Sezn@mka (2016)

Jedna hvězda z milosti za Langmajera a výstupy Jardy Noska. Jinak klasická novodobá česká "komediální" bída.

Trabantem z Indie až domů (2019) (seriál)

S každou sérií jsou dobrodružství žlutého cirkusu divácky zajímavější a filmařsky profesionálnější. A teď nezbývá nic jiného než opět čekat, kam se se svým bláznivým cestovatelským projektem vydá Přibáňova parta příště.

Dora a ztracené město (2019)

Už asi po deseti minutách mi došlo, že nejsem cílovou diváckou skupinou. Naivně jsem čekal alespoň něco na způsob Journey to the Center of the Earth nebo Journey 2 a i přesto, že oba zmíněné nepatří k vrcholům kinematografie, tak jsem se u nich docela dobře bavil. Dora bohužel vše vsází na dětinský humor, laciné studiové "exteriéry" a šablonovitý příběh, který je až moc přizpůsoben mladšímu publiku, takže nemá smysl řešit nelogičnosti a zkratkovitost. Za zmínku stojí snad jen sympatická přestavitelka hlavní hrdinky, která má (i přes tenhle úlet) nakročeno k zajímavé kariéře.

Léčitel (2017)

Zajímavý námět s prvkem fantasy utopený ve slabším scénáři, který dělá z hlavního hrdiny proplesknutíhodného mamlase. Většina diváků se ale stejnak k filmu dostala přes filmografii Camilly Luddington, která aspoň trochu vylepšuje dojem z tohoto spíše televizního filmu. Závěrečné poselství, které navazuje na hlavní myšlenku filmu, ukazuje opravdové hrdiny, kteří zasvětili část svého života pomáhání jiným. A o to tu vlastně šlo.

Na cestě - Na cestě po Manchesteru a Liverpoolu (2017) (epizoda)

Vzhledem ke stopáži jde o velmi rychlou exkurzi po obou městěch, ve které se dozvíte, že v Manchesteru hodně prší a lidi chodí na United a v Liverpoolu se zase vše točí kolem Beatles a zdejšího přistavu.

Parta z penzionu (2019) (pořad)

Partičku mám rád, ale změna prostředí na penzion ji neprospěla. Témata jsou omezena stále stejnými postavami (s výjimkou hostů), Dangl občas nemá cit a narušuje zajímavě se vyvíjející scénky svými režisérskými vstupy a některé "hry" z Partičky jsou dost nešikovně roubovány do scének a v tomto formátu přiliš nefungují. Je to koukatelné, ale salvy smíchu rozhodně nečekejte.

MOST! (2019) (seriál)

Stejně jako před časem Okresní přebor se i Most! stal během několika dílů seriálovým kultem. Prušinovský s Kolečkem se totiž se svým svérázným multikulti konceptem trefili do noty nejen pravidelným konzumentům české seriálové tvorby, ale i těm, co kvůli rozkolísané kvalitě českou seriálovou tvorbu zanedbávali. O to víc překvapí (a potěší), že si tento koncept vzala pod svá křídla Česká televize, která tímto dala prostor politické nekorektnosti a buranskému humoru. Ono pomyslné zrcadlo nastavené okrajové společnosti a menšinám zobrazuje tyto skupiny autentickým a zároveň sebeparodujícím způsobem, který však nezachází za hranu trapnosti. Palec nahoru a dycky Most.

Zaklínač (2002) (seriál)

Ačkoliv je na seriálu vidět nízký rozpočet, čemuž odpovídá i kvalita triků a obecně i menší množství akčních scén, příběhově to není až tak špatné. Fandové knižní předlohy budou od prvního dílu doma, ostatní příležitostní diváci budou docela tápat. Vzhledově i dabingově se Geralt docela povedl.

Útok z hlubin (2018)

Takhle nějak by v podstatě mohla vypadat filmová adaptace herní série Call of Duty. Vzhledem k nízkému očekávání nakonec příjemné překvapení. Jen je potřeba moc dlouho nepřemýšlet nad některými scénami (navádění ponorky fjordem) a prominout tvůrcům pár momentů s lacinými digitálními triky.

Brexit (2019) (TV film)

Není co dodat. Vyvážené shrnutí průběhu brexitové kampaně z pohledu obou táborů, které by si měl povinně shlédnout každý, kdo šel v roce 2016 volit v referendu. Důsledkem tohoto politického debaklu je rozhádaná Británie, propadající se do čím dál tím hlubších vod nejistoty a ještě zoufalejší britská politická reprezentace, která si neví rady s tím, co jim připravili jejich předchůdci v kombinaci s nečistými marketingovými praktikami.