• Krátkometrážní
  • Hudební

To je Elvis (1981)

Skvelý životopisný film, ktorý zachytáva život rock n' rollového kráľa Elvisa Presleyho, od začiatku jeho kariéry až po samý koniec. Zaryje sa do pamäti aj posledné vystúpenie v Indianapolis, ktoré zožalo zaslúžené standing ovation, vystúpenie sa konalo šesť týždňov pred Elvisovou smrťou. V tom čase už Elvis nebol fyzicky, ba ani psychicky na to najlepšie. Jeho životný štýl však priniesol prvé výsledky - zápal pľúc, žalúdočné ťažkosti či vysoký krvný tlak, prežil si svoje, vzostupy aj pády, čo ho taktiež poznačilo. Zomrel vo veku 42 rokov. Každopádne si môžme Elvisa zapamätať ako veľmi výraznú osobnosť minulého storočia s nenapodobiteľnou charizmou a bezkonkurenčným hlasom. Tiež by sa dalo tvrdiť aj zmyslom pre humor i keď si nikdy sám nepísal texty ani piesne. No o jeho koncerty bol až do konca jeho kariéry veľký záujem. LONG LIVE THE KING!

Ravenswood (2013) (seriál)

Sklamalo ma že bola natočená len jedna séria, síce by som tento seriál označila ako priemerný, istým spôsobom ma bavil.

Kokain (2001)

Film je natočený podľa skutočnej udalosti. Jedná sa o veľmi silný príbeh. Osobne si myslím že práve v tomto filme Johnny Depp exceloval svojim hereckým talentom. Ak chce niekto vidieť naozaj kvalitný film, tak je to práve tento.

Psycho (1960)

Prevratný snímok dokonalého Alfreda Hitchcocka. Vo filme sa nachádza niekoľko úchvatných filmárskych scén, medzi ktoré sa nedá nespomenúť napríklad scéna v sprche. Dokonalú atmosféru a napätie filmu pridáva aj čiernobiely obraz a napínavá, hororová hudba.

Rosemary má děťátko (1968)

Tento snímok mi príde zbytočne preceňovaný. Príbeh bol strašne zdĺhavý, čo by sa už nejako dalo prekúsnuť, no stále som čakala že sa konečne niečo udeje, nejaké poriadne zakončenie, ale ani posledné minúty tomu moc nenapomohli.

Prázdniny v Římě (1953)

Skvelá romantická komédia s nezabudnuteľnou Audrey Hepburn.

Zápisník jedné lásky (2004)

Dej príbehu bol aspoň s môjho pohľadu dosť predvídateľný, avšak aj napriek tomu musím uznať že ma tento snímok zaujal a do poslednej minúty som sa nenudila. Taktiež plus za herecké obsadenie.