• Pohádka

Hvězdná brána - Kouřová clona (2003) (epizoda)

Další dobrý díl 6. série. Ten nápad s mocnými podnikateli, co Bránu využívají k svým vlastním záměrům mi sice přijde trochu otřepaný, ale jinak nemám zásadnější námitky. Při prvním shlédnutí mě docela překvapil zvrat, kdy se ukázalo, že Kinsey je stále naživu. Nápad s imitační technologií byl dobrá kontinuita, zápletka Foothold mi vždycky přišla hodně zajímavá, takže alespoň něco z ní se ještě vrátilo zpět.

Hvězdná brána - Ba'alovy klony (2006) (epizoda)

Baala mám hodně rád, Cliff Simon ho jako vždy zahrál perfektně, ale celý ten nápad s klony mi už přijde dost přetažený, ten měl těch klonů snad tisíce, začíná to být únavné, jak jich vždycky pár odstřelí a tucty dalších jsou někde připraveny na další střet. V zájmu rozvinutí děje se navíc v tomhle díle lidé z SGC chovali jako parta dementů, kteří se nechali Baalem naprosto stupidně převést. Jen tak pro příklad, jeden Baal utekl z cely a žádný ze strážných u dalších Baalů ho nedokázal jednoduše zastřelit? Jednoho nebo dva bych možná uvěřil, ale všechni?

Útěk z vězení - Zahrabaný (2006) (epizoda)

Skvělý díl s množstvím zvratů, děj se pořádně zašmodrchal a posunul. Taky jsme tu ztratili hned dvě významnější postavy, hlavně ta druhá byl pro mě při prvním zhlédnutí pořádný šok. Napínavý děj byl skvěle odlehčen humornými scénkami s Haywirem a jeho novým cílem cesty.

Útěk z vězení - Rande (2006) (epizoda)

Z tohohle dílu se mi hodně líbila linie T-Bag - Geary - Bellick, Geary se nakonec ukázal jako pěkná sketa. Ovšem zbytek dílu mi přišel dost nudný a vyplňující, ať už šlo o bratry, Sáru či Sucreho, tak mě jejich děj tentokrát nijak zvlášť neoslovil.

Akta X - Synchronie (1997) (epizoda)

Nápad s cestováním v čase je sice dost otřepaný, ale to téhle epizodě vůbec neubírá. Promyšlený příběh s mnoha působivými momenty (vzkříšení zmrzlého profesora, které se nečekaně zvrtlo) se výborně sledoval. Jen bych uvítal delší rozvedení toho, proč bylo tak nutné změnit historii, jak přesně ten vynález ovlivnil budoucnost světa.

Hvězdná brána - Babylon (2005) (epizoda)

Taková průměrná epizoda, kde je Mitchell v centru dění a zbytek týmu tu dělá jen křoví. Sodanští Jaffové jsou sice zajímavý příspěvek do mytologie Brány (navíc Tony Todd je sakra charismatickej herec), ale taky dost nucený, neodbytně se nabízí otázka, proč se je nikdy během probíhající vzpoury Jaffů nikdo nepokusil objevit nebo je alespoň nezmínil. Další pitvání vztahu Lamové a Landryho mě taky dost iritovalo, navíc nám scénáristi i tady doslova musejí říkat, jak je Lamová skvělá doktorka (u Janet to nikdy říkat nemuseli, její práce mluvila vždy sama za sebe) stejně jako na začátku série o Mitchellovi a Landrym.

Akta X - Nepomstění (1997) (epizoda)

Tuhle epizodu jsem viděl hojně kritizovanou, takže snad nebudu za exota, když řeknu, že se mi skutečně líbila. Zápletka zajímavá (i když trochu opakovaná z epizody Procházka), docela dost prostoru pro Skinnera potěšilo, záporák mi přišel vcelku působivý a potěšil mě krátký návrat mé oblíbené Marity.

Malý pitaval z velkého města - Kuchařinka (1982) (epizoda)

Výborně rozehraný díl s vynikající rolí paní Janžurové, nad kterou kriminalisté jen žasli. Polozcek taky hrál perfektně hlavního podezřelého, scéna výslechu v autě byla hodně povedená, opravdu jeho odpovědi nevzbuzovaly příliš důvěry. Škoda trochu odfláknuté finální pointy, kdy najednou kriminalisti odhalili vraha bez jakýchkoliv náznaků toho, jak na něj přišli.

Útěk z vězení - Štvanice (2006) (epizoda)

Slušný úvod nové série, který přivádí na scénu novou charismatickou postavu a jedna z důležitých postav 1. série (velmi sympatická osůbka) bohužel skončila s kulkou v hlavě. Zamrzí nevysvětlený útěk z letiště a taky zde začal trend nezničitelného T-Baga, který přežije cokoliv sebevážnějšího (díkybohu, že Knepper to umí uhrát, u jiné postavy bych s tím měl vážnější problémy).

Útěk z vězení - Chicago (2007) (epizoda)

Jeden ze slabších dílu téhle série, kde mě většina dějových linek docela nudila. T-Bag a jeho rodinka nic moc, C-Notova linka o trochu lepší (ale zbytečně to protahovali, imho by vycvičenej voják sejmul tu smažku během vteřiny), z hlavní linie bratrů mě zaujalo jen to, jak Kellerman prokoukl Kima. Haywire byl světlé místo dílu, dost mě mrzí, že právě jeho postava dostala v seriálu tak málo prostoru, protože měl ohromnej potenciál.