Wild Wild West (1999)

Zapnul jsem TV spíš omylem a po zjištění, že nikde není nic lepšího, začal jsem na tento film koukat s předpokladem, že to bude úplná blbost, kterou stejně do 15 minut vypnu. Tak ona to - popravdě - blbost také byla, nicméně dalo se u ní vydržet a nekolikrát mě dokonce i pobavila.

Dobrý Will Hunting (1997)

Pomalý začátek, skvělý střed (interakce mezi Damonem a Williamsem), ovšem mírně zbytečně na city prvoplánovitě hrající závěr.

Čtyři pokoje (1995)

To, co předvedli Tim Roth je spíše karikatura herectví a pokaždé, kdy se objevil v záběru jeho dementní obličej nebo podivuhodné kymácení se (jakože chůze) mi bylo šoufl. Nicméně minimálně Tarantinova povídka mě pobavila.

Sedm statečných (1960)

No nechci zde být za toho, jenž jde hlavou proti zdi a plive na klasiku, ale tenhle opus mě nikoli že nezasáhl do hloubky, ale dokonce se mi nedostal ani mírně pod kůži - pouze přejel po povrchu a já byl rád, že je to u konce. Možná všichni tak milují westerny či holky dojímá, když jim zastřelí jejich oblíbence, ale já a) westerny nerad; b) klidně mohli vystřílet celou sedmičku a dle možnosti tak o 40 minut dřív.

Špatná výchova (2004)

Jednoznačně slabší Almodóvar. A ten překombinovaný závěr... Někdy míň je víc.

Doodlebug (1997)

Tak jsem si v prvních 2 minutách říkal: "Dobrý; sice úplně o prdu, ale režijně dobrý." Avšak závěr a pointa pobavili. Svěží, vtipné (byť až v poslední vteřině), roztomilé. Prostě - pro mě zatím nejlepší krátkometrážní film.

Sledování (1998)

Na režisérském nebi se zrodila hvězda. Už u Following mnoho přislibovala a další léta potvrdila, že na co Nolan sáhne, to se mu povede. Tento jeho debut u mě osobně předčí i slavnějšího následovníka (Memento).

Mlha (2007)

Vcelku příjemná podívaná - dá-li se to o (sci-fi)hororu říci. Akorát jsem se divil, že tu pošahanou fanatičku nezastřelili mnohem dříve.

Deprivační staniol (2007) (amatérský film)

Formální stránka na amatéra vysoce nadstandardní, ale trochu mě to míjelo....

Šoa (1985)

Střelit od pasu nějaké hodnocení je troufalé, ovšem po podumání a pokusu nějak se vyjádřit pomocí hvězdiček narazí člověk na nemalé (až záludné) potíže. Je jasné, že nepohybovat se v nejvyšších patrech může člověku u tématu holokaustu vynést nálepku necity či ignoranta oné nezměrné lidské katastrofy. A je pravdou, že se ŠOA zmocnilo tématu nesmírně poctivě - inu zdá se, že míříme rovnou k 5*. - Jenže: Proč Claude Lanzmann zvolil variantu devítihodinového dokumentu?! Kdyby materiál sestříhal do devíti jednohodinových dílů (Treblinka, Osvětim,...), aplaudoval bych mu vestoje. Takhle stvořil něco v podstatě nekoukatelného. Anebo se tu opravdu najde někdo, kdo dokázal tento film shlédnout jedním tahem? O tom vážně pochybuji. A pak se tedy ptám, proč točit filmy, na které nikdo nikdy vcelku koukat nebude?! Já si dal po 3 hodinách dvouhodinovou pauzu (během níž film normálně běžel dál), a když jsem se k obrazovce vrátil, koukal na mě pořád stejný obličej, od něhož jsem odešel a celkově mi nepřišlo, že jsem o něco přišel. Takže jako film aspiruje tento pokus na palec směrem dolů. Proto summa summarum - jednoznačné hodnocení si vyřknout netroufám. Pravdu má myslím i ten, kdo dá 5*, i ten, co dá "odpad" - já bych se vzhledem k formální nestravitelnosti přiklonil k té druhé variantě.