Prázdniny v Římě (1953)

Dokonalé... Škoda, že podobnou romantiku, která doprovází Prázdniny v Římě, v dnešních filmech najdete jen stěží. Tímto filmem jsem si zamiloval osobnost a herectví Audrey H.. 10/10

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Asi poprvé, co dávám filmu, ve kterém hrajou hlavní roli nelogičnosti 4*...Někdy se nad chováním některých postav musíte fakt smát, ale prostě se mi to celkově líbilo. Výborný Alan Tudyk, líbil se mi snad víc než samotný R. Crowe. Ovšem Ch. Bale mě opět utvrdil v tom, že je to herec bez charisma...8/10

Nesmiřitelní (1992)

Hodně zvláštní western. Clint chtěl ukázat, jak to doopravdy bylo. Ale přece jen, já mám raději ty s neomylnými hlavními hrdiny, s těmi, co na sto yardů trefí sokola do oka. To tady neuvidíte. 8/10

Kmotr (1972)

Ano, Kmotr je dokonalá gangsterka s dokonalým vyobrazením new yorského podsvětí let minulcýh. Vztahy v rodině a mezi rodinami působí taktéž s nesmírnou dávkou přesvědčivosti. Nezapomenutelná je pro mě scéna s koňskou hlavou a bravurní Marlon Brando se začínajícím Al Pacinem. Však samotný film jako celek ve mně nevzbudil nějak zvlášť silné emoce, protože je až příliš epický. Ale po tvůrčí stránce je určitě dokonalý. 9/10

Dotek zla (1958)

Asi jsem Wellesovi nepřišel moc na chuť, ale i tento jeho snímek mi nepříjde tak skvělý jak ostatním. 7/10

Krvavý diamant (2006)

Další z filmů o prokleté Africe. Je dobře, že takové filmy vznikají, protože si lidé aspoň trochu uvědomí, co že se to vlastně na tom Černém kontinentě děje...tedy, pokud tomu uvěří. DiCaprio je výborný herec, ať si říká kdo chce co chce. Ukázána nelidská krutost R.U.F. a zvlášť ta z dětských rukou je zamrazující. Škoda jen toho přesládlého závěru a trocha nelogičností jako neohroženě pobíhající DiCaprio přes tábořiště R.U.F nebo jak dokážou dva chlápci - pašerák a rybář oddělat 4-členou speciálně vycvičenou jednotku pomocí lopaty. 9/10

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Proč je to tak dětské? Neuvěřitelně protivná postava Jar Jara,... Pro roli Anakina mohl podle mě Lucas vybrat taky někoho lepšího. Film zachraňují souboj Darth Mouly s Obi-Wanem a Qui-Gon Ginnem, 3PO, R2D2 a prostě ti, co mají něco společného se starou sérií. 6/10

Sunshine (2007)

Audiovizuální slast. Sice tady jde zase "jen" o záchranu lidstva, bo Slunci nějak dochází energie, ale po audiovizuální stránce to je naprostá nádhera. Fyzikové kroutí hlavou nad "vesmírnými nezákonistostmi" a různými nelogismy, ale co naplat, jak píšu výše, tento film si musíte vychutnat. 9/10

Život je krásný (1946)

Výborný film s ještě lepším Jamesem Stewartem. Pro mě nejlepší jak Caprův tak i Stewartův film, co jsem zatím viděl. Ze života jednoho nádherného člověka, bez kterého by život nebyl tak krásný. 10/10

Je to fakt nehorázná sranda, ale až po tu dobu, co Cohen vytahuje místy až fekální humor. Pořád ale nechápu, co to může být za člověka, že si dovolí na veřejnosti tyto věci. A ještě by mě zajímalo, jak vysvětloval Cohen své chování policajtům, když ho pak nejspíš vždycky pustili. 7/10