• Thriller

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Film defacto splnil co jsem očekával - hodně akce a velkej masakr. To samo o sobě by stačilo na slušné tři hvězdy, je to prostě slušný comeback, rozhodně lepší než předchozí Rambo III a tu čtvrtou hvězdu jsem dal za ten závěr, protože ten mě vážně překvapil (a přitom se to dalo trochu čekat).

9. rota (2005)

Velmi milé překvapení. Jeden z nejlepších válečných filmů posledních let, který překonává (a občas i připomíná) mnohé filmy americké produkce. První půlka filmu hodně připomíná Kubrickův Full Metal Jacket a druhá půlka zase Četu. Herecké výkony jsou solidní, kamera vynikající, perfektně byly vybrány i lokace pro natáčení a hudba. Navíc neuškodí podívat se občas na válečný film i z jiného pohledu než amerického.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Na můj vkus je to dost přetechnizovaný (samá DNA a jiný módní vyšetřovací metody), chybí tomu chytrost kriminálek typu Columbo a po herecké stránce je to taky slabota.

Vlk (1994)

Mírně nadprůměrný horor na klasické vlkodlačí téma. Jediné co opravdu vyčnívá je výkon Nicholsona, což se samozřejmě dalo čekat a Pfeifferová taky nezklamala. Za zhlédnutí to stojí.

Černá kočka (1981)

Má to sice pěknou atmosféru, ale bohužel dost stupidní příběh (v podstatě je to o vraždící kočce) což je vážný nedostatek, jinak bych dal klidně o hvězdu víc.

Kurs sebeovládání (2003)

Díky několika dobrým hereckým výkonům celkem slušný film. Moc se mi líbil John Turturro a i scénka s prostitutem, která by mi jinak asi přišla trapná, dopadla díky Harrelsonovi dobře. Nicholson podal na své možnosti průměrný výkon, ale u něj i ten průměr vyzní dobře a dokonce ani Sandler mi alespoň nelezl na nervy a film nezkazil.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Tohle už ani není Smrtonosná past. Tenhle film patří do kategorie filmů jako třeba xXx a různých jiných přehnaných akčních filmů. Já nepotřebuji aby Willis ničil vrtulníky rozjetýma autama nebo aby ujížděl kamionem před útočícím letadlem!!! Postrádá to vše, co se mi líbilo na první a druhé Smrtonosné pasti a to je hlavně realističnost. Je to přeplácané a tvůrci asi doufali, že každý si něco vybere. Jenže někdy méně znamená více.

Double Team (1997) odpad!

Mnoho scén z tohoto filmu patří do Síně slávy filmových stupidit a to obzvášť ten závěrečnej souboj s divokýma šelmama a minovým polem. Hrozně trapnej film u kterýho jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Oproti seriálu je to rozhodně slabší, humor byl takovýho suchýho rázu a černej humor chyběl v podstatě úplně. Možná měli upustit od ekologickýho tématu a zkusit jiné, chvílema to byla až nuda (hlavně druhá půlka filmu), ale na seriál kvůli tomu rozhodně nedám dopustit.

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Tahle hra je ze všech od Divadla JC moje nejoblíbenější. Obvykle se mi u nich o něco víc líbí seminář než hra samotná, ale u Blaníku je to naprosto vyrovnané a obojí perfektní.