Spisovatelé (2012)

Stuck in Love představuje současný nezávislý americký film, který neporušuje konvence a klišé dražších produkcí, ale liší se především stylisticky. Kdybychom to brali jako teenagerský film, tak je to výborný.

Looper: Nájemný zabiják (2012) odpad!

Nevím co toto sci-fi vystihuje lépe – jestli to že rozstřílené auto havaruje udělá několik salt dopadne na střechu a malé dítě řekne omlouvám se, nic se jim nestane a s matkou utíkají do polí nebo to že v kině po skončení večerního promítání výjimečně střízlivý kalda vstane a křičí top, top opakovat, opakovat!

Před úsvitem (1995)

No je to fajn si takhle poklábosit, projít se po Vídní. Rozhovor je dlouhý, velmi dlouhý, možná dlouhý až příliš. Skutečný rozhovor začíná být neskutečná nuda. Pokusy o filosofickou rozpravu visí na hodně tenké niti. Před východem slunce je možná pro ty, kteří se do romantických filmů ponoří bez předsudku, kteří stejně jako ti dva ve Vídni budou chtít, aby noc nikdy neskončila a ne pro někoho, kdo chce jen aby už skončil ten film. Možná mi něco uniklo - nebyl to bedekr z Vídně?

Planina v ohni (2008)

Nezávislý americký film o jedné fatální vraždě má diskontinuální organizaci děje s dvěmi větvemi paralelního vyprávění, které tedy nejsou lineární, ale skáčou v čase do minulosti a zpět do přítomnosti, aby se následně prolnuly ve finále. Tyto postmoderní manýry nebudou vyhovovat každému, už jen proto, že není snadné se v tomto mixu orientovat a zde je navíc evidentně autorovým záměrem správně složit poslední díl této skládačky až v závěru filmu. Bez ohledu na tyto osobní preference by tento film mohl zaujmout příznivce psychologického dramatu i opravdu hodně netradiční detektivky. Produkce: 2929 Productions

Studnařova dcera (2011)

Fajn film pro starší generaci, romantika ve sladkém nálevu s kýčovitostí nevhodnou pro progresivní rockery. Nečekal jsem že bude Daniel Auteuil režírovat akční sci-fi (naštěstí ne), ale tohle je přec jen příliš starosvětské. Rosamunde Pilcher nechá pozdravovat pantátu a ještě jeden osobní vzkaz: švihák lázeňský co má osobní šarm i s brněnským hantecem sbalí fešnou pražandu ani nestačíš říct eins zwei. Ale dokoukat tuto filmovou dechovku, to je fakt fuška. Produkce: Les Films Alain Sarde

Ctihodné mrtvoly (1976)

Poněkud nezáživný film, děj se pomalu táhne a režii chybí invence, je to pojato spíše dokmumentaristicky. Nijak to nevybočuje z řady nevýrazných italských kriminálek sedumdesátých let. Dokoukal jsem to jedině díky Venturovi, ale ani on to nezachrání. Složitá politická témata se nedají vyřešit v dvouhodinovém filmu a autoři to dobře vědí. Produkce: Produzioni Europee Associate

Pošetilost mocných (1971)

Chudí mají mít svou bídu a král své zlato. (Platí a platilo za každého režimu). Jeden z nejlepších filmů co Louis de Funès kdy natočil. Produkce: Gaumont International

Korsický případ (2004)

Pojem Francouzská komedie znamená dnes něco jiného než v 70. letech, ale Korsika je pořád stejná, s pohodovou letní atmosférou stvořená k rychlé jízdě po křivolakých horských silnicích. Produkce: Gaumont

Americké psycho (2000)

Možná spíš hollywoodské psycho a jejich pakultura. Nic co by překvapilo. Hollywoodská dceřiná společnost časopis Empire tomu dá štempl Jeden z 500 největších filmů všech dob a dílo obchodního modelu je dokonáno. Lidu je nabízena dokola ta stejná oblbovačka. Produkce: Universal Pictures

Je to rozumné? (1981)

Zcela zapomenutý Lautnerův film o uprchlém trestanci a novinářce která vyšetřuje nejasné úmrtí a nechce se smířit s oficiální verzí. Režie jako by se nemohla rozhodnout jestli to bude komedie nebo drama zároveň naráží na scénář, který sice má brilantní dialogy, ale někdy se trochu táhne a film ztrácí rytmus. I přes tyto výhrady je to celkem zábavná podívaná neprávem opomíjená. Produkce: Sara Films