Po zániku Země (2013)

Můžeme tu dalekosáhle rozebírat klady a zápory scénáristické, herecké nebo režijní, ale když já od půlky filmu čuměl víc na hodinky než na obrázky přede mnou.

Trans (2013)

Škoda naprosto překombinovaného a neuvěřitelného konce, protože jinak jde o neskutečně zábavný film s vypilovaným Dannyho vizuálem a výborným obsazením, který svojí zápletkou umí zaujmout a bavit.

Kick-Ass 2 (2013)

Kéž by všechny druhé díly dopadaly takhle. Wow efekt jedničky se sice nedosahuje, ale pořád jde o dostatečně brutální, vulgární a stylovou podívanou, která zaujme a během téměř dvou hodin nudí jen občas - ve chvíli, kdy se KA-2 pustí do existencionálních úvah a na půdu fekální komedie. Naštěstí zůstaly komentáře současné kultury (kluci z youtube musí tvůrce nesnášet), vyšperkované a brutální fórky a neskutečný over the top přístup k superhrdinům.

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Kouzelná a roztomilá Drew, výborné dialogy, správná dávka nadhledu, kéž by všechno romantický komedie byli takovýhle.

Žena v černém (2012)

Harry Potter a divná ženská z divnýho baráku se povedl. Jde vidět, že když se obsadí do hororu kvalitní herci a nekazí vám tak zážitek z filmu upištěná blondýna nebo svalovec s hereckým portfoliem postarší cihly jdou točit i kvalitní hororové záležitosti. Atmosféru to má, umí to zamrazit a občas i příjemně překvapit. Ještě se kluci naučí psát i konce a budu spokojen. Protože podobný konec jako u The Woman in Black si můžou tvůrci strčit do na na na! Proto taky hodnocení jen 3/5, na odchody do světla jsem háklivej od dob Ztracených.

Mama (2013)

Chybí tomu těžkotonážní atmosféra Sirotčince a celé to tak nějak skáče od opravdu vymazlených scén k těm totálně hloupým a až nechtěně směšným. Ale režisér ukazuje, že vizuál ovládá dokonale, herci umí a má to docela zajímavou atmosféru hledání závěrečného rozuzlením (aneb o co sakra doopravdy jde). Závěrečných pár minut pak beru jako chybu v Matrixu, kdy tvůrci očividně místo až moc pili a fetovali. Zapamatovat jméno režiséra a zapomenout, bohužel.

Sépie a velryba (2005)

Zajímavý příběh, který bohužel mine finále a nejsem si úplně jistý, jestli ještě za půl roku budu tušit, o čem film vlastně byl...

Zpráva o Europě (2013)

Hardcore sci-fi ze staré školy, kterému se docela daří budovat atmosféru a ani ke konci neztratí tvář a odvahu. Člověk si až skoro říká, že takhle nějak by ten let na Europu vlastně vypadat mohl. Takhle měl dopadnou Prométheus...

Ghost Rider (2007)

Hvězdička za Evu Mendes a asi se mi prostě ten odpad nechce úplně dávat. Ale jinak je to scénáristické megahovno, bez špetky logiky, strašnými hereckými etudami a otřesnou prací režiséra. A ještě se to bere vážně! Fuj!

Podfukáři (2013)

Jen málokterý film je tak cool dokud vypráví a tak WTF jakmile začne vysvětlovat. Celé dění na konci působí jen jako nesmyslný konstrukt, který slouží k oklamání diváka, který do poslední chvíle věří, že to celé může mít nějaké logické vysvětlení. Nemá, závěrečný twist je naprosto zdrcující prohra scénáristů, kteří asi přišli moc pozdě na to, že to celé musí vysvětlit, takže už jim zbyl jen deus ex machina v čiré podobě. Ale všechno ostatní u Now You See Me funguje skvěle, 80% filmu je výborná adrenalinová jízda s příjemným obsazením, vtipem, kamerou i atmosférou a tak za 80% podařeného filmu dávám 80%.