Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Není třeba, abych to nějak zvlášť rozebíral. Jako komedie s politickými narážkami je to senza. Seriál neobsahuje trapné vtipy a dějově není nijak hloupý. Jen to chce další řadu. :D

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Sakra práce! Já chápu, že tvůrci seriálu měli potřebu udělat pokračování děje. Chápu to, ale proč pokračovali sakra s tím názvem 13 Reasons Why (13 důvodů proč)? Mohly udělat pokračování pod jiným názvem seriálu. 1. Série byla o dívce co spáchala sebevraždu a na své kazety nahrála důvody proč to udělala. 2. Série byla o soudním procesu, kdy rodiče Hanny obvinili školu, že jí nepomohly a obvinili při tom jednoho studenta ze sexuálního napadení té holky. Druhá řada ještě možná smysl měla, ale 3. Série už neřešilo žádné důvody pro sebevraždu. Kdyby druhá série skončila uzavřeně a třetí a čtvrtá řada pokračovala pod jiným názvem (třeba “Liberty High”) tak bych možná neubíral tolik, kolik jsem ubral. Možná bych tomu ubral i tak, protože třetí řada si výslovně hrála s diváky. Dělali jak je ta řada složitá, ale ve skutečnosti si jen tvůrci zamotali svoji hlavu. Prostě to nezvládli. Čtvrtá řada mě vytočila do běla. Nechápu, proč udělali, to co udělali. Zamotaly všem postavám hlavy. Jednou tam byla situace, kdy policista napadl studenta z rasových důvodů a všichni chtěli vést protest a ne kvůli tomu, že policista je rasista. Místo toho ani nevěděli, proč vlastně protestují a způsobili chaos. Nejhorší moment celého seriálu je ten, kdy v poslední epizodě Clay spatří Hannu, vyrazí k ní, aby to vypadalo, že bude nějaká romantická scéna, a pak to přeruší jiná holka. Co se týče toho děje, tak když vám někdo umře, tak toho dotyčného vidíte pořád. Nemusíte na ně vzpomínat, prostě je vidíte. Občas narazíte na nějakou fotku, občas vidíte toho člověka na chodbě, nebo v někom jiném. Na Hannu se totálně ve třetí a čtvrté řadě kromě poslední epizody zapomnělo. Srdcovka bude pro mě pouze první série, protože ta jako jediná skončila uzavřeně a hlavně smysluplně. Nakonec jsem přilepšil první sérii, abych hodnocení seriálu nenechal na třetí hvězdě.

Ledová archa - Připraveni na nejhorší (2020) (epizoda)

Pilotní díl mi přišel zkrátka divný. Druhý díl vypadá o něco lépe, ale furt obsahuje klišé momenty jako je například zdramatizování situace před reklamou. Nejhorší na této epizodě je scéna, kdy hlavní hrdina (detektiv) ojede hlavní podezřelou z vraždy. Fakt jsem nepochopil, proč tato scéna v epizodě je. Zajednak nedává smysl, za druhé je odporná, a za třetí těm postavám to zkrátka nepřejete. Jediný zajímavý moment této epizody je ten, kdy vlak povalí obří sněžná lavina. Ve finále už jen čekáte, kdy se přestane řešit ta vražda, a kdy už vám někdo objasní tu apokalypsu, protože ten začátek seriálu je zkrátka na h*vno.

Ve jménu vlasti - Žalozpěv(y) (2020) (epizoda)

Musím se nějak k této epizodě vyjádřit. Smrt Maxe mi přišla odfláknuta. Vzhledem k tomu, že šlo o jednu z důležitých postav seriálu bych nečekal, že uberou tak drasticky na rozpočtu. Carrie zvedne hlavu od těla Maxe a chvíli po té střihač začne vracet čas, tak aby vypadalo že zase Carrie vrací hlavu zpět k jeho tělu. V momentě kdy Carrie běží k Maxovi jde vidět na kameře její dublérka. Nejvíc vtipný moment na této epizodě je ten, kdy kráčí rusové ke Carrie, ale zvuk jejich chození nebyl slyšet a střihač si z archívu vytáhl zvuky došlápnutí koňských kopit. Následující epizoda po tomto díle donutila změnit můj názor a neubírat tolik na hodnocení. Mohl jsem čekat, že se to nebude vyvíjet podle mých představ.

Žralokonádo (2013) (TV film)

Budu teď vypadat jako cvok, ale já se u toho filmu bavil. :D Když je to myšleno jako horor, tak se nedivím, proč to strhává dolu takový rating. Já při tom filmu prožíval momenty, u kterých jsem doslova prskal smíchy a někdy i přestal dýchat. Moment, kdy Ian Ziering vytáhne motorovou pilu na žraloka vás fakt doslova zabije! :D 3 hvězdy.

Vlastníci (2019)

Nechápu jak tohle mohlo vyhrát cenu za nejlepší scénář, když tohle prakticky vyžírá Boha masakru od tvůrkyně jménem Yasmina Reza (tvůrkyně divadelní hry a scénáristka stejnojmenného filmu s Kate Winslet, Jodie Foster a Christophem Waltzem). Když tohle pominu, že jsem furt při koukání myslel na Boha masakru, tak film docela ušel. Místo rozhádaných rodičů jsme tu měli rozhádané a sem tam rasistické vlastníky bytů. Jediný skvělý herecký výkon byl super od herečky Terezy Ramby, která dala své postavě emoce. Co se týče závěru, tak ten je naprosto zkažený a z 4 hvězdičkového filmu dělá 3 hvězdičkový. Závěr měl ve finále divné a hloupé rozuzlení situace. Ono to vlastně skončilo tím, že vlastníci přehodili odpovědnost na cizí lidi, který si vyžádali jejich podpisy na prázdný papír, aby je mohly dopsat do dokumentů, které pak použili proti nim. Kdyby to skončilo tím, že se ti vlastníci prostě nemohou shodnout na názorech o úpravách domu, tak by ta myšlenka byla daleko realističtější. Na plakátu totiž stojí: "Komedie pro ty, kdo to nezažili. Drama pro ty kdo tím žijí". Určitě pochybuji, že lidi žijí tím, že přehodí odpovědnost na někoho jiného. Lidi žijí tím, že se vždycky neshodnou. Český lev by se měl udělovat pouze tehdy, když na bitevním poli jsou filmy, které stojí fakt za to. Možná by tuhle lacinou propagandu měli ukončit a neměli by udělovat ceny vůbec.

Jumanji: Další level (2019)

Kdyby závěr filmu nevyžíral trochu Kapitána Ameriku, tak bych řekl, že je tenhle díl o dost povedenější než předchozí. Děj mi nepřijde odfáklej. Do nějaké určité chvíle to bylo docela napínaví. Škoda, že závěr musel odkazovat zase na další epizodu. Další díl nejspíše bude o tom, jak se hra zase dostane do reality a jak to bude hrát Marin Hinkleová (známá jako Judith, bývalá Alanova žena ze seriálu Dva a půl chlapa). Teď by bylo super, kdyby se do čtyřky vrátila Kirsten Dunstová. Byla by blbost ji zase zatáhnout do Jumanji, ale já bych to uvítal. :D 4 hvězdy.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Od začátku do konce byl film průměrnej. Zakomponování Princezny Lei bylo špatné. To jakým způsobem mluvila a jakým způsobem mluvili ostatní okolo ní bylo divný. Lepší by bylo, kdyby ji nechali někde na vyšší pozici a vůbec ji ve filmu neukazovali. Takhle akorát zneužili herečku Carrie Fisher. Postavy se tu furt dokola oživovali a umírali (a docela dost divným způsobem). Nechci tím říci, že byl film úplně špatný, ale po skončení filmu ze série Star Wars vyprchalo takové kouzlo, které jsem měl rád na těchto filmech. Předvídal jsem že tenhle díl bude hřebíkem do rakve už kvůli tomu, že na hlavní křeslo usedl opět J.J. Abrams. Předvídal jsem to od osmé epizody a mé obavy se naplnily. Důstojnost série šla stranou. Jedinou epizodu, kterou přijmu z této nové série je osmý díl. Prosím už žádný Star Wars projekty nerozjíždějte nebo nechte další trilogii na Rianovi Johnsonovi. Ten jediný se osvědčil, že má mozek. 3 hvězdy.

Kominského metoda (2018) (seriál)

První série nebyla moc zajímavá. Přišlo mi, že je to jenom o chcaní. Druhá řada se už mnohem víc věnovala lekcím v herectví, neřešila rakovinu prostaty a byla daleko mnohem zajímavější. Pokud se seriálu povede jako druhé řadě, tak nemám námitky, proč by to nemohlo pokračovat. Jen, aby to nedopadlo jako u Dva a půl chlapa. Chuck Lorre má tendence své seriály mrvit, tak držím palce ať to samé neprovede s tímhle seriálem. 4 hvězdy.

Last Christmas (2019)

Ach jo. Děj je předvídatelný už od traileru a není nijak chytrý. Děj ve mnoha momentech zaostává a vyskytují se zde chyby, protože to scénáristi odflákli. Bohužel tu chybí i herecké výkony. Tvůrci se možná spoléhali že všechno zachrání úsměvavá tvářička Emilii Clarkeové. Jediné co bylo na výkonech zajímavé je akcent Emmy Thompsonové. Závěr je šíleně odbytý. 2 hvězdy.