• Krátkometrážní

Mulholland Drive (2001)

Už od začátku jsem vůbec netušil, o čem film je a nevěděl jsem to ani po skončení. Film, nad kterým budete přemýšlet a někdy stejně k ničemu nepřijdete. A to se mi líbí, přesně takovéhle filmy mám rád.

Klub poslední naděje (2013)

Tento film stojí především na Matthewovi a Jaredovi. Skvělá transformace, skvělé výkony. Oba dva si zaslouží minimálně nominaci na Oscara, Jared si myslím, že to i vyhraje.

Burton a Taylorová (2013) (TV film)

Zajímavý pohled do života Elizabeth a Richarda. Helena a Dominic byli pro tyto role jako stvoření.

A dost! (2013)

Příjemně strávená chvíle, přesto chybělo něco, aby mne film zaujal ještě víc. Ale i tak pěkné, i díky obsazení.

Špinavý trik (2013)

Chytrý, zábavný film, který má skvělé obsazení. Snad poprvé se mi opravdu líbil výkon Amy Adams, Jennifer Lawrence nezklamala, podobné role jí sedí, především ta scéna, kde zpívala a uklízela při tom, byla dokonalá. Pro mě na stejné úrovni jako Russellův Fighter, ale Silver Linings Playbook byl přeci jen lepší.

Velká nádhera (2013)

Podobné typy filmů asi nejsou pro mě, protože na Velké nádheře jsem tu velkou nádheru neviděl. Uznávám, že je tu spoustu krásných záběrů, několik scén, které byly skvělé a i pár dobrých hereckých výkonů, ale jako celek mne to nezaujalo. Od filmu jsem čekal mnohem více, do druhé poloviny filmu jsem se musel nutit, naštěstí byla lepší. Občas tedy spíše velká nuda s krásnou hudbou.

Little Red Riding Hood (1922)

Prvního Disneyho film. Animace slušná, ale příběh pokulhává, to si ale Walt napravil v dalších letech :)

The Cat That Looked at a King (2004)

V podstatě takové krátké pokračování Mary Poppins, použitá stejná zápletka, ale pořád stejně roztomilé :)

Zachraňte pana Bankse (2013)

Mary Poppins jsem nikdy neviděl, ale po zhlédnutí tohoto filmu jdu na to. Krásný, dojemný film. Nejvíce se mi líbila minulosti paní Traversové a postupné pochopení toho, proč co dělá. Tom i Emma jako vždy skvělí, potěšil i Colin Farrell.

Rivalové (2013)

Film mě vtáhnul už od začátku, skvělá hudba, příběh, záběry i herci. Jeden z nejhezčích filmu roku 2013. Velmi dobře natočené soupeření dvou velkých závodníků, Lauda byl teda pěkně nesympatická postava, takže vítězství jsem vždycky přál Huntovi :)