Stážisti (2013)

První půlka byla neskutečně otravná, ta druhá už mnohem míň (Vaughn si napsal neuvěřitelně nesympatickou roli). Celkově jde o neskutečně prázdný a klišoidní film, ale celkově to mělo takovou příjemnou atmosféru.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Tohle jsou prostě jen obrázky naskládané za sebe, bez nějakého pořádné návaznosti. Docela by mě zajímalo, jestli to baví aspoň děcka. Ale za písničku a za guilty pleasure způsobené celkovým drogovým nádech pohádky dávám dva bludišťáky.

Carrie (2013)

Když on ten konec neměl z toho filmu udělat blbost, on ten konec měl vyděsit lidi, víte?

Osamělý jezdec (2013)

Tohle je kasovní propadák roku? Já už ty diváky fakt nechápu. Jasné, není to hlavně scénáristicky nic výjimečného, snaha o nové Piráty je hodně vidět a chtělo by to mírně zkrátit, ale Verbinski je megaloman první třídy a díky tomu se na Osamělého jezdce dobře kouká. Sice se nezapíše do historie, ale jako příjemně strávené odpoledne zafungoval skvěle.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Přijmu premisu, že Hobit musí být oproti starší trilogii více pohádkový. To mi takový problém nedělá. Ale proč proboha Jackson místo onoho hledání postupů, jak něco natočit bez počítače, najednou jede jednu digitální blbost za druhou? Režie, herci, výprava, hudba (hlavně známé motivy jsou nostalgie sama) všechno funguje jak má, ale hodně přes půlku délky filmu tyhle klady prostě zabíjí patlámo patlámo digitál. A přesně proto není Hobit ani omylem tak uhrančivým a přesvědčivým zážitkem jako Pár prstenů.

Tělo (2012)

Proč sakra někdo tak zajímavou a napínavou podívanou odepíše tak překombinovanou deux ex machina na konci? Přitom ještě pár minut před koncem jsem sledoval a lámal si hlavu nad tím, jaké bude řešení. A nakonec dostanu tak nepravděpodobný konstrukt, až to bolí. Přitom krom právě konce je to krajně (ne)příjemná podívaná.

Gravitace (2013)

Škoda až příliš na emoce šlapající druhé půlky filmu, protože jinak jde o téměř 100% feel zážitek. Polovinu času jsem prostě jen koukal na plátno a snažil se občas se nadechnout, druhou polovinu času jsem přemýšlel, jak tohle sakra natočili. A snad poprvé jsem si někde užil Sandru Bullock, která musela zahrát něco, co před ní ještě zřejmě nikdo nezahrál.

V zajetí démonů (2013)

Není to horor, ale extrémně mrazivý thriller, v rámci možností dokonce inteligentní. Neděsí lacinou brutalitou, obehranými lekačkami, ani vypilovanými úmrtími (není tohle spoiler?), ale jen a jen pomalou, temnou atmosférou. Podobně jako Sirotčinec to není nic nového pod sluncem, ale to neznamená, že nebudete celou stopáž koukat na monitor a hltat jeden úžasný záběr za druhým a náramně si ten zážitek užívat.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nemám rád huličské komedie a nijak zvlášť neuznávám Setha Rogena. Ale tohle se opravdu povedlo. Pokud nečekáte humor britského střihu můžete se výborně bavit. Určitě zážitek roste s množství použitých kamarádů nebo drog (nejlépe asi obojího).

Jeden musí z kola ven (2011)

To se to točí, s takovou skvadrou prvotřídních herců a výbornou předlohou. Oproti knize ale filmu chybí jeho komplexnost a sevřenost. Vážně by mě zajímalo, jestli se dá film v kině pochopit bez přečtené předlohy, protože těch postav je tam tolik...