Oliver Twist (2005)

Knížkou nedotčen (já vím, já vím, hodlám to napravit) jsem si užíval první půlku filmu, kdy ještě mozaika obrazů držela v kopě a bylo zajímavé seznamovat se s postavami a atmosférou Londýna. Druhá půlka, kde přebírá otěže od Dickense scénárista, je nic moc drama, kde se nikdo nechová logicky, z Olivera Twista je stojící mimoň a jediná živoucí postava umře (asi spoiler, ne?). Herecky výborně, režijně ok, ale scénárista nám jen dokázal, že kvalit autora předlohy ani zdaleka nedosahuje. Což nám mohl sdělit i méně bolestnou cestou...

Chata v horách (2012)

Asi největší šílenost za poslední roky, která dokazuje, že všechno "normální" už v hororech bylo. I když, on tohle není horor, ale spíš hodně černá komedie. Povinnost pro všechny, kteří někdy viděli aspoň pár hororů, protože tenhle film bude časem velký kult.

Jeff Dunham: Controlled Chaos (2011) (pořad)

Někdo nám začíná stárnout. Ne, že by to nefungovalo jako dokonalá pomsta manželce za rozvod nebo jako ukázka toho, co všechno břichomluvec může dokázat, ale oproti předchozím dvěma dvd je tohle přeci jen o hvězdičku níž.

Avengers (2012)

První hvězda za Starka, druha za Black Widow, třetí za Hulka (nejlepší postava, btw.) a čtvrtá za Lokiho. Cpt. America a Thor jsou klasicky jen křoví. Měly to být čtyři z pěti. Za scénu po titulcích přihazuju pátou. Nicméně TDKR je jasným vítězem.

Panna nebo orel (2010)

Když pominu naprostou nepravděpodobnost zápletky, tak jsem dostal takovou tu klasickou romantickou komedii, která uměla zahrát i na vážnější strunu. Emma Stone je dostatečně hot, aby podobnou komedii utáhla a scénáristé se vyřádili spíš při psaní postav (nikdo není ani vzdáleně normální) než u příběhu (nikdo se ani vzdáleně normálně nechová a ani vzdáleně to nepřipomíná realitu). A za scénu s fingovaným sexem přidávám čtvrtou hvězdu. :)

Bitevní loď (2012)

Patetická imbecilita bez špetky invence. Ale za posledních pár let suverénně nejlepší přestřelená popcorn akce, u které mě hodně mrzí, že jsem ji neviděl v kině.

Na doraz (2010)

Výborná road movie s dávkou povedených vtipů. Pokud má člověk rád aspoň jednoho z dvojice Downey Jr./Galigianakis, má jasnou volbu na pohoda komedii.

Hunger Games (2012)

Přehnaně dlouhá variace na Battle Royal bez japonské zvrácenosti a krutosti, zato s tunou cheesy dialogů a nepostradatelnou love story. A koncem smrdícím Stmíváním víc než by bylo zdrávo. Možná, kdyby se to nebralo tak vážně. Ale takhle převážně nuda, překvapivě především v akční, vyvražďovací části. A celá ta linka s revolucí je doufám jenom sranda, protože obsah pokračování, založený na tomhle, si vážně nedovedu představit. 2.5/5, což u mě znamená 2, ale že jsme to koukal na narozky, tak dám 3.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad)

El_Rabbit to vystihl přesně. Odpad s hvězdičkou za hospodské komentáře, které dělali z nedělních večerů nezapomenutelnou zábavu.

Hněv Titánů (2012)

Titáni jdou vlastním směrem, bez návaznosti na 30 let starý klenot, a hned jim to mnohem víc sluší a šlape. Nuda z prvního dílu zmizela, zůstala akce, prznění mytologie a výborné triky. Nadávat, že je to vlastně celé naprosto o ničem, by bylo jako být překvapený, že je zmrzlina studená.