Hlavně nezávazně (2011)

Je to předvídatelný, je to přiblblý a je to neoriginální. Ale zase je to pohodový, docela slušně sprostý a většinu času to nenudí. Je to romantická komedie, tak co čekat, že?

Kontraband (2012)

Ke konci zbytečně natáhnutý, ale jinak v pohodě koukatelný thriller. V rámci žánru ale nic výjimečného, prostě taková ta jednohubka, co neurazí ani nenadchne. Někde mezi dvěmi a třemi hvězdami. Pro třetí hvězdu mluví hustota hajzlů a podrazáků, protože tady je svině opravdu v podstatě každý.

Vanilkové nebe (2001)

Doplněna část filmového vzdělání a musím říct, že jsem se výborně bavil celé dvě hodiny. Místy správně zmatené a zamotané, místy výborné řemeslo a závěr, který (ačkoliv koukám, že na csfd se mu hodně lidí směje) dává celému filmu super myšlenku i smysl. A těch malých roliček pro známé herce, skoro na soutěž, kde jich najde víc. :)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

USA podruhé prohrálo v přímém souboji s Británií. Sice to není špatné, ale upřímně, za půl roku se mě neptejte, o čem to bylo. Nevzpomenu si. V téhle verzi prostě Holmes není Holmes. Jeho genialita nefunguje, vztah s Watsonem taky ne a Moriarty je senilní děda s divnou výslovností. Geniální postavy může napsat jenom geniální scénárista. Geniální herci už to nezachrání.

Útěk z MS-1 (2012)

Začátek. Hláškující hrdina. Pěkná holka. Sociopatický záporák. Psychopatický záporák. Ne-až-tak-úplně vládní hajzl. Ne-až-tak-úplně hrdinův kámoš. Hrdinův kámoš po lobotomii. Hrdinství. Patos. Hromada dobrých hlášek hlavňáka. Hromada debilních hlášek od všech. Nelogičnosti. Blbosti. Láska mezi hláškujícím hrdinou a pěknou holkou. Happy end. Strašný klišé. Obstojná zábava. Popcorn.

Diktátor (2012)

Nekorektnost je v módě. Co v USA vyráží dech (možná?), to beru jako standard u Cohena. Takže potřetí to samé, na podobné téma. Pořád je to solidní prdel, místy geniální (monolog o tom, co by poznala Amerika, kdyby byla diktaturou, je monumentální) a místy trapná, ale jestli přibude ještě jeden bratříček do téhle série, tak už to bude mít hodně těžké.

Sněhurka a lovec (2012)

Místy naprosto geniální, o pět minut později skoro odpad a občas až nehorázná kopírovačka Pána Prstenů. Nicméně, když to porovnám s Narniemi a podobnými "fantasy", tak musím uznat, že tohle je o dost dospělejší a temnější. A když se k tomu připočte Charlize Theron (aneb uvěřte filmu, že je Kristen "Bella" Steward krásnější), musím říct, že jsem asi spokojen a se mnou čtyři z pěti trpaslíků. Ale hlavně od toho proboha nečekejte smysluplný příběh.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Někde na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, ale stejně jako u Toy Story 3 velké plus za skvěle zvládnutou nostalgii. A návrat snad všech geniálních postav prvních dílů. A Stifmeister je pořád borec, takže 5/5.

Koupili jsme ZOO (2011)

Po velmi dlouhé době rodinná komedie, která neuráží mozkové buňky. Všichni zúčastnění profíci, takže se na to skvěle kouká. Pomalý děj má hlavu a patu a obsahuje i tu správnou dávku dramatu. Herci v pohodě (možná skoro škoda, že je taková sešlost v komedii, kde nemají tolik co hrát), režisér už v minulosti potvrdil, že umí, atd. A jedna z nejlepších závěrečných scén, které jsem kdy v komediích viděl. Když připočtu krásné počasí a koukání venku na dece, vychází mi z toho 5/5.

Světová invaze (2011)

Sice je to strašně stupidní, vykrádá to skoro všechno, co znám a ještě je to plný klišé a potosu, ale zase musím uznat, že to nenudí a je to výborně natočené. Takže tradiční střední cesta - 3/5. Michelle Rodriguez je ženská verze Keanu Reevese. Taky má jen jeden výraz a každá její role je stejná. :)