Uprchlík (1993)

Klasika 90. let, Harrison Ford a Tommy Lee Jones v jedné z jejich nejlepších rolí v úžasné hře na kočku a myš.

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Stále to má Kleinův rukopis, ale inkoust už je vybledlý, pero skřípe a jeden cynický básník ztrácí naději v konkurenceschopný český film.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018) odpad!

Tuhle byla debata kde si p. Marhoul stěžoval, že nikdo nekupuje české filmy, zatímco rumunské, polské, maďarské se prodávají do celého světa. Důvodem mělo být téma těchto filmů, ale postupem času z debaty vyplynulo, že těch důvodů proč to nikdo nechce je mnohem víc.... Vězte, že ani tento film nechtěli ani v Turkmenistánu ani v Tatarstánu ani zadarmo.

Hodinový manžel (2014)

Klišoidní cajdák s pár omšelými vtipy, chování postav je místy zcela nepochopitelné a nelogické. Není to asi to nejhorší co se tu poslední dobou vyprodukovalo, to je ale dost slabý argument pro doporučení. Aspoň to mohli nazvat Český gigolo, aby nebyl název tak fádní.

100 let republiky – Rozhovor prezidenta s premiérem (2018) (pořad)

Na filmové databázi je položka Rozhovor prezidenta s premiérem docela milá kuriozitka, (ale neinspiruje k polemice o antagonistickém rozdělení národa na lidové konzervativce a relativistické globalisty, byt´našinec tedy konzervativec bude s obsahem rozhovoru spokojen). Takže snad jen malý clickbait._____Sic bych dal v tento čas přednost nějakému stylovému filmu k tomuto výročí, debat je už všude přehršel, nemohu přehlédnout fakt, že tisíce fanynek si psaly do České televize právě o tento pořad s těmito dvěma muži v tento den. A nelze se tomu divit._____Připomeňme si, že Milošek je sekáč, to ví každý, s úsměvem aligátora s cigárem v ústech, nonšalantním krokem v botech značky Baťa, je ozdobou každého TV mejdanu. Andrejko je československý frajer s pekáčem buchet a s megatunou toho nejúčinnějšího afrodiziaka bezpečně uloženého ve švýcarských bankách. Takže ČT1 vyhověla tomuto tlaku dívčí lobby a mimo původní program aktuálně zařadila tento pořad. (Nezapomeňme na stovky fanynek marně čekajících v dešti na naše dva gladiátory pod okny vstupní haly do studia číslo 1 na Kavčích horách, neb jim nikdo neřekl že je to předtočené). Světlana Witowská v debatě, která měla pracovní název „Sekáč a frajer“ házela obdivné až vilné pohledy na oba zúčastněné a mne napadá možná repríza tohoto pořadu 8. března. Nebyl by to od ČT krásný dárek ženám k MDŽ?

Borsalino (1970)

Borsalino může nabídnout Belmonda a Delona na vrcholu kariéry společně na plátně celé dvě hodiny. A nic víc. Nemám vůbec důvod podívat se znovu. Možná je to pro mně nezajímavý film, možná AD s JPB v jednom filmu nejsou totéž co třeba Brasseur - Trintignant.

I pro lásku se zabíjí (2010)

Francouzská kritika film hodnotila špatně hned po uvedení do kin a není se čemu divit. Je to jeden velký omyl. Lelouchova poetika a válka nejde dohromady, V té válečné části měla být jiná hudba, mělo to být pojato jinak, adekvátně situaci. Snová atmosféra ve válečné vřavě – fakt průšvih. (Podobný "poetický omyl" s koncepcí celého filmu zažil Menzel s Hrabalovým králem, stejná katastrofa s osvědčeným co najednou nefungovalo). Ale finále je grandiózní a závěrečná část s retrospektivou autorových filmů a gradující hudbou je pocta filmovému umění možná až moc opulentní, ale svým způsobem strhující a poukazující kdo je tady pánem (velký mistr, tentokrát kouzlem opojený aneb i mistr tesař se někdy utne).

Vlk z Wall Street (2013)

Příběh obchodníka insider tradingu má odrážet americkou posedlost zbohatnout za každou cenu, ale mám obavy, že i spousta středoevropanů má doma cenné papíry v hodnotě, při které by mohly být prakticky vytištěny na velmi jemném papíře svinutém v roli._____Producenti filmu Scorsese a DiCaprio poukazují na to, že Vlka chytili při něčem, při čem se spousta jiných chytit nedala. To jeho podíl na budování kapitalismu na Wall Street dosti relativizuje, nicméně jeho zásluhy nijak neomlouvá._____Belfort byl průkopníkem v zavádění toho, čemu se dnes říká team-building. Pravda, vzal to po svém - nebylo mnoho společností, které by měly lehké holky v přízemí, drogové dealery na parkovišti, exotická zvířata v šatnách a každý pátek soutěže ve vrhání trpaslíků._____Celé je to zfilmováno parádně, umělecký dojem trochu kazí fakt, že se v závěru filmu objeví i skutečný Belfort (ten skřet v poslední sekvenci) a jeho vyobrazení jako borce co se snažil svého partˇáka varovat – ve skutečnosti ho prachsprostě naprášil a vysloužil si tak mnohem kratší oplocenou státní dovolenou než jeho kolega. V Česku tomu říkáme kontroverzní podnikatel. Vlk z Wall Street aneb vše co jste chtěli vědět o kapitalismu ale báli jste se zeptat.

Prázdniny pana Beana (2007)

Filmový formát Beanovi evidentně nesvědčí, to co funguje v krátkých televizních groteskách, tady nemá oporu ani ve scénáři - tento je vůbec asi nejslabším článkem filmu. Ani Karel to nezachránil, škoda, ale aspoň tam byl.

Samý oheň, samý žár (1982)

Isabelle Adjani není komedialní herečka, ostatně své jméno si udělala na dramatických rolích a není radostné vidět ji zde přehrávat, ale ještě víc tlačí na pilu Montand. Tímto se průměrný scénář nezvedne a myslím že režie mohla být lepší. Režisér kombinuje žánry: komedie; drama otec-dcera; gangsterský film a melodrama, což je těžce uhájitelná komediální omáčka.