• Krátkometrážní

Dobrou, mámo (2014)

Atmosféra a některé scény se velmi povedly, ale bohužel celá zápletka byla od začátku tak jasná, že v podstatě nemohlo jít o žádně překvapení. Trochu zklamání. Uvidíme, jak si film povede v boji o Oscara, zda-li ho akademici vyberou do užšího výběru.

O kuřatech a lidech (2015)

Ty jo, vůbec jsem si neuvědomil, že to je Mads Mikkelsen! Jde vidět, že umí zahrát spoustu věcí. Jinak film velmi originální, absolutně jsem nečekal, že se z toho vyvrbí něco podobného. Bylo to až tak zvláštní, že asi nesedne každému, ale mně se líbil. i když nějaké výhrady by byly. Tento film možná Dánové pošlou do boje o Oscara, tak uvidíme.

Felices 140 (2015)

Velmi dobré obsazení a zajímavý námět. Ale asi jen na jedno zhlédnutí, v podstatě jsem nenašel nic, co by mě na Felices 140 nějak více zaujalo. Jeden ze tří filmů, o kterém Španělé uvažují, že ho vyšlou do boje o Oscara. Jsem zvědavý, jestli zvítězí.

Hjakuen no koi (2014)

Japonsko vyslalo tento film do boje o Oscara. No nevím. Přibližně první půlka byla rozpačitá, slabší. Tak i na dvě hvězdy. Ta druhá o něco lepší, některý momenty i na čtyři hvězdy. Celkově ale jen průměr. Příběhově to není nic, co bysme už stokrát neviděli a některé postavy byly hrozné. Podle mě nemá šanci získat nominaci.

Králova zahradnice (2014)

Sice místy naivní, ale bavilo mě to více než Matthiasův následující snímek Far from the Madding Crowd. Nenudilo to, odsýpalo a na Kate je vždycky radost se dívat.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Carey a Matthias v posledních letech jen září, tento film není výjimkou. Jen škoda, že se nejedná o trochu originálnější film. Místy až utahané, naštěstí to oba ve svých scénách zachraňují, i herci ve vedlejších rolích jsou dobří. Na jedno zhlédnutí dobré, znovu to určitě vidět nemusím.

6 Years (2015)

Krátký, jasný, stručný. Taissa i Ben se k sobě hodí a já se bavil.

Prolomit vlny (1996)

Jako snad u všech Trierových filmů, i tady celým filmem provází nepříjemná atmosféra. Ale tentokrát mě nezasáhla tolik, jako u jiných jeho filmů, například Tanec v temnotách je podle mě o třídu lepší. Tady je až příliš dlouhá stopáž filmu, to je asi pro mě jeho největší mínus. Emily ale samozřejmě výborná.

Fantastická čtyřka (2015)

Přesně, jak jsem si myslel. Vůbec ne tak špatné, jak spoustu lidí říká. Sice to není skvělý film, ale rozhodně to není špatný film. Možná trochu nudný, ale nenašlo se v něm nic, co by mi vyloženě vadilo. Ale pořád, škoda toho promarněného potenciálu. Teď už si tedy musíme jen počkat na další remake.

Comedy Central Roast of Charlie Sheen (2011) (pořad)

Můj druhý roast. Ten první byl s Justinem Bieberem. A tohle byl jen slabý odvar. Pár povedených vtípků, ale jinak vyloženě nuda a Mike Tyson byl vyloženě průser. Jedinej, kdo byl opravdu vtipnej, byla Amy Schumer. Zbytek se snažil, něco se povedlo, něco míň, ale jako celek docela zklamání.