Na dotek (2004)

Film, který se opravdu nestydí mluvit veřejně o erotice a vztazích. To co zažíváme ve vztazích, je to opravdu to co chceme nebo nemáme jinou možnost? A milujeme daného člověka opravdu kvůli tomu, jaký reálně je nebo to má jiný důvod? Na tohle všechno najdete odpověď v tomhle filmu. Zejména musím pochválit hlavní dva představitelé a to je Jude Law a Clive Owen. Clive Owen je pro mě herec, kterého jsem zatím neměl moc šanci poznat z filmů, ale tady se mi potvrdilo, že je to skvělý herec. Jude Law, to už je klasika. Toho už jsem viděl v tolika filmech, že o něm vůbec nepochybuji. A co se týká ženského obsazení, tak mě více potěšila Natalie Portman. Ta dokáže zahrát úplně cokoliv a dokáže tzv. "přepínat" mezi náladami a jde jí to fakt skvěle. A v tomto filmu obzvlášť. Naopak, kdo mě trochu zklamal a čekal jsem něco víc je Julia Roberts. Od ní jsem zvyklý na větší skvosty a lepší role než byla tahle. Jinak si ale film ode mě odnáší krásné hodnocení 7,5/10

Stvořitel (2023)

Film, který měl podle mě veliký potenciál stát se například druhým Blade Runnerem nebo Interstellarem, ale bohužel toho nevyužil. Film po vizuální a grafické stránce je velmi pěkný, ale problémem tu jsou dialogy a scénář. Ve filmu totiž hodně vystupuje umělá inteligence a právě ta mi přijde, že se podílela na scénaři a dialozích, protože to podle toho tak vypadá. Chápu, že je rok 2023 a umělá inteligence, moderní technologie a internet jde neustále dopředu, ale není dobré vše uspěchat. Pak to dopadá právě takhle a to nikdo nechce. 5/10

Kladivo na čarodějnice (1969)

Velice temný film, kde je krásně vidět čeho všeho je schopná inkvizice a jak se prováděly čarodějnické praktiky. Spolu se Spalovačem mrtvol asi nejtemnější film české kinematografie a myslím, že nikdy nezapomenu na to, jakou jsem měl husí kůži při sledování nebo na hudbu použitou ve filmu. 9/10

Sociální dilema (2020)

Pamatuju si, že na tenhle dokument jsme koukali už na základní škole a potom i na střední škole a fakt to má něco do sebe, zvlášť v dnešní době. V 21. století, době kdy se dostávají do popředí moderní technologie, umělá inteligence a sociální sítě, bychom si rozhodně měli dávat obrovský pozor na to, co dáváme na internet, kde všude zveřejňujeme fotky a všemožná data nebo jak se celkově chováme na internetu. Proto by dokument měl vidět každý člověk, který používá internet a měl by se nad tím zamyslet. V dokumentu je spoustu expertů, specialistů nebo zkrátka vývojářů, kteří se snaží vysvětlit, jak jednoduché je oblbnout člověka na internetu nebo přizpůsobit jeho stránku a algoritmus. Líbilo se mi i ukázání do zákulisí algoritmu, když člověk například kouká na TikTok, tak mu tam schválně vývojáři hodili reklamu, aby prodloužili jeho sledovanost. Celý dokument je natočen tak, aby člověka nenudil a myslím si, že přitáhne pozornost všech věkových skupin ať už dětí, dospělých nebo důchodců. Z tohoto dokumentu jsem si odnesl spoustu informací a dlouho jsem neviděl takhle skvělý dokument, který by mi doslova změnil pohled nebo vnímání na internet a sociální sítě. Moc takových dokumentů není a proto bych mu dal solidních 8/10

Zabiják (2023)

Průměrné krimi, kde spíš než film mi to připomíná návod na to, jak někoho precizně zabít a nebo pomstít. David Fincher opět dokazuje, že když je někdo skvělým režisérem, tak tím bude nadosmrti. Sice to není to, co to bývalo jako období, kdy vycházely filmy jako Fight Club nebo Se7en, ale špatné to taky rozhodně není. Film si hodně zakládá na vnitřních monolozích, což mě příjemně překvapilo. Dále mě překvapil Michael Fassbender, kterého jsem v takové roli upřímně nečekal. Jako zabiják působil skvěle a jeho rady na zabití člověka si budu pamatovat dlouho. ,,Slabí jsou zranitelní" a ,,Nikomu nevěř" 6,5/10

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Tak kde jenom začít...Kazmu jsem nikdy nijak moc nesledoval, jenom jsem vždycky registroval ty největší akce jako bylo zakopané auto, trezor a nebo prostřeno. Kazma je prostě showman, který má všechno dokonale promyšlené a vždycky z toho ranec vydělá. Umí dělat dobrej marketing, aby se to vyplatilo jemu, tak divákům. A tomu odpovídá i tenhle film. Po dokoukání si kladu pomalu víc otázek než předtím. Měl to být dokument o tom jak zakopal svoje auto a přišel ke 30 milionům? Je to celé dárek pro jeho ex přítelkyni Andreu Kalousovou? Nebo to je pouze návod na to, jak přijít na desetimístné heslo k trezoru a právě zmíněným 30 milionům? Kazma umí zkrátka podávat informace v heslech a umít být tajemný, takže si z toho každý divák vezme svoje. Sám Kazma, i ve filmu bylo několikrát řečeno, že chce propojit filmové plátno s realitou, u toho pobláznit pár lidí a vydělat spoustu prachů. A jemu se to povedlo. Tenhle film je prostě jeden velký otazník, který nikdo nikdy nerozluští a řešení a co za tím skutečně stojí zná pouze samotný Kazma. 5,5/10

Obchodníci s bolestí (2023)

Dost podobný film jako byl Vlk z Wall Street, akorát tomuto chybí patřičný humor a trocha té celistvosti. Příběh o další akci z prostředí podnikatelů, která byla úplně ne legální. Zaprvé musím pochválit obsazení. Na Emily Blunt se hezky kouká a krásně do filmu zapadá. Andy Garcia v roli miliardáře je taky úchvatnej a místo něj bych si klidně dokázal představit buď Al Pacina nebo i třeba De Nira. Všichni tři totiž mají v kůži tu roli toho miliardářského nebo mafiánského bosse a nemusí se ani do role nějak extra vcítit. Jediný, kdo mi do filmu úplně neseděl byl Chris Evans. V něm totiž pořád vidím pouze Kapitána Ameriku a spíš se mi hodí do akčnějších rolí než je tahle. Ale to je pouze můj subjektivní názor. Druhá věc, kterou musím pochválit je kamera a celkově prostředí. A poslední věc je hudba a soundtrack. Na Vlka z Wall Street to teda rozhodně nemá, ale hodnotím 6,5/10

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Už předem jsem tušil, že to nebude nějakej zázrak, ale zároveň jsem čekal, že to nebude nejhorší, ale tohle bylo fakt špatný. Dost béčkovej akční thriller, kde jedinou záchranou je Gal Gadot v hlavní roli, protože patří docela mezi moje oblíbené herečky. Nechápu, jak někdo může říct, že se to může vyrovnat sérii Mission: Impossible. To jako vůbec! Všechny kaskadérské kousky vypadají, jak kdyby je dělal fakt špatnej kaskadér, příběh je hodně obyčejnej a ani lokace nejsou nijak zvláštní. Jednou mi tenhle film stačil a víckrát se na něj nepodívám. 3,5/10

Ještěr (2023)

Celý můj názor krásně už vystihl uživatel POMO, takže to pouze celé zopakuju. Po dlouhé době jedna z nejlepších detektivek, co jsem mohl vidět. Celý film má napínavou atmosféru, že jsem si pořád říkal, co ten Benicio ještě odhalí. Do toho super hudba a fakt povedená kamera za kterou bych udělil klidně oskara. Pro mě zatím jedno z největších překvapení tohoto roku a rozhodně doporučuju. 8/10

Marvels (2023)

Pro mě to byl asi jeden z nejhorších filmů od Marvelu. Příběh mě nijak extra nezaujal, bojové scény mi taky nepřišly nějak zajímavé a některým vizuálním efektům jsem se musel kolikrát smát, jak jsou špatné. Jediné pozitivní věci, které můžu pochválit je obsazení, protože na holky se hezky kouká a pak délka filmu. Díky bohu tento film má pouze 105 minut a netrpěl jsem u toho tak dlouho. Nedovedu si představit, že by tento film měl normální délku jako běžné filmy od Marvelu, což znamená zhruba 130 minut. 4/10