Taxidermia (2006)

Film o tom kde nejde ani tak o to co se zde odehrává, ale kdy se to odehrává. Zrcadlení tří dob a stylu života v nich dle mého soudu zobrazuje příliš zjednodušeně i když pravdivě. A i když podle mě jsou věci na světě černobílék, nejsou tak přímočaré jak se nám tu snaží dokázat.

Symptom Pandorum (2009)

Z mého pohledu to má ten samý problém, jaký jsem měl se Sunshine. Začátek buduje parcně a krásně atmosféru, která je pak totálně zabitá myšlenkou s mutanty (v Sunshine to byl šílený kapitán). Tady bohužel zvrat přišel brzy a tak celkový dojem mi to zachránil ještě konec filmu. Takže jsem spokojen i když s výhradou. To, že si vypůjčili pár věcí a nápadů mi nijak nevadí, když si nabraly ty dobrý, ale ten prostředek bych fakt změnil.

Uvnitř (2007)

Příběh průhledný jak nabídka jídel v Mcdonaldu, dvě šílené matky, tři tupý policajti, atmosféra nula, jen GORE GORE GORE. Necítil jsem nadšení, necítil jsem opojení, necítil jsem znechucení, necítil jsem odpor, necítil jsem vůbec nic. Jedna hvězda za maskérskou stránku věci a snad jistou dávku realističnosti při porcování annatomie na kusy.

Čarodějky ze Salemu (1996)

Daniel Day-Lewis rules!!! Nic co by jsme již neviděli, ale perfektně mě celý film udržel v pozornosti a ten závěr ač očekávatelný naprosto skvěle zahraný. Mě se líbilo a uchvátilo.

Navždy (1989)

Já jsem se báječně bavil a ani chvíli nenudil. Takový spousty jemně podávanýho humoru, posmrtný život, hláška za hláškou, romantika hadr a pro nás načáchlé vůní leteckého benzínu jedna velká báseň. Já na to neshledávám nic tak špatnýho, jasně závěrem mu trochu dojde dech, ale ten film se nedělá ničím jiným než je a mě baví, takže pro mě za 5.

Experiment: Zombie (2006)

Pro milovníky Gore naprosto jistě "kultovka", neb takové krvavé orgie jsem již dlouho neviděl. Já jsem ten poslední, kdo by měl něco proti násilí, ale pobíhání z bodu A do bodu B,kvůli hledání bodu C absolutně bez nějakého důvodu, kromě dloubání mozků je nuda a proto nejsem nijak nadšen. A nesouhlasím s LIVINGDEAD, že zombie je vždy bez příběhu a je to jenom o mase. Stačí shlédnout jakýkoli kousek zakladatele zombie žánru George A. Romera, jehož pohled na věc je chování lidí v mezních situacích a ne jenom pouhé přežití.

Tunelové krysy (2008)

Ta jediná hvězda je za atmosféru tísně v tunelech, kterou ten film skutečně má až na půdu. Jinak jsme bohužel zpátky ve starých UWE kolejích a osobně se podivuji co zde shledává spousta lidí tak dobrého. Vždyť je to jen skládanka okoukaných věcí z ostatních filmů o vietnamu, krvavé brutality a všechno je to hloupě a totálně uměle složené dohromady. Myslím, že kdyby si UWE řekl nějaké partě airsoftových fandů zaměřených na vietnam tak mu tam předvedou mmnohem víc smysluplnějšího než co jsem zde viděl. Prostě ne, ne a ne.

Gamer (2009)

Z takhle zajímavého nápadu se dalo vytěžit buď nápadité sci-fi, či bombastická akce, nebo obojí. Bohužel nestalo se tak a je vše zabito ve velké změti a zmatku.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Washington a Travolta, charisma až na půdu, ze kterého by se dalo hodně vytěžit. Scottovi střihové hrátky mám také celkem v oblibě. Ale bohužel z tohle snímku jsem necítil absolutně nic. Travolta je jako únosce dost dobrej,ale obě hlavní postavy mi přišly jakoby moc vedené a nenechali moc prostoru hercům. Závěrečná honička mě také ničím nevtáhla,natož celkový závěr, prostě jen jsem tak ležel a tupě zíral. Na jedno shlédnutí ano,ale nevidím důvod proč to sledovat znovu. Ano uznávám, že jsem možná byl ovlivněn přílišným očekáváním spojení herců a režiséra, ale nakonec nejsem ničím alespoň uspokojen.

G. I. Joe (2009)

Co na to říci. Akce od začátku do konce, efektní, působivá, velice nadnešená a velice zábavná. Pro malé děti a teenagery to musí být naprosto úchvatné. Já jsem jsem se velice dobře pobavil, odreagoval a po dlouhé době shlédnul snímek, který ač má poměrně rychlý střih disponuje přehlednou akcí a netrpí otravnou třesivou kamerou. Do háje s Transformers 2, do háje s Quantum of solace, do háje s celou Bournovou sérií, do háje všem co natočí akční film a akce není vidět nic než šmouhy a totálně rychlé střihy, konečně jsem taky viděl souboje a osobně za to dávám hvězdu navíc neb jinak to než na čistý průměr nemá. MALÁ ODBOČKA - On někdo čekal od začátku něco duševního, morálního, mystikého či co? Na spoustě místech jenom čtu jak je to jednoduché, bezmyšlenkovité a stupidní. SAMOZŘEJMĚ že to takové je. Hollywood je továrna na zábavu a tak nás baví. Copak jsme všichni tak oduševnělí, že musíme pořád vidět jenom snímku typu Temného rytíře, Watchmen nebo Requiem za sen či jim podobné, které nás budou nutit přemýšlet a hledat naši moralitu, sebeurčení, minulost, naše démony apod. Už mám dost neustálého hledání věcí na filmech které tam ani nejsou myšleny. Neustále hodnocení filmů dle toho kolik je tam černochů, jak je to rasistické, podle toho, že tam ženské ukazují svá lascivní těla a lidé mají touhu se vznášet a padají na zem a podobné hovadiny. Když víte že ten film má být jenom a čistou zábavou na odreagování a maximálně skrytým náborovým fimem americké armády, tak proč hledat myšlenky a témata? Třeba tam je černoch,arab a asiat, protože nám tvůrce chce nabudit dojem, že jde mnohonárodností jednotku jak se sami prezentují, třeba tam jsou ženské v kůži, protože jim to sekne a chlapy se na to rádi dívaj, proč je jenom stanoveno zlo a dobro, protože divák nemá být tlačen do přemýšlení a hledání co je dobré a co špatné, divák se má pobavit a odregovat. Takový jsme a vždycky jsme byli jako lidstvo, tak proč do toho hrabem a děláme jako že nám to vadí. Chcete se bavit dívejte se na to. Chcete být oduševnělý myslitel,nedívejte se na to a hotovo. Netvrdím, že vše je jen o zábavě, nebo myšlence a jak jsme se několikráte přesvědčili, je možno úspěšně kombinovat obojí, ale ne vždy je to vyžadováno či zamýšleno. A vždy by jsme se měli prvně zamyslet jaký je ÚČEL snímku a hodnotit teprve až budeme v tom mít jasno.