Vlkodlak (2010)

Většina komentářů vyzdvihuje herce, kulisy a příběh. Většina komentářů se také jako zázrakem shoduje, že tomu něco chybělo.:) Mně tyto atributy z první věty k posouzení dobrého filmu určitě stačí. Miluju mystické příběhy ze staré ponuré Anglie viz. Pes Baskervillský. 8/10 P.S. Del Toro OK, Hopkins je zpátky!;)

Scooby-Doo a ostrov zombií (1998)

Pamatuju si, že jsem to viděl jako malý kluk. Zanechává to však ve mě dodnes úžasnou vzpomínku. Nic pro celou rodinu a hlavně pro ty nejmenší... :)Tvůrci šli spíše hororovou cestou a je to jenom dobře. Ostrov zombí je tak jedním z nejlepších animovaných filmů, co znám. Pokud čekáte klasickou "scoobydovku" budete zřejmě trochu šokováni. Zde se totiž z padoucha nevyklube člověk nebo skupina lidí, ale opravdové vraždící zombie :)

Kniha přežití (2010)

Ani mě nepřkvapilo, že ateističtí Češi příjmou tuhý boj o záchranu bible chladně. Washington i už tak trochu tradiční záporák Oldman se o zábavu určitě dokáží postarat. Líbili se mi v celku dost skromné a v konečném výsledku dokonalé postapokalyptické kulisy. Samozřejmě se aktuálně ve světě kinematografie obejvuje velká žeň s tímto tématem. O to víc KNIHA PŘEŽITÍ zaujme svými novými prvky do tohoto ohraného žánru. Příběh a důvod samotného zničení planety sice není moc jasně vysvětlen. I tak jsem velice spokojen. 70%

Lítám v tom (2009)

Určitě příjemný film. Naneštěstí s plnou hrstí sentimentu. Bohužel 6/10

Obecná škola (1991)

Otec a syn Svěrákovi jsou géniové...a výkon Jana Třísky to je čirá poezie. Krásný vlastenecký film. :)

Jmenuji se Bruce (2007)

Bruce Campbell se pokouší o jistou sebereflexy své kariéry. Ve snímku si na nic nehraje a záměrně je film natáčen jako "béčko". To by rozhodně nevadilo. Na druhou stranu MY NAME IS BRUCE nemůžu snad řadit ani do céčkové kategorie. Když už je příběh a akce záměrně nesmyslná, tak jsem čekal, že se dočkám značné porce legrace. Té je po hříchu pomálu. Dva, tři vtipné momenty mě vážně nemohou vytrhnout z pocitu obrovského zklamání a rozčarování.

Sledování (1998)

Christopher Nolan je zkrátka kvalitní značka. Co k tomu více dodat...skromný černobílý thriller nabízí pohled do života osamělého slídila, který se nešťastně zaplete do špinavé hry. Znamenitý debut.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Celkem uspokojivé pokračování první odyssey. I když jako skalní fanda Kubricka bych se měl vyhnout jakkémukoliv srovnání obou těchto počinů. A. C. Clarke je určitě geniální spisovatel a vizionář. Co potěší je přítomnost známých tváří(Scheider, Mirren) a české publikum si také příjde na své prostřednictvím Jana Třísky, který ovšem ve filmu nedostane takřka žádný prostor. Fantastického Kubricka zde střídá jinak průměrný režisér Peter Hyams. Svého nelehkého úkolu se zhostil velmi dobře. Trochu se však neubráním dojmu, že až příliš časté vsuvky a narážky na politiku příběhu spíše škodí. Na druhou stranu chápu jejich nutnost. Pokud v budoucnu kdykoliv uslyším zmínku o 2010 vybaví se mi dokonalá scéna, kdy monolity začnou pohlcovat Jupiter. V té chvíli by se ve mě krve nedořezal. To byla zkrátka fantazie! Následná rozmluva HALa 9000 a Dr. Chandry mě taky dostala. Mrzí mě, že se zfilmování neujal Stanley. Prodleva mezi jeho tvorbou Osvícení a Olověné vesty trvala 7 let. Věřim, že tu možnost jistě dostal,ale asi nechtěl být zaškatulkován jako režisér Vesmírných Odyssey. To je však moje pouhá domněnka. 75%

Kick-Ass (2010)

Originální. Neotřelé. Zábavná pohádka pro dospělé. :) Vaughn má určitě velký talent. Cool scéna, kdy ke konci Zabíječka skolí gorily. Vím, že hlavní postava měl bejt jouda, průměrnej amík, kterej chce vystoupit ze svého stínu. Právě tato postava mi, ale hodně lezla krkem. I tak velice příjemný zážitek. 80 %

Je třeba zabít Sekala (1998)

Pokud bych JE TŘEBA ZABÍT SEKALA hodnotil z hlediska české kinematografie byl by to jasný 5* počin. Ovšem budu-li přihlížet na snímek z pohledu globálního měřítka, tak musím jít kapku níže. Oba polští představitelé mi vyrazili dech. Hrají své postavy dokonale. Prostě jim to věříte...atmosféra, hudba a zachycení doby je zkrátka úchvatné. Trochu mi do toho všeho akorát nezapadal Bartoška v roli faráře. Uzavřená až strašidelná komuna pantátů je super. Jednoznačně snímek světových parametrů 8/10