Skrytá identita (2006)

Gangsterky od Martina Scorseseho jsem měl vždycky rád. Mají svoje kouzlo a většinou skvělé herecké obsazení. A Skrytá identita rozhodně patří mezi ně. Sice mi tady trochu chybí Robert de Niro, který je tak trochu už klasikou u Scorseseho gangsterek, ale i bez něj je to dokonalý film. Skvělá propletenost postav a vztahů mezi nimi, výběr herců a bohužel jeden z posledních filmů Jacka Nicholsona. 9,5/10

Osvícení (1980)

Spolu s Přeletem nad kukaččím hnízdem nejlepší film s Jackem Nicholsonem. Celý film jsem měl husí kůži na zádech a říkal jsem si, jak to jen skončí. Kdo četl i knihu (jako já), tak film je trochu jiný, tak s tím počítejte. Ale rozhodně není horší. ‚‚Here's Johnny‘‘ 10/10

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jestli se mě někdy někdo ptal, jaký film je nejlepší, tak jsem se vždy zapřemýšlel a mezi prvními mě právě napadlo Vykoupení z věznice Shawshank. Kdo to neviděl, jako by nežil. Úžasné herecké výkony i příběh, který teda nemůžu porovnat s knihou, protože jsem jí nečetl. Ale znovu se potvrzuje, že Stephen King je fakt mistrovský spisovatel, jestli tohle dokázal napsat. 10/10

Skleněné peklo (1974)

Naprostá klasika v žánru katastrofických filmů. Film má za sebou skoro už 50 let a neubírá mu nic na kráse. Jednoduché drama v hotelu, kde začne hořet a vznikne z toho jeden mega požár. Rozhodně jeden z nejlepších katastrofických filmů co znám. Navíc ještě s tak skvělými herci jako je Paul Newman a Steve McQueen. 10/10

Mulholland Drive (2001)

Sice jsem tenhle film z půlky vůbec nepochopil, ale zrovna u tohohle mi to fakt nevadí. Je to prostě Lynch a řekl bych, že ten nejlepší. Nepochopení k tomuto filmu prostě patří. 9/10

Rychle a zběsile 10 (2023)

Oproti předchozímu dílu je to znatelně lepší. Aspoň už se nelítá do vesmíru nebo do podobných končin. Momoa jako záporák je docela zajímavej, ale rozhodně nepatří k nejlepším záporákům celé série. Jsem zvědavej, co přinese jedenáctka. Jenom doufám, že když se série chýlí ke konci, tak poslední dva díly aspoň budou stát za to. 6/10

Pelíšky (1999)

Rozhodně nejlepší český film!! Spousta ikonických scén, ať už Maršál Malinovskij, taneční scéna na Trezor od Karla Gotta nebo nerozbitné skleničky. Pro mě je tenhle film každoroční tradice na Vánoce. Každý rok na Štědrý den si vezmu cukroví, odbije desátá a já zapnu ČT1 a koukám na Pelíšky. Humor a narážky v tomhle filmu sice pochopí asi jen český národ vzhledem k minulému režimu, co tady byl, ale fakt to stojí za to. Zároveň se mi na tomhle filmu líbí kombinace a střídání dramatických a vtipných scén. V jednu chvíli se může člověk válet smíchy na podlaze a v jednu chvíli taky brečet. 10/10

S čerty nejsou žerty (1984)

Pro mě nejlepší česká pohádka. Už od mala jsem miloval pohádky s čertama a tahle mě okouzlila jednoznačně panem luciferem ztvárněného Karlem Heřmánkem. Vždycky, když je období Vánoc nebo náhodou běží tahle pohádka v televizi, tak se moc rád na ní podívám. Narozdíl totiž od pohádek, co vznikají v posledních letech, tak tahle měla to tajuplno, kouzlo a uchvácení. 10/10

Sedm (1995)

Asi nejlepší krimi thriller, co znám. Po dokoukání si pamatuju, že mi ještě chvíli běžel mráz po zádech. Rozhodně kombinaci Brada Pitta a Morgana Freemana nechci vidět naposled a spolu s Kevinem Spaceym, který hraje úžasného psychopata, to dělá jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. 10/10

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jestli má být nějaký film kultovní, tak je to právě tenhle. Skvělý humor, spoustu skvělých hlášek a pro mě rozhodně nejlepší Tarantinův film. ‚‚Tvá prdel pozná středověk.‘‘ 10/10