Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Hrozivá přehnanost Vladyky, Lábuse a Čenského mě otravovala celou dobu sledování, stejně tak neskutečná topornost toho, jak je tahle pohádka natočená. Naštěstí je tahle pohádka vtipná, ústřední dvojice sympatická (Klus je machr, Janovičová aspoň sexy), všechno dobře dopadne, narážky na současnou situaci ujdou. Celkově nic, co bych si měl na dlouho zapamatovat, ale v mizérii současné české pohádky jde o kousek nad průměrem. A bonus v podobě Štěpánka a Cibulkové velmi příjemný.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Zároveň plné šílených a geniálních nápadů i plné klišé a předvídatelných řešení. Nicméně pořád jeden z nejzajímavějších (a nejvtipnějších) animáků poslední doby, jen ho sráží divná animace postav a místy až moc WTF vyznění.

Temný rytíř povstal (2012)

Fuck yeah! Jasný král letošního roku. Stěr pro ostatní komiksovky z poslední doby. Zakončení trilogie jak se patří. Bane je démon, Catwoman kočka (ha ha ha), nejlepší postavy trilogie dostaly hromadu prostoru a Batman je hrdina, kterého možná nepotřebujeme, ale rozhodně chceme.

Teorie chaosu (2008)

Taková trošku jiná romantika, která příjemně překvapí nápadem a Ryanem Reynoldsem. Občas si asi taky budu pomáhat losováním kartiček, a asi ani nebudu čekat na tak p*******ou životní situaci, jaká byla ve filmu. Škoda zbytečně doslovného závěru. Myšlenku, kterou chtěl film sdělit, pochopí i cihla bez patetického proslovu o srdečním rytmu.

Šéfové na zabití (2011)

Sprostá, zábavná, nekorektní a docela šílená jednohubka, u které si za měsíc nebudu jistý, jestli jsem ji viděl. A snad první role, kde mi Jennifer Aniston přišla opravdu sexy.

Muži v černém 3 (2012)

Až moc málo humoru a celou dobu slibované velké finále (aneb asi desetkrát vyslovená otázka "K, co se ti stalo?") stojí za prd a nic nedělá. A scénář je opravdu velké zlo...

Temné stíny (2012)

Jako Burtonův fanoušek můžu říct jen jedno - poprvé jsem se nudil. A to jsem myslel, že Alenka byl nešťastnej omyl. Jen úžasné prostředí a kostýmy nestačí. Kde byl humor, napětí nebo emoce? Kde byl pořádnej příběh nebo zapamatovatelné postavy. I ten Deep mě tam štval.

Méďa (2012)

Urážka Justiny Bieberové, citace The Wall, přímej direkt dítěti, gay Ryan Reynolds, odrůda trávy s názvem "trvalé následky", mám pokračovat ve vysvětlování, proč je tohle jedna z nejlepších komedií posledních let?

Ink (2009)

Podobně jako L.O.V.E. i Ink asi u hodně lidí dojede na svoji obrovskou sázku na vizuál, atmosféru a vyvolané emoce a v podstatě naprosté vypuštění příběhu (celý obsah filmu je tak na 3 věty). Nicméně jde o výbornou Urban Legend, ve které se ukazuje hlavně šikovnost režiséra, nízký rozpočet (bohužel) a nezkušenost herců. Ale pokud si chcete "prožít" nějaký film a mít pocit, že je pořád naděje na lepší zítřky, můžu jen doporučit.

Underworld: Probuzení (2012)

Hádejte o jakou filmovou sérii jde - drsná hrdinka zachraňuje svět pomocí supermanských kousků před mocným spiknutím. Je to plné nelogičností, eye-candy akce a musí se vám líbit hlavní herečka. A má to hromadu dílů. Správně, jde o Resident Evil. A taky o Underworld. Ten je ještě o trošku víc směšný, ale zase má hezčí hlavní "hvězdu".