Strom života (2011)

Po dvou dnech jsem se dostal k tomu, abych tohle všeobsahující dílko, které sbírá jedno ocenění za druhým, mohl konečně poplivat. Tohle ne, záběry přírody a vesmíru patří do dokumentu, citace z bible do kostela a patos do amerických akčních filmů. Film, který za 20 minut nudí a má před dvě hodiny, je prostě v něčem špatný. Možná jsem došel na hranici toho, kde jsem schopen nějak chápat umění, ale tenhle film je prostě v mém případě střelou mimo. Nedokoukáno a musel jsem do hospody na frisco, abych tenhle zážitek zahnal. P.S.: dinosauři jsou snad jen žertem.

Thor (2011)

Komiksovek už je moc a zrovna tahle byla docela dost sterilní. Testosteron s kladívkem jako hlavní hrdina je nad moje síly. Aspoň že Loki je zahrán parádně a Natálka taky nijak nevadí. Celkově blbost, na kterou si za týden nevzpomenu.

Věc: Počátek (2011)

Pár dobrých nápadů, slušné triky a sympaťačku v hlavní roli smaže to hlavní. Kde je atmosféra? Tohle je jen videoklip, zlo dnešní doby. Ale afmosféra, klaustrofobie a tíseň originálu je dávno pryč. Přesto důstojná prohra, mezi předělávkami starých hororů asi jeden z nejlepších. 3 hvědičky, dvě za film, třetí za závěrečné titulky.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Dávno to není o autech, tohle je klasickej heist film. Jasně, všichni jsou drsní a krásní. Jasně, logika je na dovolené. Ale je to zábava a rychle to uteče. A pěkný holky. Nejlepší díl série.

Vřískot 4 (2011)

A stačilo. :) Jasně, Vřískot nenudil, na to je ve scénáři až moc černého humoru a v obsazení až moc sranda herců a pěkných hereček. Ale za měsíc si pravděpodobně nevzpomenu, jestli jsem už poslední Vřískání viděl. Aneb old-school čtvrtý díl série, která před sedmnácti lety udala nový směr hororům. :)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Za 250 mega to mohlo být i lepší, o tom žádná. Ale po zmršené trojce je tohle aspoň zábavná, pěkně vypadající a místy hodně vtipná příběhová vata. Já se bavil a víc od Pirátů doufám nikdo nečeká. Dělené druhé místo v žebříčku série. Jo a kdy bude pětka?

Super 8 (2011)

Ono se to v trailerech tváří jak horor a nakonec je z toho taková rodinná blbost. Že si Abrams sám napsal scénář se mi až nechce věřit, protože ten film v sobě nemá nic, co bych si měl zapamatovat. Jen šeď a průměrnost. A konec je klasická Spielbergovská óda na rodinu a lásku, u které jsem se pokusil spáchat sebevraždu jen abych to nemusel trpět. Takže jediný klad je pořád zručná režie Abramse, skutečnost, že mě dětští hrdinové srali jen na 80% (hlavní hrdina je v poho, křoví na facku) a Elle Fanning, která dokazuje, že některé rodiny mají těch hereckých genů a krásy víc než jiné (zdravým Baldwinovi). Konečný verdikt jsou tedy dvě vesmírná monstra z pěti. První Abramsův ústřel.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Tohle bylo to epické finále? Tohle? Ne, ne. Bohužel mám pořád větší pocit, že chyba není v tvůrcích (hlavní trojka hrát umí, vedlejší postavy to je seznam velmi kvalitních herců, Yates není úplný kopyto, trikaři zvládají na jedničku), ale v předloze. A v rozdělení na dva díly, které z tohohle závěru dělají nepřehlednou změť vysvětlovaček, úmrtí a vztahů. A pár wtf scén s maximem na mlžném nádraží. Tohle měl prostě točit Cuarón a hotovo.

Sucker Punch (2011)

Hm. Trailer teda vypadal líp. Až překvapivě nudný byly ty mega giga super cool akční scény deluxe, zatímco ta příběhová vata (a jako že VATA!) byla docela zajímavá. Jako jo, první výlet do videohry byla brutalita. Ale potřetí už jsem koukal, za jak dlouho to skončí. A to tam byl ještě level 4. Navíc to vypadá až moc jako Strážci. Ale v patnácti bych si tenhle film asi prožil hodně. Nicméně aby to nevyznělo blbě - 3 polonahý lolitky s bouchačkou z pěti. Pár scén je opravdu kulervoucích a Zackovi docela závidím, že si mohl splnit masturbační fantazii z puberty.

Otis (2008)

Byla to otřesná blbost, ale pár hlášek hodně brutálních.