• Krátkometrážní
  • Hudební

Chuckyho sémě (2004)

Zatiaľ pravdepodobne najslabší diel z celej série.

Teorie všeho (2014)

Silný príbeh o živote britského fyzika Stephena Hawkinga. Obdivuhodné herecké výkony, predovšetkým čo sa týka hereckého obsadenia Hawkinga v prevedení Eddieho Redmaynea.

Tajemství mého úspěchu (1987)

Typická americká komédia, ktorej dej sa tentokrát sústredil na absolventa vysokej školy Brantleyho Fostera (Michael J. Fox), ako nevýrazného človeka z malého mestečka ktorý sa presadil v New Yorku. Nechýba štipka humoru, taktiež sympatické herecké obsadenie, čo tvorí celkový dojem veľmi pozitívny.

Méďa 2 (2015)

Film splnil moje očakávania. Síce bola druhá časť o niečo slabšia ako bola prvá, ale osobne si myslím že by v tom nebol až taký problém. Prvá polovica filmu sa dala nejako prežiť, postupom času to začalo naberať na obrátkach. Čo sa mi páčilo na tejto komédií je, že si v určitých situáciach postavy nedávajú servítku pred ústa. Celkovo mi to príde také trochu uletené, ale každopádne sa mi svojim spôsobom táto komédia páčila.

Ant-Man (2015)

Najnovší s prírastkov medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, pod názvom Ant-man nesklamal a priniesol na plátna príbeh ktorý sa sústredí na bývalého prefesionálneho zlodeja Scotta Langa, vybaveného schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov, ktorý sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, Dr. Hancovi ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana. Film po prvej polovici naberie rýchlosť, čo sa týka humoru, akcie, taktiež sympatický herci, triky a výborná technická stránka.

Marťan (2015)

Príbeh sa točí okolo astronauta Marka Watneyho, ktorého posádka nechala na Marse v domienke, že je mŕtvy. Ocitá sa sám na tejto planéte, niekoľko rokov cesty vzdialenej od Zeme, so zásobami jedla na pár mesiacov. Potom čo som sa dozvedela že je aj knižná predloha, som aj napriek tomu, že som typ človeka ktorý si najprv prečíta knihu a potom si pozrie film, urobila v tomto prípade menšiu výnimku a ako prvé som zhliadla film a neočakávala som že by ma tento snímok až tak zaujal. Taktiež chválim aj herecké obsadenie.

Muž na laně (2015)

Réžie sa ujal Robert Zemeckis (Forrest Gump, Návrat do budúcnosti I,II,III) ktorý sa spolu s Christopherom Brownom podieľal na scénari. Snímok bol založený na skutočnej udalosti ktorá sa uskutočnila v roku 1974, kedy sa francúzsky lanochodec Philippe Petit, rozhodol uskutočniť svoj sen a to prejsť po lane medzi novo postavenými budovami World Trade Center v New Yorku, po ktorom následovne prešiel niekoľkokrát po sebe. Sympatické obsadenie, taktiež čo sa týka hlavnej role Philippa Petita, ktorú Joseph Gordon-Levitt odviedol na jedničku. Po zhliadnutí tohto filmu, sa musím poriadne zamýšľať nad faktom, že nič nieje nemožné a keď človek po niečom túži a verí v danú vec, tak to má istý význam.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Ako fanúšik Nirvany, som si tento dokumentárny snímok nemohla nechať újsť. Obsahoval mnoho zaujímavých informácií o živote Kurta Cobaina, ktorý ma stopercentne usvedčil v tom čo som si o ňom doposiaľ myslela, to nebudem rozoberať, pretože to každému človeku, po zhliadnutí filmu bude celkom jasné. Každopádne späť k snímku, snímok ako samostatný ma zaujal, už tým, že sa v ňom nachádzali aj rôzne súkromné videá, ktoré nahliadajú do života Kurta s jeho manželkou Courtney Love a odhaľujú jeho osobnosť. Zo všetkých dokumentov ktoré boli doposiaľ natočené o Kurtovi, jednoznačne odporúčam pozrieť si dokument "About a Son", považujem ho za jeden s najlepších.

Perný den (1964)

"Typický" deň The Beatles. Poteší každého fanúšika tejto skupiny.