Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Jsou dvě kategorie lidí – vyživovaní a vyživující, jedni co dávají a druzí co berou. Nebo také jedni orají a vláčejí a druzí sklízejí. A inspektor Klečka sklízel. To je základní ponaučení z této filmové adaptace hry Divadla Járy Cimrmana Vražda v salónním coupé. Produkce: FSB

Vrchní, prchni! (1980)

Geniální Svěrákův scénář, výborná a nedoceněná Smoljakova režie, vynikající Uhlířova hudba. Vránův životopis zní dnes takto: po škole jsem se vyučil knihkupcem, nastoupil jako knihkupec, pak nastoupil do nápravného zařízení, pak nastoupil jako druhý houslista do Pražské filharmonie a jsem stále druhý houslista Pražské filharmonie. Bývalý knihkupec a falešný vrchní Darek Vrána v pětasedumdesáti letech nemá už tak pevnou ruku a jeho smyčec sice trochu chytá stařecký třes, ale to co se naučil v Daliborce ladí stále a pokud se tohle někomu nelíbí, tak jediné co potřebuje je festovní šňůra na prádlo a vzrostlá jabloň. Produkce: FSB

Rodinná loupež (2017)

Extrémně nenáročné derivátové caper movie s chronickým nedostatkem originality a dobře napsaných scén. Reno je zde jen marketingovým doplňkem vedle dvou (pod)průměrných hereček. Slabé, nedoporučuji. Pokud by toto měl být současný fr. komediální standard, je něco špatně ve státě galském. Produkce: Radar Films

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Mravokárci – poslední mohykáni třetí republiky, novodobé rudé vydry českého kapitalismu, modré košile 21. století, pionýři s pruhovaně-hvězdičkovým šátkem kolem krku, samozvaní advokáti všeho možného – vivat! Speciální poděkovaní za koment vůdci této smečky uživateli „Lima“ – ale dnes už je tento seriál jen velká prdel! A pro ty komu to myslelo to tak bylo určitě i za socialismu!_____Dát tomu odpad v pětasedmdesátem - to by mělo úroveň. Ale dávat tomu odpad nyní a léčit si tak komplexy z dob socialismu je dosti nízkej level. Kontroverzní dílo je to každopádně, ovšem se stále nekončícím vysokým koeficientem zábavnosti. Seriál chytil druhý dech a jeho sledovanost je až překvapivá. Je to takový pohrobek socialismu. Potom se ani nedivím, že s poměrně komplikovaným úkolem okomentovat tuto ikonu normalizace – tedy že s tímto se nejlépe vyrovnal právě uživatel „Pohrobek.“ Ano je to tak, je to kouzelně zvrácená podívaná. Mimochodem v roce 2016 vyšel seriál v distribuci berlínské Icestorm Entertainment na DVD v Německu. Takže nejen velká prdel, ale i grosser Arsch! Produkce: Československá televize

Na samotě u lesa (1976)

Marná sláva, Menzel uměl vykreslit venkov s podmanivou poetikou a s až Ladovským citem pro atmosféru idylické vesnice. Postaveno na geniálním scénáři S+S. Já říkal, že se vám film bude líbit - tohle chce každý vidět ještě jednou. Produkce: FSB

ČT Live - Katapult (2005) (koncert)

Solidní nářez na to že je to vše zahráno jen s bicími, basou a kytarou - to už chce grif.

Bez doteku (2013) odpad!

První text závěrečných titulků tohoto veledíla sebevědomě nabádal k ohodnocení filmu na csfd. No tak tak činím: nerecyklovatelný odpad. Produkce: Barletta

Bezcitní lidé (1986)

Komedie o nepovedeném únosu manželky, připomínající otřepaný vtip o tom proč si žena po čtyřicítce nemůže hrát na schovávanou. Za Bette Midler je třeba požadovat tak 2 mega - od únosce aby si ji člověk vzal zpět. Produkce: Touchstone Pictures

Facka (1974)

Panečku ta sedla! Ale jinak v tomto filmu není žádný průkopnický materál. Ba naopak, jedná se o sotva průměrný scénář s ne moc zdařilou režii. Možná zajímavější je dobový hudební doprovod od Georgese Delerue. Netuším proč byl film ve své době dobře hodnocen domácími i zahraničními kritiky. A mladá Isabelle Adjani osvědčila svou hereckou extra třídu až v následujícím filmovém dramatu pod vedením Françoise Truffauta. 50%. Produkce: Gaumont

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Prapodivné pozérství režie jejímž výsledkem je nudný anemický pokus o TV film. Mizerné vedení herců, mizerné dialogy, scénaristicky, dramaturgicky pochybné, monotónní pokus o doprovodnou hudbu. Bez děje, prakticky o ničem. Vizuál, ambience solidní. Podtrženo sečteno - odpad. Jednu hvězdu dávám sobě za mou bezmeznou trpělivost s českými pokusy o film. Tvůrci v České televizi jsou velcí filutové a co až podobný neotřelý smysl pro humor projeví daňový poplatníci - jak vysoko nad zemí mají na Kavčích Horách okna??? 5% Produkce: ČT