Hra (1997)

Asi nejlepší film s Michaelem Douglasem, který jsem kdy viděl. Skvěle zamotaný příběh, který jsem pochopil až na samém konci, kde je samozřejmě vysvětlení. Tento film je opět důkazem, že David Fincher je fakt dobrej režisér. 9,5/10

Memento (2000)

Velmi originální dílo, které jen tak někdo nenatočí! Na takovéhle kriminálky bych mohl koukat pořád. Oblíbený režisér se skvělým hercem v hlavní roli, do toho zamotaný příběh, no prostě pecka. 10/10

Flash (2023)

Poslední dobou si říkám, kam ten DC půjde ještě dál. Protože každý film, co šel v posledních letech do kin, tak ani jeden mě nějak extra neuchvátil ani nezaujal. A Flash není výjimkou. Příliš dlouhé, nic moc příběh, záporák taky nic moc a pro mě zbytečné. Podle mě stačí, kdyby byl jenom seriál a film by vůbec nedělali. Takže za mě DC zase zklamalo. 4,5/10

Warrior (2011)

Film o MMA a o dvou bratrech je určitě i pro lidi, kteří nemají rádi sportovní filmy. Já sám moc nemusím filmy o bojových sportech, ale tohle mě nadchlo. Tohle totiž není jen o sportu, ale taky o rodině a o vztazích. Do toho, když tam hraje můj oblíbený herec, tak to bude ještě lepší. ***** a jeden z nejlepších sportovních filmů, co znám. 10/10

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kde jen začít? Hromada lidí mě přesvědčovala, že mě tenhle film bavit nebude, že tam DiCaprio jenom chodí a nic se tam neděje a že bych u toho usnul. Ale zpětně jsem rád, že jsem tenhle film viděl a rozhodně dávám pět hvězdiček. Sice to není DiCapriův nejlepší film, ale rozhodně ani ne nejhorší. Příběh a děj celého filmu se sice táhne přes 150 minut, ale já jsem byl pořád uchvácen krásnou kamerou a tou atmosférou Jižní Dakoty v té největší zimě. Několikrát jsem si taky říkal, jak hrozné ty podmínky musely být v reálu. U tohoto filmu taky nedoporučuju jíst, protože občas jsou tam fakt nechutné a drsné záběry. A to platí i pro lidi, kteří nemají moc rádi pohled na krev a nebo jsou citlivější. A je jedno, jestli mám na mysli scénu s medvědem, bojové scény nebo jak DiCaprio pojídá čerstvá bizoní játra. Mimochodem ty bizoní játra byly fakt čerstvý a nebylo to nahrazený něčím jiným. Když přejdu k hercům, tak opět můžu pochválit pana DiCapria. Neuvěřitelný výkon a nedivím se, že nakonec za to dostal Oskara. Jeho protivník Tom Hardy je také skvělý a toho "hajzla" hraje prostě výborně. Za mě jeden z nejlepších filmů roku 2015, protože tohle jen tak nemá obdoby. 9/10

Čelisti (1975)

Takový průkopník Spielberga a jeho kariéry. Bez tohoto filmu by nebyl tam, kde je dnes. Čelisti jsou prostě klasika a kdo je aspoň trochu fanoušek filmů, tak je musel vidět. Sice, když na to koukám dneska, tak se zpětně trochu směju žralokovi, který na mě působí jako gumová hračka, ale na tu dobu to byla přelomová věc. 9/10

Dokonalý trik (2006)

Od tohoto filmu jsem čekal hodně, ale až tak? Naprosto skvělý film o dvou kouzelnících, kteří soupeří mezi sebou a každou chvíli jsem si říkal, co přijde teď a jak to vlastně celé skončí. Konec jsem nečekal a o to víc jsem rád. Skvělý Christian Bale i Hugh Jackman v hlavních rolích. Skvěle je také doplňují jejich asistentky Scarlett Johansson a Piper Perabo. Nesmí samozřejmě chybět i Michael Caine. To už je u Nolana taková klasika. Rozhodně tenhle film patří k mým nejoblíbenějším, protože neznám jiný, který by byl tomu aspoň trochu podobný. 10/10

Obvyklí podezřelí (1995)

Naprosto geniální film! Vynikající příběh, hlavně závěr na to si počkejte, skvělí herci, obzvlášť Kevin Spacey v roli "kripla" a prostě dokonalost. 9,5/10

Nespoutaný Django (2012)

Občanská válka v Americe a černošská segregace, akorát podle Tarantina. Mám z toho podobný pocit jako tenkrát u Hanebných panchartů. Zvolené téma, které akorát Tarantino přetvoří do trochu zvrhlejší podoby a dodá tomu potřebný vizuál. Opět je zde také výborný humor, který se objevuje skoro u každého filmu Tarantina. Spolu s tím výborní herci jako je Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx, Samuel L. Jackson a samozřejmě Christoph Waltz, který v té době ještě nebyl tak známý a dnes je z něj hollywoodská ikona. Do toho všeho nádherný soundtrack a nesmí zde chybět samozřejmě krvavé scény. Těch je tady dost, takže se znovu potvrzuje, že jde o klasického Tarantina. Za mě velmi povedený film a rozhodně 9,5/10

Joker (2019)

Postavu Jokera není jednoduché ztvárnit. A bezpochyby pro mě nejlepším bude vždycky ztvárnění Heathem Ledgerem. Ale pokud se někdy někdo může aspoň vyrovnat Heathu Ledgerovi, tak je to právě onen Joaquin Phoenix. Zde je postava Jokera nahlížena trochu jinak a to konečně taky bez Batmana. Vždycky mi totiž přijde, že když se někde objeví Joker, musí tam být i Batman. Tady tomu tak není. Ztvárnění od Todda Phillipse je totiž pořádná psychárna a hodně si tady pohrajete s hlavou. Chvílemi depresivní, chvílemi až beznadějné z pohledu Jokera. Proto cením toto ztvárnění a jsem zvědavý, co přinese druhý díl. A rozhodně zasloužený Oskar Joaquinu Phoenixovi za jeho výkon. 8,5/10