Tron (1982)

Nepamatuju se, kdy naposledy se mi stalo, že jsem nebyl schopnej dokoukat film. Nezáživné, staré, absurdní, směšné...pardon. Chápu, že ve své době tohle dílo muselo být převratné, ale sci-fi pasáže ve světě TRONu jsou absolutně nestravitelné. Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale po čtvrtém pokusu a konečném shlédnutí musím konstatovat, že TRON LEGACY je jednoznačně lepší...4/10

Sliz (1988)

Nejlepší béčkový horor jaký jsem kdy viděl! Přiměřeně zábavný i strašidelný. Nečekané vraždy od dospělých po děti. ;) Navíc na 80. léta jsou ve filmu využity slušné efekty. Podobné horory tipu TREMORS miluju. 86%

Ďábel (2010)

Na malém prostoru vytvořit takto nervydrásající atmosféru je zkrátka fantazie! Byl jsem zejména ke konci napjatej jak struna. Scénář je kvalitní, co zklame a zaručeně ochudí diváka o celkový zážitek, jsou béčkový herci. Bavil jsem se však královsky. Musim se také poplácat po zádech...v otázce, kdo je ďábel jsem vsadil na správného koně ;) solidních 78% a nevylučuju opětovnou brzkou projekci.

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. díl 80%(Frank Darabont), 2. díl 90%, 3. díl 50%, 4. díl 70 %, 5. díl 60 %, 6. díl 70%. Celkově 1. série slušných 75 % for me...,ale čekal jsem víc a popravdě pár originálních nápadů v ohraném tématu ZOMBIE s nesympatickými herci v hlavních rolích mě nelákají na shlédnutí další řady...kvalita dílů a příběhu spíše stagnuje a stává se nezajímavou

USA versus John Lennon (2006)

Čekal jsem povrchní a sentimentální dokument o tom jak byl Lennon úžasný bla, bla, bla...ovšem chyba lávky. Film není 100% zaměřen na legendárního brouka. V první polovině vykresluje a snaží se vtáhnout diváka do atmosféry a myšlení "květinových dětí". Nekonečných prostestů proti nesmyslnému válečnému strádání ve Vietnamu. Z popela a chaosu stanul vpřed právě nebojácný Lennon podporovaný manželkou Yoko se songem GIVE PEACE A CHANCE. Druhá polovina snímku je strhující. Poodhaluje shnilost a strach z Nixonovy vlády v čele s ředitelem FBI J. Edgarem Hooverem. Dokument vznikl v této době jako jasná paralela na protest vůči nenáviděnému Bushovi. Těžko říci, co by John dělal pokud by byl ještě naživu...možná by v necelých 70-ti letech protestoval s Yoko v posteli proti válce v Iráku a dnešní mládeži by byl asi pro smích...svojí smrtí se ovšem nejspíš stal mučedníkem (dá-li se to slovo vůbec použít :). Yoko Ono nenávidím, protože rozložila mojí nejoblíbenější skupinu THE BEATLES na atomy. Ovšem naprosto nezbývá než souhlasit s názorem, že nejdůležitější věcí zpěvákova života pro dnešní svět je Lennonův ODKAZ! Který paradoxně nabyl na významu díky jeho předčasné smrti... :( 80%

Město (2010)

Po úžasném GONE, BABY, GONE jsem měl velké očekávání a doslova jsem vzhlížel k novému počinu Afflecka THE TOWN. Ben má opravdu velký potenciál a musím říct, že mě vůbec nezklamal. Naopak! V mých očích jako režisér velmi stoupl. Neměl jsem ani tak obavy v tomto filmu o Afflecka jako režiséra, ale spíše o Afflecka jako herce. Tuto svoji odvrácenou tvář však zvládl celkem solidně. Prvních 50 minut je fantastických! Tempo bohužel nevydrží...originalita se s postupem času vytrácí a přichází očekávatelná poenta, kdy se všechno po*ere. I tak musím s klidným svědomím říci, že se jedná rozhodně o jeden z nejlepších snímků letošního roku!

Na nože! (2010) (pořad)

Narozdíl od ANO, ŠÉFE sleduji pravidelně každý díl. Nerad bych o sobě tvrdil, že jsem nějaký gurmán...,ale rád se dívám na jídlo, které kvalitní kuchaři vytvoří. Polreich šel hodně dolů...je vidět, že za nitky tahají scénáristé viz. 5 díl a vyřazení Jirky nebo 12 díl a naprosto nepochopitelné vyřazení amatéra Lukáše, který uvařil skvěle. Zde nerozhodoval kulinářský um, ale sympatie. Navíc si ke všemu přičtete nesympatická a odporná stvoření (Petr, Robert), trapnou blondýnu v porotě a výsledek 40-ti % je na světě...;)

Na hraně temnoty (2010)

to Kleopatra: Gibson a zlatá malina? Ještě, že znám uživatelé ve své TOP 20 a nedopustim, aby mi tam vlezla podobná individua ;) Samozřejmě EDGE OF DARKNESS je tuctová kriminálka. Flashbacky, kdy otec vzpomíná na mrtvou dceru nebo s ní rozmlouvá jsou zbytečné. Na druhou stranu obsahuje snímek scény, které mě rozhodně nemohou nechat chladným. Jsou to sekvence akční, kterých je po hříchu jako šafránu. Hlavně závěr, kdy Craven poleje ředitele společnosti ozářeným mlékem je cool. Musím rozhodně i ocenit výkon Ray Winstona, je totiž velmi přesvědčivý. Comeback Mela je povedený a je to i největší pozitivum filmu. 7/10

Seriózní muž (2009)

Kdepak. Depresivní a co je nutné především podotknout zcela nudné. Můžu se v tom déle patlat a hledat SPOILERY,ale na to vážně nemám trpělivost. Silně pochybuju o tom, že Coeni vytvořili A SERIOUS MAN kvůli takovýmto teoriím http://vortexfilm.blogspot.com/ , aby si v nich každý našel to své(jejich). Moje obavy byly tentokrát správné. Poslední dva počiny sourozenců Coenových jsou naprosto pod jejich možnosti. Pevně věřím, že jejich další snímek TRUE GRIT mě opět přesvědčí o jejich genialitě. Tohle byla totiž vážně slabota. Ovšem musím s jistotou říci, že mnoho filmů, které jsem už viděl si nebudu pamatovat. Tento mi však určitě zůstane ještě dlouho v hlavě.

Sociální síť (2010)

Nevěřil jsem tomu. Nicméně se ukázalo, že můj skeptický názor ať už k hlavním postavám nebo k tématu nebyl vůbec na místě. Rozhodně se nejedná o geniální počin. To vůbec! Na každý pád mi 2 hodiny utekly v kině rychleji, než jsem si dokázal představit. I když ve filmu neuvidíte nic víc, jen pouhé dialogy, tak Vás to musí absolutně pohltit. Každá scéna je vyvedena do maxima(hudebně i herecky). Fincher je vypočítavý ďábel! Dobře věděl, že téma celosvětového fenoménu přiláká pozornost masy diváků všeho věku a dokázal toho náležitě využít...pro mě bezesporu film roku 2010!