Hon na čarodějnice (2011)

Na začátku jo, v půlce ještě dejme tomu, ale ten závěr, to je jasné ne...

Sinister (2012)

Na začátku temná, mrazivá detektivka, které celé to nadpřirozeno spíš škodí a ubírá jí na zajímavosti. Pár výživných lekaček, místy humusácká atmosféra a soundtrack, který by i Pink Floyd označili za "docela divnou hudbu". Škoda, že vysvětlení vás napadne někdy u půlky filmu a scénárista se rozhodl, že nějaký zvrat nebo něco neočekávané si tentokrát odpustí.

Amazing Spider-Man (2012)

Spidey je společně se Supermanem nejhůř oblíkanej komiksovej hrdina filmových pláten. Nová verze má aspoň mnohem zajímavější a sympatičtější obsazení (Emma) a mě osobně bavila mnohem víc než Raimiho trilogie. Ale proti Temnému rytíři je to prostě taková blbost.

Terapie láskou (2012)

První půlka hraničí s genialitou, druhá už je "jen" nadprůměrnou romantikou s klasickým koncem. Celkem zasloužený Oscar za herecký výkon a režisér by měl taky dostat nějaké to poplácání po zádech.

Would You Rather (2012)

Velmi zajímavá atmosféra, dobré herecké výkony (jo, jo, u hororu) a pár docela nepříjemných úkolů pro účastníky Hry. Takové Saw pro "intelektuály", u kterého musím obzvláště ocenit konec, který nebyl za každou cenu šokující, ale zase byl o to víc zlý a negativní.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Nejlepší mimozemšťan za posledních 10 let a společně s Tedem asi nejlepší komedie za poslední roky.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Chjo, začíná mě štvát, jak mi Továrna na sny ničí jednu modlu za druhou. Úplně slyším scénáristu (a režiséra v jedné osobě), jak si říká, že čím víc Silent Hill propriet tam nacpe a čím víc divných scén natočí, tím víc SH to bude, protože SH je přece původ z Japonska, no ne? Jenže SH vždycky nejvíc děsil a bavil svou temnotou a pomalým, tíživým dějem. Takže udělat z něj akční běhačku bez smysluplného děje je nápad hodný deb..., pardon, génia. Bez děje není atmoféra, bez atmosféry není SH. Ani ten PyramidHead, sestřičky nebo siréna už prostě nefunguje. A otevřený konec na rovnou dvě různá pokračování? Radši ne, díky. A to píše zarytý fanda SH universa.

Černá hodina (2011)

Mám pocit, že už jsem něco podobného jednou použil, ale tady to platí naprosto stejně - OMG, WFT??!! To byla taková, ale taková, blbost, až bylo od půlky zábavný sledovat jakou další dementní scénu autoři vymysleli, jakou další strašidelně blbou postavu scénáristé dodají, případně si tipnout - kdo se v příští minutě zachová jako ovčácký pes po obrně a díky tomu umře. Zábavné, strašlivě blbé a naštěstí krátké. S narůstajícím množstvím kamarádů nebo alkoholu musí jít zábavnost ještě nahoru.

Správci osudu (2011)

Pohádka o tom, jak je láška důležitější než osobní a karierní úspěch a že riskování všeho pro lášku nakonec musí ocenit i sám Bůh (nebo jak mu budete vy sami říkat). V podstatě vůbec to není sci-fi, vůbec to není thriller, je to čistá romantika, která jen jako důvod boje hrdinů za jejich lášku používá koncept, který P. K. Dick použil k filozofování o tom, jestli existuje svobodná vůle a osud. Tvůrci filmu tenhle koncept používají k oznámení, že láška je prostě da best a smutný autor musí definitivně rotovat v hrobě když vidí, jak mu v poslední době Halywůd przní jednu povídku za druhou. Nicméně - odhlédnu-li od prznění předlohy a obsenci sajfaj, kvůli které jsem si film pouštěl - Damon umí, Blunt je sympatická, režisér výborně (tempo, atmosféra, to všechno funguje) a to je prosím pěkně tenhle film jeho prvotina. Prostě si to pusťte jako romantiku s výbornou ústřední dvojicí a kdo chce sci-fi sáhne po jiném filmu, ja?

Dredd (2012)

Old school v novém kabátě, se slušně hláškujícím Urbanem a nádhernou blonckou v roli komparzu (pardon, nováčka v zácviku). Správně špinavé, krvavé, přímočaré i blbé. Pro příznivce Game of Thrones bude hlavní záporák důvod pro další hvězdu.