Zyma v ogni (2015)

Pre mňa osobne slušný úvod k pochopeniu toho, čo sa deje na Ukrajine, avšak musím súhlasiť s niektorými ďalšími názormi, že dokument bol viacmenej jednostranný a ako všetci vieme, v realite nič nie je čierne ani biele.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Absolútna explózia nápadov v každej jednej epizóde. Po štyroch sériách môžem svedomito povedať, že každá séria a každý jeden diel má svoje kvality. Množstvo prepojení na kultúru, spoločnosť, históriu, vedu a filozofiu s cynickým humorom, to všetko s výraznými postavami a zaobalené do originálneho grafického štýlu. Človek by si musel každý diel pozrieť viackrát aby to všetko vstrebal. Budem sa tešiť na ďalšie vesmírne dobrodružstvá!

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Pekná bodka za jedným z mojich najobľúbenejších seriálov vôbec. Áno, keby film nevznikol, tak by sa nič strašné nestalo, ale kvalitatívne je stále na veľmi dobrej úrovni aj napriek pomalšiemu tempu.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Jednotka bola fajn, dvojka už trošku zadrhávala a trojka zbytočná. Ale pozerať sa to dalo.

F1: Touha po vítězství (2019) (seriál)

Seriál, po ktorom sa nebudete na formulu pozerať ako na nudné kolečká a ktorý vám umožní nahliadnuť do tohoto sveta, ktorý je hyperkompetitívny. Možno by som uvítal, keby sa väčšia pozornosť venovala technologickým aspektom samotných automobilov a občas v Netflixe nasilu vytvárajú drámu aj tam kde nie je, ale po vzhliadnutí seriálu som začal sledovať Grand Prix a viem že nie som jediný.

S tebou mě baví svět (1982)

Ja vám teda neviem. Chápem, že je to jedna z československých klasík a je to film, ktorý je príjemný a nijakým spôsobom neurazí, ale asi tým, že k nemu nemám vybudovaný akýsi nostalgický vzťah ma to nijak extra nezobralo. Plusové body dávam za peknú zimnú krajinu, ale väčšina scén s deťmi, ktoré mali byť milé a vtipné mi prišli proste trápne.

Moje učitelka chobotnice (2020)

Veľmi pekný dokument o nevšednom vzťahu medzi chobotnicou a človekom. Bežný človek má možnosť dozvedieť sa čo-to o živote týchto zaujímavých stvorení. Na začiatku som ani neveril, že by ma to mohlo tak pohltiť, ale opak je pravdou a veruže by som si chobotnicu na tanieri neželal. Naskytá sa morálna otázka, kde je tá hranica medzi tým, čo máme právo jesť, ale to je na inú debatu.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

S pribúdajúcimi sériami meniť pôvodnú zostavu je pre mňa v prípade Misfits chyba, cez ktorú sa jednoducho nedokážem preniesť. Nápady boli aj v neskorších sériách fajn, ale ja som v tom už necítil žiadny drive. Škoda pochovať tak sľubne vyzerajúci seriál... Prvé dve série každopádne môžem vrelo odporučiť.