• Mysteriózní

Mustangové (1961)

Neskutečně smutnej film. Má ve zvyku se rozpadnout přímo před váma. Lidi v něm sou ztracený a narušený. Nepatřej. Monroe, Gable a Clift, ti všichni vyjadřujou smutek extrémně dobře. Jejich techniky hraní sou dost odlišný, což hodně pomáhá film ve vyzařování jejich narušenosti. Zvlášť těžký na hodnocení. Hodně dobrý, ale po celou dobu mi film přijde zkriplenej a proti svýmu námětu.

Napoleon (1927)

Tenhle film by se měl vidět v divadle se třema plátnama vedle sebe (žádnej triplex nebo tak) a živym orchestr, aby každýmu spadla huba při polyvision finále. Plus je třeba Brownlowa restaurace, kafe a chlast. Jinak tohle člověka nedá. Napoléon je epika. Epika nad epiky. Gance byl visionář. Tolik novejch technik. Chvílema je to skoro francouzská nová vlna ve dvacítkách. Jestli se tohle někdy dostane na dývko, tak to bude stát stejně za hovno. Formát obrazu se zmenší, ne zvětší. Na konci má člověk bejt v otupělym úžasu, a to by se bohužel přesně nestalo.

Halloween (1978)

I guess everyone's entitled to one good scare, huh? Film jehož mojo se další dekádu snažili jiný marně zachytit. Jeden z nejúspěšnějších nezávisláků ever.