• Krátkometrážní

Suspiria (1977)

Suspiria je zajímavější svým vizuálem a hudbou, než svým příběhem a hereckými výkony. Každopádně se mu ale nedá popřít určitá atmosféra, která provází celým filmem. Nejvíc mu škodí herecké výkony (nebo dabing), které mi často přijdou až amatérské.

Já, Simon (2018)

Zatím jedno z nejlepších teen dramat tenhle rok. Nick Robinson je ve své roli přirozený a ostatní herci mu skvěle sekundují. Jediným mínusem jsou občasná klišé, která ale naštěstí nejsou tak častá. Kvalitních filmů na podobné téma není moc, proto jsem rád, že se Love, Simon povedl.

V přístavu (1954)

Film jsem si stáhl kvůli Eve Marie Saint a ani jsem netušil, o čem je. Příběh jako takový mě moc nezaujal a dokonce jsem se i trochu nudil. O to víc mě překvapilo, že film dostal tolik Oscarů. Ale musím uznat, že Marlon Brando svoji roli zvládl na jedničku.

Včera (1988)

Zajímavý pohled na 60. léta v Bulharsku. Tehdejší dobu popisuje asi dobře, ale nic navíc nepřináší.

V pasti času (2018)

Od Wrinkle in Time jsem absolutně nic nečekal, protože jsem věděl, že to byl propadák. Ale překvapil. V dobrém slova smyslu. Je to náhodou hezká pohádka, dokonce jsem i uvažoval o vyšším hodnocení, protože první polovina se mi fakt líbila, bohužel v druhé polovině trochu ztratila šťávu. Ale i tak fajn příběh, herci a příjemná podívaná.

Solo: Star Wars Story (2018)

Na Solovi se mi líbila hlavně jedna věc, a to jsou herci. Hlavně Woody a Emilia mě potěšili, ostatní neurazili. Jinak je Solo sice zábavný film, ale po skončení jsem si říkal, že je vlastně úplně zbytečný. Nepřinesl kromě pár věcí nic nového a kdyby nevznikl, nic by se nestalo.

Tiché místo (2018)

Atmosférický a velmi dobře zahraný horor, u kterého jsem se po dlouhé době několikrát lekl, dokonce mě dokázal i dojat. Takovýchto hororů by mělo vznikat víc. Emily Blunt jako vždy skvělá.

Špindl (2017)

I přes špatné recenze jsem se na Špindl těšil jako na oddychovku. Některé scény se mi líbily, některé byly vyloženě blbý, ale asi není nic, na co bych si za chvíli znovu vzpomněl. Takže hodně průměrný film s pár světlýma okamžikama. Další promarněný potenciál.

Její lékař (1933)

Podprůměrná komedie s Haasem a Baarovou, jejímž největším mínusem je dlouhá stopáž a občas nevýrazné herecké výkony. Na Jejího lékaře si brzy ani nevzpomenu.

Anihilace (2018)

Konečně nějaké nové originální sci-fi. Není dokonalé, ale příběh je dostatečně silný na to, aby zaujal. Navíc, když jsem si pak přečetl několik článků o tom, co by Annihiliation mělo představovat a různé další zajímavosti, tak bylo moje nadšení o něco větší. Takže nakonec dávám 75 % a to i za obsazení.