• Krátkometrážní
  • Hudební

Les sebevrahů (2016)

Od tohto filmu som očakávala viac musím uznať no dosť ma sklamal. Dej filmu bol podľa mňa príliš jednoduchý a nezaujímavý.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Šieste pokračovanie filmovej série s názvom "Pach krvi" ničím nenadchne. Pokladám to už za takú samozrejmosť, ktorú označujem medzi priemerné až podpriemerné snímky. Čo sa týka deju ako je už známe, príbeh sa odohráva v lesoch. Konkrétne je sústredený na Dannyho ktorý zdedí zabudnuté stredisko Hobb Springs. S priateľmi sa teda vydáva na cestu. O Hobb Springs sa starajú Jackson a Sally, ktorý predstavia Dannymu jeho rodinu, ktorú nikdy nemal možnosť poznať. Skôr či neskôr je Danny nútený zvoliť si priateľov či svoj rod.

Občanský průkaz (2010)

Skvelá česko - slovenská komédia, ktorú môžem pozerať stále dookola a neprestane ma baviť.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Slepý hodinár zostrojí hodiny, ktoré idú namiesto bežných zvyklostí pozadu. Odčítavajú čas namiesto toho aby ho pričítavali. Na konci prvej svetovej vojny sa narodí chlapec, ktorý ale vyzerá ako starec - telo zvráskavené a má snáď všetky starecké znaky. Matka zomrie pri pôrode a otec v náhlom šoku a za istých okolností chce dieťa hodiť do rieky, no namiesto toho ho ale nechá na schodoch domova dôchodcov, s pár dolármi navyše. Dieťaťa sa ujme vychovávateľka, ktorá sama deti mať nemôže (zatiaľ). Ako čas ubieha. Benjamin namiesto toho aby zomrel, žije a mladne. Vskutku zaujímavé spracovanie a to ani nehovorím o hereckom obsadení, na čele s Bradom Pittom. Snímok ma natoľko neprekvapil, keďže som pred nejakým časom zhliadla snímok pod názvom "Navždy mladá", no a spomínaný film bol týmto snímkom z roku 2008 očividne trošku inšpirovaný, takže sa niečo dalo v podstate predvídať a to úplne strácalo svoje čaro. Každopádne, ak by som tento snímok zhliadla ako prvý, myslím že by som dala zaslúžených 5*.

Narušení (1999)

Príbeh založený na skutočnej udalosti ktorá sa udiala v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, s prostredia psychiatrickej liečebne, v ktorej sedemnásť ročná Susanna Kaysenová strávila osemenásť mesiacov. Zaujímavé spracovanie. Famózne herecké obsadenie, ktoré pozostávalo z mien ako Wiona Rider, Angelina Jolie či Brittany Murphy.

Svatý boj (2001)

Snímok režírovaný a napísaný Henrym Beanom, ktorý neskôr v roku 2001 získal ocenenie Európskej filmovej akadémie za najlepší mimoeurópsky film, si môjho názoru právom zaslúžil. Príbeh bol zameraný na Dannyho Balinta (Ryan Gosling) ako "židovského nácka", ktorého odpor k pasivite vlastnej židovskej komunity zavedie až do radov skinheadov so silne nacistickými tendenciami - podľa znenia od distrubútora. No a nakoniec čo sa týka hereckého obsadenia, jedným slovom - spokojnosť. 80%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Réžie sa ujal Frank Darabont (Zelená míľa) a čo sa týka scenára, dokonalý Stephen King. I keď si ľudia spájajú Kinga prevažne s horormi, no jeho poviedka pod názvom "Rita Hayworthová a vykúpenie z väznice Shawshank" sa líši. Príbeh dvoch väzňov, ktorých herecké obsadenie - Tim Robbins a Morgan Freeman, je oslavou priateľstva bez citového vydierania. Musím priznať, že sa mi moc do tohto filmu nechcelo, ak mám byť úprimná a odkladala som ho. No nakoniec som sa rozhodla nájsť si čas pre tento snímok a nesklamal ma. Naozaj si oprávnene zaslúži tú poctu byť označovaný za najlepší film.

Paul McCartney Back in the U.S. (2002) (TV film)

Skvelý záznam živého vystúpenia sira McCartneyho, ktorý sa konal v rámci turné "Driving World Tour". Setlist sa prevažne skladá z najznámejších piesní The Beatles a pár piesní, ktoré sú z Paulovho posledného sólového albumu. Skvelá atmosféra. Záznam je možné zhliadnúť tu » https://www.youtube.com/watch?v=d_DgvOtzFwQ.

Chuckyho kletba (2013)

Posledné dve pokračovania o vrahovi Chuckym, sú z môjho pohľadu najslabšími s celej série, taktiež sa mi nepáčil novodobý Chucky, ak mám oddôvodniť nízke hodnotenie.