• Krátkometrážní

Osm hrozných (2015)

Hmm, tak pro mě asi zatím nejslabší Tarantinovka, z těch co jsem viděl. Ale to neznamená, že se mi film nelíbil. Jen mi přišel občas moc zdlouhavý (a to mi delší filmy nevadí, když mají co nabídnout). Možná mi chybělo víc hlášek. Každopádně fajn postavy a herci, několik výborných scén a lepší druhá polovina.

Carol (2015)

Myslel jsem si, že to bude jen další nadprůměrné drama, ale opravdu mě Carol překvapila. Nádherná hudba a vynikající Cate a Rooney. Pro mě je nejdůležitější prožívat děj filmu s postavami a to se povedlo na jedničku.

67. Emmy Awards (2015) (pořad)

Hodně fajn moderátor, jeho vtípky povedené, ale bohužel druhá polovina docela o ničem, velká škoda. Celkově se jedná jen o průměr a to absolutně neřeším výsledky.

Skandální život Lady Worsley (2015) (TV film)

Takový obyčejný historický film s krásnou Natalie Dormer. První polovina se trochu táhne, druhá už je lepší a zajímavější. Natalie se na roli Lady W hodí a tak si film užijete především díky ní.

Zoo (2015) (seriál)

První řada měla svá pro a proti, některé epizody byly slabší, některé lepší, ale jako celek mě ZOO dost bavilo. Fajn herci i postavy a příběh, i přes pár much, se mi líbil. Bylo tu napětí, především v epizodách ke konci a i celkem dobrý cliffhanger. Bohužel se obávám, že druhá řada nebude. 70 %

Květiny (2014)

Neobvyklý příběh s květinami, trochu depresivní, ale zaujal. A také jeden z filmů, o kterém Španělé uvažují, že ho pošlou do boje o Oscara.

Totem vlka (2015)

Naprosto nádherné záběry a krásná hudba. Díky tomu jsem musel dát čtyři hvězdy. Příběh ale také není vůbec špatný, je zajímavý, i když možná trochu delší. Ale myslím, že se Čína za svůj film u akademiků stydět nemusí.

Xenia (2014)

A pro tentokrát řecký film, který by mohl bojovat o Oscara. Naprosto jiný film, než loňská Little England, ale taky stejně kouzelný. Bavilo mě sledovat cestu obou bratrů, přesto mi pár scén trochu vadilo. Ale i tak je to silný kandidát.

V labyrintu mlčení (2014)

Výborný film. Miluju filmy s tématikou druhé světové války a tenhle mě i přes svou dvouhodinovou délku absolutně nenudil. Napínavý, dojemnný a skvěle zahraný. Za mě zatím jeden z nejlepších filmů, co by mohly jít do boje o Oscara.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Jo, tak tohle bylo divný. Ale tak zvláštně divný, že se mi to fakt líbilo. To se musí vidět, nejde to tak nějak popsat, hezky absurdní. A také švédský výběr do boje o Oscara.