Věčně mladá (2015)

Dost podobný film jako Benjamin Button, akorát v hlavní roli je žena. Koncept zůstává stejný, jenom do příběhu je přidaná trochu sci-fi pasáž, aby to nestárnutí mělo nějaké vysvětlení. Blake Lively se mi na roli docela hodila, protože působila jako půvabná žena, která je zároveň tajemná, což tomu dodává tu pravou atmosféru. Z dalších herců mě rozhodně potěšil Harrison Ford, který se teda objeví až po půlce filmu, ale hraje dost důležitou roli na rozklíčování hlavní postavy. Působivé romantické drama s pár fantasy prvky. 7/10

Kaskadér (2024)

Pokud jste fanoušky filmu Bullet Train, tak se vám pravděpodobně bude líbit i Kaskadér. Jedná se o příjemnou akční komedii, která krásně kombinuje akci, humor, romantiku ale i krimi svět. Příběh je o kaskadérovi Coltovi Seaversovi, který se rozhodne zachránit film Jody a získat zpátky její srdce. Colt dělá dubléra Tomovi Ryderovi, který je pár dní nezvěstný a pak najednou se objeví mrtvola a hlavním podezřelým je právě Colt. Samozřejmě to není jen tak a všechno se zkomplikuje ještě víc. David Leitch se rozhodl vybrat film, který diváka zavede do světa zákulisí o kterým málokdo ví a přiblížit práci kaskadérů, která je stejně důležitá jako práce ostatních členů štábu. Narozdíl od Deadpoola 2 nebo právě Bullet Train tu Leitch ubral na digitálních efektech a drží se spíše při zemi. Soustředí se spíš na praktickou a fyzickou akci, kde nejlépe vyniká jejich choreografie. Skvěle pracuje také s humorem. Po minulých filmech zefektivnil práci s dialogy, které většinou zkrátil a jedná se spíše o svižné slovní výměny. Do toho zapojil kreativní nápady jako je například split screen nebo třeba kombinace hudebního karaoke spolu s akční scénou. To tomu filmu přidává příjemný pocit odlehčenosti a je to jedině plus. Tempo filmu vůbec nepolevuje a i přesto, že se v první řadě jedná o akční film, tak romantika tu rozhodně má své místo. Romantická linka mezi Ryanem Goslingem a Emily Blunt tu funguje skvěle, mají mezi sebou skvělou chemii a podle mě se jedná o nový oblíbený filmový pár. Z herců nejvíc samozřejmě vyniká Ryan Gosling, který díky tomu potvrzuje, že umí zahrát jak komediální role, akční role, ale i romantické role. Emily Blunt ho krásně doplňuje a Aaron Taylor-Johnson naopak hraje skvělého záporáka. Rozhodně Kaskadér není na Oskara a nebude nejlepším filmem roku, protože jeho největší slabinou je samotná krimi zápletka, která je velmi jednoduchá a prokouknutelná, ale spolu s akcí, humorem a romantikou se jedná o příjemný filmový zážitek u kterého se nasmějete a rozhodně vás neurazí. 7,5/10

Vesnice (2004)

M. Night Shyamalan je známý pro své filmy, které jsou většinou temné, mají tajuplnou atmosféru a divákovi dávají ohromující pocit, že viděl něco nevídaného. U filmu Vesnice jsem si ale říkal, jestli to vůbec je Shyamalan. Příběh mě vůbec nezaujal, tempo celého filmu mi přišlo příliš pomalé a za mě se tam nic moc nedělo. A to má film pouhých 104 minut. Celé mi to trochu připomínalo film Slunovrat, na který mám podobný názor jako právě na Vesnici. Jediným plusem pro mě byl soundtrack od mého oblíbeného skladatele a herecké obsazení. Ostatní věci mě ale vůbec nezaujaly, a proto dávám pouhých 5/10

Zlodějka knih (2013)

Samotnou knihu jsem nikdy nečetl, tak nemohu bohužel srovnat. Z filmu mám ale rozporuplné pocity. Celou dobu mi totiž přišlo, že samotný příběh je takový nedotažený, protože mnohem zajímavější mi přišel osud Hanse než samotné Liesel. U Liesel jsem čekal asi větší zápletku nebo zkrátka něco, co mě mnohem více ohromí. Ale aspoň film krásně shrnuje celou druhou světovou válku, protože příběh mapuje Německo od roku 1938 až po samotnou okupaci Američany v roce 1945. Takže pokud si chcete užít hollywoodský film s hudbou Johna Williamse o druhé světové válce, tak výběrem tohoto neuděláte špatně. Pokud jste ale nadšenci knihy, tak vás film asi moc nepotěší. 6,5/10

50/50 (2011)

Velmi dojemný film, který dokáže rozbrečet i nejtvrdšího chlapa. Téma filmu je dost těžké a hraje často na city, takže se není čemu divit. Rakovina patří rozhodně mezi nejhorší nemoci, které člověk může dostat, a myslím, že hlavní myšlenkou filmu je se hlavně nevzdávat a zkoušet všechno možné, protože vždycky je nějaká naděje. Upřímné drama doplněné humorem, který mi je sympatický. Herecké obsazení i hudba do toho sedlo, takže za mě poctivých 7,5/10

Dokonalý smysl (2011)

Dost podobný film jako Nákaza z roku 2011, ale jak řekl POMO více filosofický a za mně minimalistický. První polovina je za mě dost klidná a moc mě nezaujala, ale v druhé polovině se to rozjede a začínal jsem mít stejný pocit právě jako u Nákazy. Vždycky doufám, že takový stav na naší planetě nikdy nenastane, protože tyhle filmy to dokážou ukázat tak krásně a zároveň hrozně, že to fakt nikdy nechci zažít. Deprese, panika, hrozba, šílenství, ale i romantika. Tohle všechno obsahuje Dokonalý smysl. 6,5/10

Přes prsty (2019)

Zápletka filmu není zvlášť nijak originální. Film je o dvou volejbalistkách, které se chystají na mistrovství Evropy, ale předtím jim to málem překazí Rudolf, kterého hraje Jiří Langmajer. Ten si klasicky začne úplně se všema a bez něho by to nebyla ta pravá česká komedie. Přece jenom vždycky tam musí být někdo, kdo bude spát s každou ženskou a pobíhat nahej nebo hrát toho hodinového manžela. Film se nese celou dobu na vlně lehké letní vztahové komedie. Bohužel až moc lehké, protože z prostředí plážového volejbalu se nic moc nedozvíme. Místo toho totiž ve filmu dost často slyšíme, jak se jednotlivé postavy navzájem soudí a občas tomu přidají trochu šovinismu. Ze samotných herců extra nikdo nevyniká, což je za mě škoda. Jediné na co se dá ve filmu koukat jsou dvě hlavní herečky, protože aspoň nějak vypadají. Ve filmu má podstatnou část samozřejmě taky humor. Místy se člověk zasměje, ale jinak jsou všechny vtipy pro mě až moc trapné, což mě ani moc nepřekvapuje vzhledem k hereckému obsazení. Někdy tlačí až moc na pilu, dialogy taky většinou skřípou a vrcholem je Vojta Dyk, který mi do prostředí volejbalu vůbec nesedí. 4,5/10

Láska a jiné závislosti (2010)

Jake Gyllenhaal a Anne Hathaway působí jako sympatické duo u kterého už předem víme, že to nebude fungovat a ten vztah nebude vždycky růžový. Tvůrci zároveň, aby trochu film obzvláštnili, tak tam přidali dramatické pasáže. Jakeovi přidali problém s erekcí a Anne přidali problém s Parkinsonem. Chápu jakou má tento film cílovku, ale když se k tomu připočítají písničky, které jsou ve filmu, roztomilý pár a praštěný bratr Jamieho, tak z něj dělá docela obstojný romantický film. 6/10

Sexbomba od vedle (2004)

Jedna z mála teenage komedií, která stojí za to a není tak stupidně trapná jako ostatní. Spolu s docela neznámým hereckým obsazením se fakt jedná o kvalitní komedii, která upřímně pobaví a nemusí se za nic stydět. Příběh není nic nového, ale stejně se k této komedii někdy rád vrátím. 7/10

Život Davida Galea (2003)

Kevin Spacey v další skvělé roli. Jakmile se jedná o krimi drama a v hlavní roli se objeví Kevin Spacey, tak to je záruka dobrého filmu. Když se k tomu ještě přidá Kate Winslet, tak to musí být skvělé. Příběh o soudu, trestu smrti a jednoduše o tom, komu budete věřit. Zároveň tvůrci do toho zapojili dlouhou debatu, která zajímá celý svět a to, jestli trest smrti by měl existovat nebo ne a jak kvůli tomu vznikají různé demonstrace. Film má super atmosféru, hlavně teda na konci, fajn zápletku a vynikající herecké obsazení. 8/10