Moon (2009)

Zajímavá sci-fi, která vede k zamyšlení, jak s náma velký korporace můžou vyjeb*vat. Ale v porovnání s ostatními hodnoceními mě to až tolik nezaujalo.

Veřejní nepřátelé (2009)

Nemůžu si pomoct, ale vůbec mě ten film nechytil. Dal jsem tomu 90 minut a nenašel jedinou věc, kromě respektu k tvorbě Deppa, proč to dokoukávat. Tak někdy časem se k tomu třeba vrátim a doplnim si.

Bruno (2009)

Tak tady stačej jako hodnocení akorát hvězdičky. K obsahu a formě filmu není moc co doplnit. Někdy více, někdy méně vtipné konverzace a scénky dotažené do maximální absurdity – jednou se podivat a občas zasmát v pohodě, podivat se znova jedině v upraveném stavu. (Nemyšlena úprava filmu)

Dokonalý únik (2009)

Bez nějakejch závratnejch očekávání je to příjemná oddechovka, která neurazí.

Terminator Salvation (2009)

Je to ucházející akční film, ale neberu to jako pokračování ságy Terminátora. Trojku ještě možná jo, ale tohle už mi do toho prostě nepasuje. Je to taková samostatná jednotka. Akční film s robotama dobrej, Terminátor nee.

Ctihodný občan (2009)

Takový až překombinovaný, ale jako thriller dobrý, ubíhalo to docela svižně a dalo se na to koukat.

Ať vejde ten pravý (2008)

Nevšední pohled na filmy s upírskou tématikou. Zase něco jiného. V konfrontaci s tichou bílou krajinou severu vyniká ještě lépe. Užíval jsem si kameru, kdy některé úhly pohledu zaujaly. Byť jen na chvíli, či na úplně obyčejné věci. Chystal jsem se na to podivat pár tejdnů, a když už jsem se odhodlal, tak s celkovou formou a příběhem to pro mě byly příjemně strávené dvě hoďky.

Gamer (2009)

Nemám rád roztěkanou kameru, kdy vteřinovými prostřihy ze všech možnejch pohledů je zkažen efekt celku. Ale říkal jsem si, ze Gerard Butler to nějak podrží a nebude to tak strašný. Bohužel bylo. Téma nevyužito tak jak mohlo být a celkově blbost.

Vzhůru do oblak (2009)

Tradičně dobře odvedená práce od Pixaru, ale předchozí filmy se líbily víc.

Protektor (2009)

Konečně českej film, kterej nevypadá jako českej film. Je v tom vidět snaha o originalitu a inovaci, na české scéně určitě. Spokojenost