• Romantický

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Vcelku zábavné dílko, ale nesmíte věřit všemu, co hlásá. To sebeobviňování žen - manželek je už dávno pasé. Možná tak v minulém století bylo in. Sarah a její vrabčí hnízdo mě nijak neuchvátilo, nicméně tu potřeštěnost jí věřím. Dvě hvězdy za Bonda.

Flashdance (1983)

Vždy se ráda znovu podívám na tanec Jennifer Beals, ať již v podniku nevalné pověsti, tak ten k přijímacím zkouškám na akademii. Děj filmu a ty věci okolo beru jako romantickou spojku mezi tanečními čísly. Funguje to! :-)

Blade: Trinity (2004)

Ať dělám, co dělám, vždycky z Bladea narazím právě na třetí díl. Pokolikáté už? Fightů tak akorát, Jessica nádherná, Ryan taky není žádné vořezávátko, jen snad starobylý Dracula mohl mít lepší vizáž, ta rozevírací sanice evokovala spíš Vetřelce než dávného Draka. Za mě tři body a těším se na dřívější díly, prý jsou hezké. :-)

Enderova hra (2013)

Neznám knihu, nehraju hry na pc, možná proto mi tohle připadá skvělé. Ať už příběh, přizpůsobený náctiletým, nebo trenažér bitev nebo bitva sama. Pro mě by mohlo být všeho víc - tréninků, bitev, osobních soubojů, kecání, psychologických rozborů. Pro mě je to Star Wars současnosti.

Mythica: Boj o Darkspore (2015)

Je to takový samo domo, nicméně příroda fajn, oblečky také. A že příběh pokulhával? Vlekl se? No a co, ten kluk s čírem měl pěkný sixpack, takže pořád můžeš doufat, že se zase ukáže. Neukázal. Klidně to vypni. :-)

Nenápadná slečna (2010)

"Podnikavá dívka" zabalená do pastelové, ozdobené černou krajkou. Komentovaná ich forma hezky ubíhá a ač ke konci trošinku zpomaluje, nenudíte se ani chvilku. Nemyslete na to, zda je to možné, nemyslete na to, zda je to pravděpodobné, nechte se pobavit, možná vám v paměti uvízne nějaká hláška a možná převezmete některý z návodů, jak si udržet místo. :-)

Vše o štědrém večeru (2012) (TV film)

Lehce vánoční film podbarvený neutichajícími koledami má v sobě trochu romantiky a připomínky úspěšných filmů, takže můžeme hádat, kde jsme tohle už viděli? Vyberu: Rodeo Drive, ukrutná šéfová. Dvě dějové roviny se dají celkem zvládnout, hlavní je, že čeká happy end, co taky jiného, že? Koukat se na to dá, pokud máte rádi Haylie, jen mozek nechte na půl plynu.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

Příběh to není špatný, jen co vážně nechápu, je použití anglických koled. Aspoň že toho Rybu tam nechali.

Havěť kolem nás (2006)

Dokument pouze sleduje dění v domě a pomocí elektronového mikroskopu předvádí drobné spoluobyvatele, schválně neříkám spolubydlící, protože někteří ti mrňaví hmyzáci odlezou na noc pryč. Dostaneme informace o dění a prospěšnosti, resp. neprospěšnosti lezoucího i létajícího hmyzu řečené velmi sexy, vtipně, s nádechem sarkasmu. Co nedostaneme, je poučení, jak se vyvarovat, případně bránit invazi. Jo, říkají, že řada z nich je potřebná, víme o bakteriích ve střevě, bez nichž nepřežijeme, řada těch potvor nás zbavuje jiných potvor. Ze shrnutí na konci jsem získala dojem, že si všichni vzájemně prospíváme, takže dámy z Máte doma uklizeno se můžou jít vycpat. P.S.: Kdo se při sledování ani nepoškrábe, vyhrává!

Panu učiteli s láskou (1967)

Je to jen fantasmagorie vstoupit do třídy adolescentních rozjívenců a svým chováním v nich vzbudit touhu být lepší? Nikolivěk! Obrňte se trpělivostí, dobrými způsoby a ke studentům se chovejte jako k budoucím dospělým. Zaslouží si to. A zasloužíte si to i vy. A jste-li osvícení, zkusíte tuhle fintu i na mladších, nevadí, že jsou to jen děti, co vy víte, kým byli v minulém životě, třeba vaší skvělou babičkou, nebo vaší životní láskou, nebo vaším šéfem... A kým budou v životě přítomném? Podrazákem, co vás kdykoliv okrade, politikem, který zaprodá svůj mandát, nebo čestným člověkem, vynálezcem, montérem, spisovatelem. Máte to ve svých rukou. Máme to ve svých rukou.