle bude něco dělat. Tímhle tempem naší rasu čeká brzký konec. Doporučuji vidět tento dokument.

Duše (2020)

Sice je to v rozporu s mím názorem o posmrtném životě, ale podporuje to myšlenku o tom, že si máme užívat život v každém okamžiku, protože nikdy nevíte, kdy může skončit. Snímek je jak po vizuální, tak po příběhové stránce nádherný a velmi emotivní. Závěr filmu vás dojme.

Noví mutanti (2020)

Určitými momenty to bylo zajímavé, ale nebyl to horror. Ze závěru jsem byl zmatený. Nebylo to dovysvětlený. Působilo to jako fraška, ale taky to nebylo to nejhorší co jsem mohl vidět.

Wonder Woman 1984 (2020)

První polovina filmu nefunguje. Chtěl jsem tomu dát 2 hvězdy. Až v druhé polovině děj nabral na akci a napětí. Skvělá akční scéna byla v Bílém domě, ale scénář nebyl na úrovni jaké jsem čekal. Je to o dost horší pokračování Wonder Woman, ale nebylo to až tak zlé. Takových 60 procent si to zaslouží. Jen vy kreténi jste k tomu filmu moc kritický kvůli tomu, že je to od DC.

Půlnoční nebe (2020)

Dal bych dvě hvězdy, ale strhávám kvůli příšerně odrbanému scénáři, díky kterému je film naprosto nesledovatelný. Herecké obsazení je fajn a i vizuální efekty, ale je tam moc zbytečně trapných a šíleně dramatizujících scén, které nefungují a naopak se vám protiví.