Než se setmí (2000)

"Mezi komunismem a kapitalismem vidím jeden zásadní rozdíl. V komunismu, když mě kopnou do zadku, tak musim tleskat. V kapitalismu, když mě kopnou, tak si můžu zařvat." Tenhle film má určité poselství.

Monstrum (2008)

V současné chvíli nehodnotím filmy, ani na ně moc nekoukám, není na to čas, ale na Monstrum jsem si chvilku volna přece jenom našel. Mohl jsem si ho jen hloupě, bezhlavě stáhnout nebo od nějakýho kámoše nechat sehnat, ale dal jsem raději přednost zážitku v kině, který se jevil, už kvůli atmosféře, jako správné řešení a musím říct, že rozhodně nelituju svého rozhodnutí! Producen J. J. Abrams(Ztraceni)mě rozhodně nezklamal!Monstrum je vážně úchvatné, proti němu vypadá Godzilla jako hadrovej panák. Film se rozhodně nevyvaroval některých chyb, ale ty se jistě dají s grácií přehlédnout. Líbilo se mi i to jak hlavní hrdinové diskutují, co je příšera zač...jestli nějaký zapomenutý prehistorický druh nebo pouze experiment, který se vymkl kontrole....nevšední filmový zážitek převedený na plátno!Zkrátka perfektní oddychovka!;) 8/10

Psycho (1960)

Chtělo to pár skouknutí, než jsem mohl docenit tuhle klasiku...konkrétně 3 z toho 2x nyní o Vánocích. Psycho je přesným důkazem filmu, který nastávající generace mladých jako jsem já zřejmě musí vidět vícekrát. Na poprvé mi film připadal naprosto chladný-staré efekty, fakt, že jsem věděl předem, jak film bude probíhat, ale s každým skouknutím jsem si musel vychutnávat koncept a hloubku příběhu. Můj názor se změnil, až jsem nakonec dospěl k rozhodnutí, že tenhle film je opravdu výjimečný...sice znám plno lepších snímků, ale kdykoli si znovu a rád vychutnám tento film, kdy sjedu zkrátka na chvíli z dálnice do opuštěného motelu a trochu si zarelaxuju(hodim si sprchu apod. :)

Coach Carter (2005)

Šílená nuda o velkém americkém snu zabalená v jednom pytli shnilé frašky. Tak se dá popsat tento film. Samuel L. J. by měl vyzkoušet spolupráci se schopným a hlavně zvučným režisérským jménem, jelikož v poslední době si vybírá velmi špatné projekty....samozřejmě jeho herecký výkon je kvalitní, ale ten děj??? Pouliční banda flákačů, která se změní v neporazitelný tým. To je skutečně směšné....

Téměř dokonalý zločin (2000)

Brilantní thriller! Mystikou obestřený, krásnou hudbou podbarvený se skvělými hereckými výkony. Raimiho příběh má skvělou atmosféru a postupně graduje....Tyhle mysteriózní filmy typu TAJEMNÉ ŘEKY mám moc rád.

3:15 zemřeš (2005)

Když vidím zdejší hodnocení, tak si říkám proč???V hororu jde především o to, aby jste byli vystrašení. A já byl! Pár scén mě vážně strhlo, byly senzační! Navíc Amityville se mi jevil vždy jako zajímavé téma, které má, co nabídnout. Dokonce jsem v dětství viděl i originál, ale už si ho moc nevybavuji...:( Herecké výkony taky nebyli špatné, takže v mém případě jsem plně spokojen, protože se nejedná o teenagerovský horor a ani o žádný druhořadý film "béčko".

Spartakus (1960)

Jak už tak trochu pomalu bývá tradicí, tak skoro vždy po skončení filmu od Stanleyho Kubricka váhám u plného hodnocení. Příběh bych rozdělil do 2 polovin. Ta první je o vzpouře a zdá se mi kupodivu slabší....druhá část to je Kubrick, kterého poznávám a mám rád. Vynikající je především charakteristika jednotlivých postav v ději. Jestli se tento příběh takhle odehrál i ve skutečnosti těžko odhadovat, už kvůli duchaplnému závěru.:) Na každý pád je Spartakus vynikající historický velkofilm!

Million Dollar Baby (2004)

Film plný emocí, napětí, odvahy a smutku. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat příběh Clinta Eastwooda, který mi opět dokázal, že je výborný režisér a rozhodně v této branži dělá dobré jméno filmu jako takovému, už mě o tom ostatně přesvědčil v Tajemné řece, takže se v brzké době určitě přichystám na skouknutí Nesmiřitelný a Dopisy z Iwo Jimy. Oscary jsou naprosto zasloužené...snad až na mého oblíbence Morgana Freemana, který mi zde sice nijak nevadil, avšak si myslím, že ve své kariéře předvedl lepší herecké výkony hodné Oscara, než byla tato role "uklízeče" Scrapa-Irona. Už od mé kámošky jsem slyšel, že je film hodně smutný(prý u něj brečela), celou tu dobu mi to, tak nějak nedávalo smysl, protože film mi nabízel výborné sarkastické narážky a docela jsem se i dost nasmál, než přišel zápas o titul!Bylo mi jasné, že to není jen tak, že Maggie jasně v 1. a 2. kole dominuje a dává Němce zabrat...to, co se následně stalo dle mého názoru filmu dosti ublížilo, jelikož si to hlavní hrdinka vytrpěla úplně do maxima!:(Bolesti a následně to odpojení. Do té doby jsem rozhodně viděl jeden z nejlepších filmů všech dob!, ale jak říkám, ten nešťastný závěr sráží můj celkový dojem. Je to spíš tak asi 9/10, to však na 5* stačí!:)

Seznamte se, Joe Black (1998)

Opravdu ojedinělý, dojemný a laskavý film, který staví na excelentních výkonech Brada Pitta a Antonyho Hopkinse. V závěru mi z té podmanivé hudby Thomase Newmana(Americká krása) a překrásné Claire Forlani šel skoro až mráz po zádech. Martin Brest umí točit dobré filmy, tak doufejme, že jeho kariéra neskončí u Lásky s rizikem. Příjemná podívaná...

Ztracen v La Mancha (2002)

Tohle je opravdu SFIGA!Nevim, jak jinak to nazvat!Nelituju tak ani Terryho Gilliama jako spíš hlavního představitele QUIJOTA Jeana Rocheforta, protože tahle role ho mohla udělat nesmrtelného...bohužel!:( Snad se v budoucnu film povede a někdo zlomí prokletí této hry.