• Pohádka

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Vcelku solidní béčko, u kterého příliš nechápu tak kritické hodnocení. Je tu sice klišé na klišé, herci neodvádějí nějaké extra výkony a nelogičností se tu najde taky dost, ale vcelku slušně to odsýpá, trocha napětí tu je, i pár působivých scén a občas i nějaká ta hláška. ("Nesahej na mě. - No to půjde těžko, ale pokusím se.") Oproti zrůdnostem typu Megaladon a podobně je to vcelku slušný snímek a rozhodně koukatelný.

Hvězdná brána - Noční směna (2002) (epizoda)

Zajímavá epizoda ve stylu Akta X. Absence Jacka mi nijak zvlášť nevadila, tým v pohodě fungoval i bez něj a bylo tu pár povedených týmových scén.

Hvězdná brána - Trosečníci (2003) (epizoda)

Trochu pomalejší začátek, ale zápletka se postupně zajímavě vyvíjí a ten konec byl hodně povedený. Jonas tu byl výborný, potěšil návrat sympatického majora Pierce.

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

Slušný díl, kde poručík vraha prokouknul až později (jak sám v závěru přiznává), což určitě nebylo na škodu. I to, jak to nakonec skoulel s naším mileneckým duem mělo docela šmrc. Dolů to sráží jen zbytečný dovysvětlující závěr s kumpány z restaurace a ta trapná náhodička s návštěvou obchodu (jak příhodné, že měl obviněný takovou potřebu nakupovat zrovna v době vraždy).

Malý pitaval z velkého města - Majitel autoservisu (1986) (epizoda)

Přes obyčejný případ podvodníků se kriminálka dostane až ke zlodějům aut. Pěkný díl se zajímavou zápletkou, okořeněný poněkud neochotnou spoluprací mezi Jiříčkem a Kamilem a slušným humorem. Osobně mě nejvíc pobavil Heřmánek a jeho zázračná paměť v závislosti na nabízených cigaretách. ("No už si vlastně začínám tak trochu vzpomínat.")

Malý pitaval z velkého města - Autorka detektivních povídek (1986) (epizoda)

Výborná epizoda ve stylu Columba, která ovšem díky postavě Vlastimila Haška měla pro mě daleko větší šmrc. Rudolf Pekař se totiž nechová jako zaostalý primitiv, ale jako ostřílený detektiv, který si jednotlivá tvrzení netahá odněkud z prstu. Pachatelka byla mimořádně nesympatická, takže bylo radost pozorovat, jak detektivové postupně utahovali smyčku kolem jejího krku. Hodně prostoru tu dostal taky Svatopluk Skopal, což rozhodně nebylo na škodu.

Columbo - Popel popelu (1998) (epizoda)

Jeden z problémů, které s Columbem mám, se jasně zračí v téhle epizodě. Columbo se vždycky neomylně nalepí na vraha a i to v případech jako tenhle, kdy vrah nemá žádný evidentní motiv (k tomu se propracovává až později) a od začátku na něj tlačí, jakoby už měl jasno. To už pomalu hraničí s nadpřirozenem, stejně jako fakt, že se neomylně zaměřuje na správné stopy, ovšem ty falešné okamžitě prokoukne (nastražený článek v počítači). Vrah je i tady precizní a výborně zahraný, ale tu Columbovu superneomylnou intuici (nebo jasnovidectví?) prostě nemá normální člověk šanci překonat. Finální usvědčení mi moc nesedlo, jednak degraduje postavu záporáka, navíc není právě moc průkazné, takže nechápu, proč to záporák hned vzdal.

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Solidní záporák se slušným plánem, kde Columbo neměl nic moc průkazného a tak musel použít pomoc zvenčí. Přece jen mi tahle taktika sedla víc než ty jeho obvyklý "průkazný" stopy.

Columbo - Vražda s příliš mnoha notami (2000) (epizoda)

Záporák slabý, jeho provedení vraždy nebylo nijak geniální, a přestože měl Columbo v ruce jen prkotiny, které sotva něco dokazují (že si chtěl zabitý na svůj velký večer vzít boty, které normálně nenosil? jsem v šoku), tak se zcela nepochopitelně vzdal. Opravdu velmi špatný díl...

Columbo - Na programu vražda (1990) (epizoda)

Vcelku slušný díl s vynikajícím Patrickem McGoohanem, který patří k elitě Columbovských vrahů. Samozřejmě zase se tu objevilo několik příhodných náhodiček, které Columbovi usnadnily práci (déšť trvající jen po dobu vraždy, záporák si během vraždy musel pochutnávat na sýru a pak ho ještě nechat na místě).