Ztraceni ve vesmíru - Ozvěny (2019) (epizoda)

zatial spokojnost s druhou seriou. trochu ma vsak v tomto dieli zarazila zjednodusena verzia survival rezimu na resolute - male dievcatko a kon prezili sedem mesiacov osamote na opustenej vesmirnej stanici a osadlici ich nesli hladat ani napriek tomu, ze mali dost moznosti. hmm... niecomu takemu by som sa osobne scenaristicky vyhol ako cert krizu.

Zaklínač (2019) (seriál)

charakteristiku prvej serie vyborne vystihol duro cervenak, cize tentoraz s nim dokonca aj suhlasim. :) ano, toto je sapkowskeho zaklinac. v scenari pribehu, v dialogoch, v jednani a motivoch postav, vo vyborne prepracovanych bojoch i v naturalistickej stredoveko temnej atmosfere. ano, yennefer je ina ako by si ju clovek predstavoval podla knihy, ale kupodivu funguje. vypaseni cernosi v rytierskom brneni posobia vskutku groteskne, avsak najmenej mi herecky sedela postava triss, ktora sa so svojou predlohou nestotoznuje takmer v nicom. ked tu vsak citam vsetok ten zufaly shitstorm ubolenych dusiciek, ktore zjavne sapowskeho bud necitali, alebo mala jeho tvorba pre nich hodnotu telefonneho zoznamu, mam pre nich jeden tip, ako sa vymotat z psychickej traumy, ktoru im serialovy zaklinac sposobil: hodte sa pod vlak. najma T2, RedAK a spol. RedAK - medzi tebou a verbalom je jeden zasadny rozdiel. verbal aj ked nieco znici, ma jeho komentar priam umelecky charakter a citat ho je literarny zazitok, aj napriek tomu, ze s nim nesuhlasim. ty si vsak typ uplakaneho nevkusneho kokotka, pri ktorom je zahadou, ako sa dokazal vypracovat k tolkemu poctu bodov.

Valerian a město tisíce planet (2017)

valerian je vskutku hodny svojho nazvu. je to idealny liek na insomniu. film som pozeral asi v priebehu tyzdna a zakazdym mi pri nom odkvacla hlava. okrem toho v nom neklape takmer nic. obaja hlavni hrdinovia posobia pubertalne, su nezaujimavi a necharizmaticki a chemia medzi nimi nefunguje ani ked sa tvaria, ze by vlastne fungovat nemala. kompletny dizajn interierov, exterierov i kostymov je jeden opulentne premrsteny bessonovsky SGI-gyc, aky vypaloval zrak uz pri piatom elemente. herecky vyber zaporaka v podobe inak vynikajuceho cliva owena je dalsi z rady vlastnych golov. a samotna zapletka sa takmer v kazdej scene hadze divakovi pod nohy ako predajca hrncov dochodcom. za co su potom az 2 hviezdicky? ani netusim. asi za tu typicky upornu snahu luca bessona. na odpad ten film na rozdiel od apokalypticky priserneho jupiter ascending naozaj nie je a da sa v nom najst ista stipka nefalsovaneho povabu.

Expanze - Padlý svět (2018) (epizoda)

presne tak, cara gee to so svojimi ocnymi tienmi vyhrala a vyborne sa na to divalo. tretia seria expanse je jedna sympaticka dokonalost.

Rambo: Poslední krev (2019)

je to uprimnny poctivy rambo. drsny, surovy, priamociary. co ine ste cakali, kokoti?

Lepší než my (2018) (seriál)

vyborny namet, prevedeny do dobreho pribehu. miestami tomu skodia jalove dialogy, niektore logicke absurdnosti a vyslovne nesympaticke postavy (kompletni likvidatori - tych by mohol niekto z ucty k divakovi nadobro zlikvidovat). hlavni hrdinovia vsak funguju a paulina andrejeva je pri svojej nejebatelnosti prudko jebatelna - jej rola arisy je cista dokonalost a ide pod kozu. skoda, ze sa jej nevenuje viac pozornosti. miesto sustredenia sa na hlavnu hrdinku a jej osud, je dej celkovo chvilami vyplneny druhotriednou vatou. finale skvele, serial celkovo nesklamal - prijemne prekvapil svojim profesionalnym spracovanim.

Stranger Things - Kapitola pátá: Armáda (2019) (epizoda)

sovietska supertajna hightech zakladna pod mesteckom v USA - tak to je fakt ultra divoke sci-fi! :D z takehoto nametu je zakonite bud cira arcikokotina alebo povabna zabava. tvorcom sa viac podarilo to druhe.