• Krátkometrážní

Tam za lesy (1949)

Bette je v záporné roli opět výborná, ale jinak nám film nepřinese nic nového. Jediné, co je na tomto filmu zajímavého je hláška "What a dump!", která v Americe v podstatě zlidověla.

Advokátka Věra (1937)

Zapomenutelný film, který toho nemá moc co nabídnout. Plusem je především Truda, která je tu roztomilá. Zbytek spíše nuda a šeď.

Příklady táhnou (1939)

I přes to, že jsem viděl už spoustu starých českých filmů, tak z obsazení jsem znal pořádně vlastně jen Natašu Gollovou a tak mě ostatní herci mile překvapili. Růžena Nasková se do své role naprosto hodí, stejně tak i Stella Májová a Antonín Novotný. Příjemný film, na který se opravdu dobře dívalo a místy velmi pobavil (tepláky, táborák :)).

Krásný kluk (2018)

Pomalejší rozjezd, ale díky Timothéemu a Steveovi se postupně dokážete vcítit do jejich postav a vychutnat si jejich výkony. Timothée dokazuje, že je jeden z nejnadanějších mladých herců. Líbilo se mi, že drogovou závislost sledujeme očima rodičů. Pro fanoušky The Office je navíc fajn vidět spolu zase Stevea a Amy Ryan.

Bohemian Rhapsody (2018)

Velmi kvalitní životopisný snímek, který je ale na mě moc přechválený. Celou dobu jsem očekával něco mimořádného, což možná bylo špatně, ale většina filmu byl "pouze" dobře natočený film. K dokonalosti se přiblížil až závěrečný koncert, který mě uchvátil. Rami byl v roli Freddieho skvělý a zaslouží si všechny nominace.

Je třeba zabít Sekala (1998)

Tak konečně jsem se k Sekalovi dostal. Skvělý film, dokonce si myslím, že jeden z nejlepších, co se u nás natočil. Výborné výkony všech herců a nádherná kamera. Celou dobu jsem měl pocit, že sleduji nějaký zahraniční film. Kéž by takových filmů bylo u nás více.

Vrať se do hrobu! (1989)

Tohle pro mě bylo dost velké zklamání. Já se nijak extra nesmál a ještě bych dokázal pochopit dobře vypadajícího třicátníka hrajícího si na puberťáka, ale Šteindler vypadal tak na 40 a to mi hrozně vadilo, navíc se do něho zamilovala nejhezčí holka a to i přesto, že jeho postava byla taková nijaká. Možná bych to měl brát s nadsázkou, ale nějak to na mě nefungovalo. Našlo se pár věcí, co mě bavily, např. Pawlowská, ale jinak naprosto průměrný film.

Až po uši (2014) (seriál)

První řada byla skvělá. Příjemný seriál s kvalitním obsazením a postavami, které si oblíbíte. Potěšily i krásné záběry na Prahu. Bohužel druhá řada se už tolik nepovedla. Téměř všechny postavy, které jste měli rádi, vám jsou ukradené a ty nové za moc nestojí. Adéla, Richard, Zdendův táta i Karlova máma, nikdo mě neoslovil. Taky jsem nepochopil, proč se do další řady dostala i Markéta, naprosto zbytečná postava. Navíc tam bylo i zbytečně moc Milana a upozadily se zajímavější postavy. Vztah Lindy a Adély se mi taky nelíbil. Velká škoda. Pokud by měla být třetí řada a vypadala by podobně, tak už radši ne.

Milování zakázáno (1938)

Zábavná komedie, ve které se objeví několik podařených scének, především ta s harfou. A konečně jsem taky viděl Annu Letenskou v nějaké větší roli.