• Thriller

Ropáci (1988) (studentský film)

Nejen že to má mírně výchovný efekt, ale dokonce je to i vtipné. Navíc oceňuji zájem o ekologii (ačkoli nejsem zelený fanatik) v době, kdy se o to téměř nikdo nezajímal. Nutno dodat že Svěrák možná trochu předběhl dobu, časem budem nějakýho ropáka možná vykrmovat na zabíjačku místo prasat.

Účastníci zájezdu (2006)

Spíš za dvě hvězdy, ale za autobusáky (Liška, Krobot) jsem dal ještě jednu extra.

Jumanji (1995)

Skvěle hrající Williams a dobré triky. Mezi rodinnými filmy rozhodně vyčnívá nad ostatní.

Stalingrad (1993)

Velmi dobré jako válečný film a celkem dobře rozpitvává i psychiku bojujících vojáků, ale měl bych i pár výhrad. Zaprvé se mi zdá, že filmaři se nás trochu snažili přesvědčit, že němečtí vojáci nebyli zas až takový svině a že vlastně ani většina z nich nebyli nacisti (z celé jednotky se tam k nim hlásí asi jeden chlap, nebo třeba scéna kde němci odmítají zastřelit toho mladýho rusa, přitom Rusů umřelo za války asi 20 miliónů a většina z nich byli civilisti, takže to asi zas takoví lidumilové nebyli i když je mi jasný že u Wehrmachtu těch nacistů určitě nebylo tolik co u SS) a hlavně se mi nezdá scéna, kde s jedním protitankovým dělem zničí deset tanků a ty si ho ani nevšimnou. Proto jsem strhl jednu hvězdu, ale i tak je to jeden z nejpůsobivějších válečných filmů co jsem viděl.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nuda od začátku do konce, filmaři prostě vsadili na dvě současné superhvězdy a doufali, že z toho vydolují prachy. Nevím sice jestli jim to vyšlo, ale kdybych za to zaplatil v kině dám jim dvě možnosti - buď mi vrátí peníze za vstupný nebo jim to tam zapálím. Jedna hvězda je za tohle víc než dost!!

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Při větším rozvoji virtuální reality na nás možná budou ukopnuté hlavy Chuckových naprosto debilních nepřátel lítat přímo z obrazovky.

Svatba upírů (1993)

Velmi dobré po výpravné stránce a s pěknou atmosférou. Jinak ale nic zvláštního co by stálo za vyzdvižení.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ten příběh o vyslání jednotky kvůli záchraně nějakého neznámého vojína je sice dost nedůvěryhodný a film nepovažuji za realistické ztvárnění války, ale to nic nemění na tom, že všechny bojové scény jsou perfektní. Zejména vylodění a pak závěrečný boj ve městě (viděl jsem ho tolikrát, že bych zvládl zahrát všechny role sám a to snad i dvojjazyčně) je zvládnut skvěle a hlavně trvá dlouho.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Škoda všech těch zničených aut. Kdyby raději jedno dali mně.

Batman (1989)

Hlavně díky Nicholsonovi je to dobrý film. A víc než Batmanovy hračky se mi líbilo to Jokerovo kvádro.