Stážista (2015)

Svým způsobem úděsná marcipánová pohádka s kýčovitě podaným sociálním podtextem. Koukatelnost zajišťuje profesionální filmařina brooklynské produkce, status feel-good movie a hlavní herecké duo._____V USA řeší zřejmě inverzní problém jako my zde. Každý den čteme v náborové inzerci tytéž texty: starý dynamický kolektiv hledá do svého středu nové zkušené pracovníky. Nebo jsi starý, máš chuť učit se nové věci pojdˇ pracovat k nám nebo hledáme zkušenostmi nabité prošedivělé lidi přidej se do našeho starého týmu. Pokud člověku není přes 50 v práci si ani neškrtne. Prošedivělí lidé se spoustou pracovních i životních zkušeností mají zkrátka u zaměstnavatelů logicky přednost. A tak paradoxně mladí odcházejí do předčasného důchodu, aniž by kdy začali pracovat. Tomu říkám kapitalismus deluxe! Produkce: Waverly Films

Drama žárlivosti (1970)

Možná je to dobrá sociální tragikomedie ovlivněná neorealismem a všudypřítomnými odpadky, odrážející společenskou a politickou situaci v Itálii koncem 60. let, ale mě tato žárlivost po Italsku nesedla. Nemůžu se ubránit přesvědčení, že Scola, Mastroianni i Vitti mají natočeny lepší filmy. Produkce: Dean Film

Já to tedy beru, šéfe...! (1977)

Komedie založená na profesionálním scénáři, řemeslně zručné režii, charismatických hercích. Vše ohlídáno fungující dramaturgií. V dnešní době kdy se 40 let od vzniku filmu komerční televize přetahují o tento snímek, zůstává „Já to tedy beru, šéfe...!“ u zdejší komunity stále jen v modrých číslech._____ A to nejsou lidi! Nejím, nespím, dělám šestnáctky za plat osmihodinovky, že se mi smějí i sedmnáctky ze zdejšího gymnázia. A ted´za mnou přišli Pitras s Vacákem, že prý mám jít dělat mzdového účetního do jejich eseróčka. Jinak budou mé nepravosti ty nahoře určitě zajímat… To víte, každý má doma ve skříni schované nějaké to čapí hnízdo! Tak já to tedy beru – ovšem nabídli mi desetinásobek platu, stravenky, žetony do casina v Hiltonu, jednu luxusní prostitutku (studentku mediny) dvě hodiny týdně grátis a k tomu jednu luxusní garsoniéru v jednatřicátém patře mrakodrapu na Pankráci. Nejsou lidi. Tomu říkám kapitalismus deluxe! Produkce: FSB

Cesta do Říma (2015)

Jako vystřiženo z psychedelického roku 67. Je ten kdo je tímto neortodoxním snímkem nadšen kovaný intelektuál nebo idiot? Za tohle by se nemusel stydět ani Ondrej Varhola. Chyběly mi tam Strawberry Fields. Produkce: Background Films

Okres na severu (1981) (seriál)

Zajímavé, oproti dnešním seriálům dost profesionálně zmáknuté, herci dokonce hrají. Ovšem ten pravý orgasmus může s pláteníkem u této komunistické fantasy prožít jen rudá vydra.

Veselé Velikonoce (1984)

Povečeřel slupky od brambor, zapil petrolkou, za svitu luny psal tyto řádky, neb můj displej už roky není podsvícen. Velikonoční slepička mi nikdy nesnesla zlaté vajíčko. A to mám Velikonoce tak rád. Tak jen prasklé skořápky z kraslic zbyly na mne, takové ty umorousané nevzhledné, co nikdo nikdy nechtěl, ať mám nač vzpomínat. Takže zase s příštím rokem Veselé Velikonoce! A v plné palbě! 👍 Produkce: Cerito Films

Trojí život (2018) (TV film)

Slabá režie, mizerné vedení herců, mizerné dialogy, herci bez charismatu, scénaristicky, dramaturgicky pochybné, amatérské, nudná kamera, nezajímavá hudba, humoristicky nevydařené. Jinak vše další dobré :) Produkce: ČT

Bláznivý Petříček (1965)

Svoboda natočit co chci musí být kouzelná. Není nutné snažit se pochopit co tím autor vlastně myslel, pokud mám podezření, že do všech důsledků to nevěděl ani on sám, když natáčel příběh o posledním romantickém páru. Ale můžeme se nechat okouzlit tou ikonoklasmickou svobodou tvorby stejně jako režisér. Vzniklé pocity budou mít celou škálu, od sentimentálních, přes hořké až po čistě veselé. A všechny budou nádherně barevné. Godard to je úlet – anarchistický, misogynní, excentrický a pro mně nepochopitelný. Produkce: Films Georges de Beauregard

Dokonalý svět (1993)

Road movie mám rád. A když road movie, tak americká. A když americká, tak s Kevinem Costnerem. A když s Kevinem Costnerem, tak i s malým klukem a v režii Clinta Eastwooda. Vymyslet jiný ne tak předvídatelný, ale naopak neočekávaný konec, bylo by to skvěle zrežírováno. Vymyslet ne tak kýčovitý konec, ale naopak neortodoxní závěr, bylo by to dokonalé road movie o jedné kontroverzní adopci. Produkce: Warner Bros

Neřízená střela (2010)

Britové s Francouzi v zádech udělali jednu z nejlepších současných komedií. Ale nejásejme předčasně. Současné komediální status quo není nikterak vysoké. Toto je remake u nás prakticky neznámé francouzské komedie „Pohyblivý cíl“ z roku 1993 s dvojicí Jean Rochefort, Marie Trintignant v hl. rolích. Jedním z pozitiv je, že to např. není sci-fi. Nebo že to není apriori akční komedie – potom by se to jmenovalo: Řízená střela s plochou dráhou letu a v americké kinodistribuci: Tomahawk. Další pozitivum je Emílie Bluntová a celé britské osazenstvo i anglické exteriéry. Najdou se tam módní homovtípky, ale nemaskují heterosexuální podstatu filmu. Taky pozitivum. Francouzi dodali místy až absurdní humor. Není to šaškárna, je to trochu chaotické, ale zábavné a člověk se občas i zasměje. Co více dnes chtít? 75% Produkce: Magic Light Pictures