• Romantický

Lovci záhad (2012) (seriál)

Zatím jen první díl o Noemově arše. Zajímavě zpracováno, záběry se ke zblbnutí neopakují jako u jiných dokumentů, což je skvělé. Český komentář ucházející, neuspávající. Názory protagonistů, že brzy bude archa určitě objevena, jsou celkem směšné, Schliemann hledal Troju 20 let a to nebyla tak vzdálená na časové ose. :-) Někteří hledači si ani neověřili dobové možnosti, napřed železné šrouby hledali, jásali, když jakési železo našli, pak přišli na to, že Archa spadá do doby předželezné, no, neusmáli byste se? Nebo hledali jen podle jakéhosi anglického překladu bible, ani se neobtěžovali s aramejštinou, bomba, fakt. Ovšem dokument není zodpovědný za lapsy účinkujících, jen je zaznamenává. Takže za mě dobrý.

Herbář (2013) (pořad)

Na Herbář se vždycky ráda podívám. Bylinky, odlehčené vaření, povídání o věcech souvisejících i jiných, vše ve velmi vlídném duchu, krásném designu včetně dvou půvabných až rozkošnických žínek.

Karolína, domácí kuchařka (2014) (pořad)

Mamka, co se snaží nakrmit rodinu zdravějšími moderními jídly. Nemá profesionální průpravu, na práci v kuchyni je to znát, vaří z dostupných surovin, snaží se nazdobit talíře běžným způsobem, prostě holka odvedle. A že mluví, jak jí zobák narost? No a co? Bez vulgarismů, bez logopedických chyb, bez plkání typu Prásk, bez kašpařin se ráda obejdu. A že nevypadá jako modelka? No, jednomu chlapovi na světě se líbila, tak co? :-) Pro mě jedno velké plus má - nepoužívá polotovary. A jedno minus - nemá přípravu jídla časově sesynchronizovanou.

Královna Viktorie a německý císař mrzák (2013) (TV film)

Zajímavý dokument o emocech provázejících dětství a dospívání Wilhelma, vyvozených z dosud nezveřejněných dopisů císaře s matkou, královnou Viki, dcerou anglické královny Viktorie. Odhalení neobvykle tristního dětství, v němž hrálo hlavní roli zranění z komplikovaného porodu, následné citové odcizení matky porodivší "nedokonalého" dědice trůnu, trauma zmrzačeného dítěte nedostatečně kompenzované láskou babičky a pobytem na anglickém venkově. Otvírá se příběh velmi vzdělaného muže s vysoce pravděpodobnou citovou deprivací, který musel obstát ve společnosti orientované na fyzickou dokonalost. Pár pus a objetí v pravý čas a Velká válka by možná nebyla.