• Romantický

Burton a Taylorová (2013) (TV film)

Helena byla výborná, gesta, chůzi, hlas Liz dobře zvládnuté. Škoda, že Dominic West tak zcela neodpovídal typově uhrančivému Burtonovi. I tak jsem se bavila a nad silou vášně skutečných protagonistů uronila slzu. Já chci taky! :-) (no i když...)

Krok do prázdna Jana Masaryka aneb Dokonalý zločin (2011) (TV film)

Dokument vcelku zajímavý, ale nudný. Fakt nudný. Postrádala jsem mimo jiné biomechaniku padající osoby živé a padající osoby mrtvé. Dále počítačovou animaci osoby z parapetu shozené a osoby, která by se sama odrazila pozadu. Řádně pojednat vzdálenost dopadu od zdi domu a vysvětlit, kdy by dopadl na tělo, kdy na hlavu. Absence krve v místě dopadu? Buď se tedy zabývám jeho smrtí nebo vzpomínkami lidí nebo dobovým kontextem. Všechno se do hodinového formátu, kde jsou navíc pasáže smutné hudby na klavír, asi paralela bezvýchodné situace, nevejde.

Dost (2002)

Kdo nezažil, neuvěří. Berme to jako manuál. Dobrý manuál.

Malý Nicky - Satan Junior (2000)

Neskutečná krávovina s bláznivými vtípky. U natáčení se museli pěkně vyblbnout. :-) Hitler a ananas? To je hezké, že si Amíci vzpomněli na Evropu, je pro ně vzdálená asi jako pro nás Vietnam. A Troška ho do Kameňáků nezakomponoval.

Ali (2001)

Ali hláškující, vtipný, charismatický. Hudba doprovázející africkou anabázi byla skvělá. Zápasy dobře natočené, zaplať bůh v nich nebylo moc krve, takové ty nechutné podlitiny v obličeji a roztržená obočí, z nichž stříká krev na všechny strany à la Rocky. Vztahy s ženami jen nahozené, takže žádná velká romanťárna. Přátelství s reportérem úžasné. Vlastně bych si přála některé věci zpracovat trošku detailněji, například kam se poděly všechny ty peníze za zápasy, že jim museli jiní nosit jídlo?

Symptom Pandorum (2009)

Střihače bych trhla mezi dveřma. Takhle se napětí nedělá. Jinak dobrý. Jen mě už otravuje ten věčný sliz, jakoby bez něj nebyla ta správná strašidelná atmosféra. A proč si někde nesedli a ta holka nevyvoslila v rychlosti všechno, co ví? Už i tučňáci to vědí: "Kowalski, hlášení!" tak proč ne astronauti a vědecký tým? No, přidám jednu hvězdu, protože stojí za to to vidět, třebas jen jednou, pokud zrovna nežerete toho kluka z Bostonu. :-)

Kdo chce zabít Nancy? (2008)

Ta holka měla deprese, měla brát léky a pořídit si volnočasovou aktivitu, třeba skupinu depresivních, kde by se vykecali a viděli, že na světě nejsou sami. Natočené asi dobře, ale pro mě k uzoufání nudné. Celý film čekám, kdy se konečně něco stane a ono nic, nic, nic, pořád stejné nic. Až do konce... nic.

Rölli a lesní duch (2001)

Je to naprosto příšerné, nudné a neinspirující. Ani po lobotomii! Vypněte to! Ani moje děti na to koukat nebudou. Zas je fakt, že mi k srdci nepřirostla ani Pipi Dlouhá punčocha, proto měním z odpadu na jeden bod.

Vezmeš si mě? (2008) (TV film)

Film předkládá problém nekompatibilních rodin a pro větší srandu jej zasazuje do času Vánoc. Snad by se mohlo zdát, že nejlepší je vzít si sirotka, případně polosirotka. Někdy ano, člověk by si ušetřil spoustu starostí. Pokud by v něm stále nestrašila myšlenka, jaký byl ten chybějící rodič? To po něm má můj milovaný/milovaná ty skvělé názory? Zatímco když jeho/její rodiče znáte, víte, kolik příšerných názorů a zvyků nepřevzal/nepřevzala a kolik jich, bohužel, převzal/převzala a drží se jich jako klíště. Teď tedy víte proč. Film dává jednu cennou radu pro manželství a já říkám: držte se jí! Počkejte, až vám řekne, za co se omluvit, a pak se omluvte. A rozhodněte se, zda chcete mít v manželství pravdu nebo být šťastní. Protože Ona má vždycky pravdu.

Cirque du Soleil: Amaluna (2012) (divadelní záznam)

Můj první CdS. Po hodině jsem se koukla na počítadlo a uběhlo teprve 22 minut. Nebylo to úplně nudné, pobíhali tam lidi, měli krásné kostýmy, pořád něco dělali, tančili, žonglovali, lezli na tyč, jen mě to nevtáhlo, bylo mi celkem fuk, kdo je kdo a co tam jako dělá. Slabé dvě hvězdy, ta akrobacie určitě nebyla snadná.